Advertisement
Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Elvált nők klubja (1996)

The First Wives Club

Érdekességek: Elvált nők klubja (1996)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Mikor 2013-ban Jennifer Lawrence megkapta a legjobb női főszereplő díját a Golden Globe díjátadáson, köszönőbeszédét egy idézettel kezdte ebből a filmből, mely szerint: „Nini, mit ír itt? Lepipáltam Merylt.”. Akik felismerték, nagyon jót szórakoztak az idézeten, voltak akik azonban elmarasztaló szavakkal illették a beszédet mert azt hitték a színésznő Meryl Streepet minősíti vele.

Jessica Lange szóba jött Elise Elliot (Goldie Hawn) szerepére.

Az összes feleséget játszó színésznő közül a filmben csak Diane Keaton nem volt házas soha.

A hitelesség kedvéért Goldie Hawn átesett egy kvázi kollagén kezelésen, amikor is ártalmatlan sóoldatot fecskendeztek az ajkaiba. Habár ez csak átmenti állapot volt, Hawn egy későbbi interjúban azt nyilatkozta, hogy a beavatkozás nagyon fájdalmas volt, és egy életre elvette a kedvét attól, hogy esetleg alávesse magát egy ilyen kezelésnek.

Goldie Hawn, Bette Midler és Diane Keaton 45 napon belül születettek egymáshoz képest, ezért együtt ünnepelték 50. születésnapjukat, miközben ezt a filmet forgatták.