Elvált nők klubja (1996)

The First Wives Club

Elvált nők klubja

rbernadett   2015. 09. 08.

Az egyik legkedvesebb vígjátékom nagyszerű színészekkel és kellő önkritikával. Nagyon sokszor láttam és előszeretettel idézek belőle. Rendkívül jó a humora és mindenki csak annyira veszi komolyan magát benne, amennyire a szerepe megkívánja. Többszörnézős.

Ms. Akárki   2019. 04. 22.

Imádom ezt a vígjátékot. Nagyszájú, hangos, szókimondó és provokatív. Tökéletes színésznőkkel, akik mennyeien hozzák a figurájukat. Diane Keaton, Sarah Jessica Parker, Maggie Smith, Goldie Hawn mind-mind olyan nagy nevek, akik miatt kár lenne kihagyni ezt a zseniális vígjátékot.

Csillagpor   2019. 03. 31.

Zseniális humorral operáló, valódi és csodálatos nőkről szóló film. Tanulságos törénet, megmutatja, hogy nincs olyan, hogy lehetetlen. Mindenből találnak kiutat és a javukra fordítják a szerencsétlen történéseket. Ha vannak barátaik, akkor már mindjárt erősebbek és nem ismernek lehetetlen. A szinészgárda isteni, a zene pedig a kedvencem.

ANdraS   2015. 09. 25.

Ahhoz képest, hogy mekkora sláger volt 97-ben, elég gyenge film. Csak néha néha nevettem rajta, pedig az alap ötlete jó és a kedvencem Diane Keaton is játszik benne. Pont neki ez a film restartolta a karierjét. Goldie Hawn is szépen parodizálja saját magát. A vígjátékoknál az a baj, hogy a humoruk gyakran csak a korhoz kötődik, és aztán az történhet, hogy az ember elolvassa a pozitiv véleményeket a filmekre az emberektől akik a filmet évtizedek előt látták, de sajnos évekkel a film hangulata évekkel kifakult. Természetesen, vannak kivételek is, de az nem ennek a filmek az esete.

Bronson Pinchot
Sarah Jessica Parker
Maggie Smith
Bronson Pinchot
Elizabeth Berkley
Sarah Jessica Parker
Bette Midler

Mikor 2013-ban Jennifer Lawrence megkapta a legjobb női főszereplő díját a Golden Globe díjátadáson, köszönőbeszédét egy idézettel kezdte ebből a filmből, mely szerint: „Nini, mit ír itt? Lepipáltam Merylt.”. Akik felismerték, nagyon jót szórakoztak az idézeten, voltak akik azonban elmarasztaló szavakkal illették a beszédet mert azt hitték a színésznő Meryl Streepet minősíti vele.

Jessica Lange szóba jött Elise Elliot (Goldie Hawn) szerepére.

Az összes feleséget játszó színésznő közül a filmben csak Diane Keaton nem volt házas soha.