Márpedig egy tankkal lehet repülni Emelje fel a kezét, aki a tányérostévé korszakban átváltott az akkori német RTL-re - 1992-93-ban - és egy epizódot sem hagyott ki, mégha egy kukkot nem értett belőle? Pokolian jó sorozat volt. A film pedig hozta az életérzést, mert nem egyszer és nem kétszer ültem be a moziba. Olyankor az nálam mindig jelent valamit. És a kötelező elemeket is hozták. B.A. Baracus utál repülni, előtte altatni kell és ha fejfájással ébred, akkor nem fogták meg, beverte a fejét. Izgulhatott a csapat. Ami nem frankó, hogy a GMC-t kilapították és nem kapott sok szerepet a filmben. Modern kor ide vagy oda, ez szentségtörés. Természetesen dugig van a film eszement, lehetetlen jelenetekkel. A környezetük eléggé kemé... több»
Itt senkinek nincsenek erkölcsi aggályai Ted Kotcheff legjobb vígjátéka a Hóbortos hétvége mellett. Elképesztő iramot diktál benne mindenki. Igazi agárverseny. Óriási vígjáték, ugyanakkor egy meglehetősen szomorú vonalat is visz, melyről – a főszereplőink kivételével – mindenki azt szeretné, hogy beteljesüljön.
Itt van a sajtó. A sajtó, melyet megtestesítő munkatársai botrányokra, vérre, verítékre, hullahegyekre éhesen a felmenőiket is eladnák 10 fillérért, csak hogy egy jót csemegézhessenek mások nyomorúságán, azt a végletekig eltorzítva, megváltoztatva. Ezek Burt Reynolds és Kathleen Turner rivális kollégái. Persze ők sem szentek, de a rivális tévések és újságírók igazi dögevő keselyűk, nagyon megnehezítik az életüket.
A másik o... több»
Majdnem kidobtam. Ki kellett volna. Teljesen fölösleges volt ezt leforgatni. Tonnányi ilyen sztori van. Volt hasonló X-akták-rész is. De ha már muszáj, mert el kell verni valamire a pénzt, akkor ennél erősebb kéne. Az első 15 perc vízválasztó, mert ha a néző semmi mást nem lát a képernyőn, mint egy csapat léhűtőt, aki iszik, okádik, "vagánykodik", arcoskodik, kőbuta, nemtörődöm, akkor azt kívánná, hogy egyszerűen csak botoljanak el egy lépcsőházban, mint Magdi anyus, aztán jöhet a stáblista. De továbbnéztem. Látszott az ötlettelenség. Oké, vigyük át az értelmet. Ha van egy törzs, aki úgy hiszi, ha megissza a vérét a másik embernek, a lelke, tudása belészáll. (Ilyen nem történik, mert gyermekként volt teljes vércserém. Nem lett... több»
Egyszer fent... Nemhiába emelkedett klasszikussá a film. Amikor bemutatták, komoly hatást gyakorolt rám, és újranézve is azt teszi. Hosszú, részletes, szépen kivitelezett. A karakterek mérnöki pontossággal vannak kidolgozva. Ha kekec akarok lenni, van egy-két pontatlan snitt, de ha a jelenet erőssége miatt bevállalták, akkor üsse kavics. A történetet nincs értelme boncolgatni. Kerek egész. A magyar szinkron kiváló, mint mindig. A környezet maximálisan ki van használva. A színészek mindegyike erős karaktereket kapott. Mindenki megdolgozott a pénzéért. A fiatalabb nézőknek erősen ajánlom, az öregek meg úgyis újranézik.
Direkt kretén. Nem szoktam ilyen nulla produkciókat felpontozni. Magamnak is nehéz magyarázatot találni rá, hogy miért lett 3 csillag és nem pedig mínusz nulla. Próbáljuk meg a gyomorforgató jeleneteket zárójelbe tenni. A sztorit is. Alapvetően van benne 60-as évekbeli hangulat, vietnámi háborús feeling, roadmovie-elemek, Woodstock-életérzés, nagy kondérnyi trash és naturalizmus. Még Micimackó felütése is volt egy jelenet esetében. Vannak benne olyan lehetetlenül idióta okfejtések, amin tényleg mosolyogtam. A magyar címe teljesen korrekt. Elég ránézni ezekre a karakterekre és tönkremegy a néző. Modjuk nem értem, mit keresett egy ilyen produkcióban Ernest Borgnine meg Robert Patrick. A többiek idevalók. Tal... több»
78 A szupercsapat (2010)
Emelje fel a kezét, aki a tányérostévé korszakban átváltott az akkori német RTL-re - 1992-93-ban - és egy epizódot sem hagyott ki, mégha egy kukkot nem értett belőle? Pokolian jó sorozat volt. A film pedig hozta az életérzést, mert nem egyszer és nem kétszer ültem be a moziba. Olyankor az nálam mindig jelent valamit. És a kötelező elemeket is hozták. B.A. Baracus utál repülni, előtte altatni kell és ha fejfájással ébred, akkor nem fogták meg, beverte a fejét. Izgulhatott a csapat. Ami nem frankó, hogy a GMC-t kilapították és nem kapott sok szerepet a filmben. Modern kor ide vagy oda, ez szentségtörés. Természetesen dugig van a film eszement, lehetetlen jelenetekkel. A környezetük eléggé kemé... több»