The First Wives Club
Bronson Pinchot
Elizabeth Berkley
Sarah Jessica Parker
Bette Midler

Az Elvált nők klubjában három barátnőt, főiskolai csoporttársuk halála ismét összehozza. A tragédia kapcsán újragondolják életüket és elhatározzák, hogy revansot vesznek férjeiken, akik fiatalabb nőre cserélték… Több

Forgatókönyvíró: Robert Harling
Premier (HU): 1997.02.20.

2020.07.12 Interfectorem Sabnock

Három díva,aranyos,kedves poénok,nem is kell ennél több.Ne várjunk emberi mélységeket,csak kissé felszínes sületlenségeket,komikus szituációkat humorba áztatva,nyers,durva szitkozódások nélkül,és kapcsolódjunk ki.Jó mozi.Azt adja,amire csinálták.

2015.09.08 rbernadett

Az egyik legkedvesebb vígjátékom nagyszerű színészekkel és kellő önkritikával. Nagyon sokszor láttam és előszeretettel idézek belőle. Rendkívül jó a humora és mindenki csak annyira veszi komolyan magát benne, amennyire a szerepe megkívánja. Többszörnézős.

2019.04.22 Ms. Akárki

Imádom ezt a vígjátékot. Nagyszájú, hangos, szókimondó és provokatív. Tökéletes színésznőkkel, akik mennyeien hozzák a figurájukat. Diane Keaton, Sarah Jessica Parker, Maggie Smith, Goldie Hawn mind-mind olyan nagy nevek, akik miatt kár lenne kihagyni ezt a zseniális vígjátékot.

2019.03.31 Csillagpor

Zseniális humorral operáló, valódi és csodálatos nőkről szóló film. Tanulságos törénet, megmutatja, hogy nincs olyan, hogy lehetetlen. Mindenből találnak kiutat és a javukra fordítják a szerencsétlen történéseket. Ha vannak barátaik, akkor már mindjá... Több

2015.09.25 ANdraS

Ahhoz képest, hogy mekkora sláger volt 97-ben, elég gyenge film. Csak néha néha nevettem rajta, pedig az alap ötlete jó és a kedvencem Diane Keaton is játszik benne. Pont neki ez a film restartolta a karierjét. Goldie Hawn is szépen parodizálja saját... Több

Mikor 2013-ban Jennifer Lawrence megkapta a legjobb női főszereplő díját a Golden Globe díjátadáson, köszönőbeszédét egy idézettel kezdte ebből a filmből, mely szerint: „Nini, mit ír itt? Lepipáltam Merylt.”. Akik felismerték, nagyon jót szórakoztak az idézeten, voltak akik azonban elmarasztaló szavakkal illették a beszédet mert azt hitték a színésznő Meryl Streepet minősíti vele. Szerző: rbernadett

Jessica Lange szóba jött Elise Elliot (Goldie Hawn) szerepére.Szerző: rbernadett

Az összes feleséget játszó színésznő közül a filmben csak Diane Keaton nem volt házas soha. Szerző: rbernadett

A hitelesség kedvéért Goldie Hawn átesett egy kvázi kollagén kezelésen, amikor is ártalmatlan sóoldatot fecskendeztek az ajkaiba. Habár ez csak átmenti állapot volt, Hawn egy későbbi interjúban azt nyilatkozta, hogy a beavatkozás nagyon fájdalmas volt, és egy életre elvette a kedvét attól, hogy esetleg alávesse magát egy ilyen kezelésnek. Szerző: rbernadett