Hupikék törpikék (1981-1989)

Smurfs

Robinson76   2020. 12. 13.

A törpök élete nem csak játék és mese

Emlékszem, gyermekként a horvát televízióban láttam először, s bár nem sokat értettem az elhangzottakból, a képi világa és a törpök történetei azonnal rabul ejtettek. Amennyi törp, annyi érdekes és jobbnál jobb karakter. Jó volt látni, hogy Aprajafalván egy remek közösség él, ahol mindenki számíthat a másikra, ahol az egységben az erő.

indingo   2017. 04. 14.

A legkedvesebb gyerekkori mesém. Nagyon aranyosa a történetek és szerethetőek a törpök. Nagyon mesés maga a falu is és kedveltem azokat a részeket amikor Tavasz Anyó és Idő apó is szerephez jutottak.

Deku   2017. 08. 21.

Talán tényleg az egyik legaranyosabb mese, tele humorral és izgalommal is. A törpök mindig jobb kedvre tudják deríteni a nézőjét. Bármikor felüdülést tud nyújtani az egész családnak.

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Igazi klasszikus kedvenc mindenki számára én úgy gondolom. Aprajafalva lakói mind különböznek egymástól mégis szépen élnek kis falujukban, persze azért konfliktusok náluk is akadnak.

babsy88   2016. 08. 06.

A legjobb mese, amit valaha láttam, nagyon aranyos figurákkal. A kedvencem Okoska .

TomÁcs   2018. 04. 14.

Teljesen ki tudja kapcsolni az embert. Elfelejti a gondokat, a munkát és beszippantja az igazi mese élmény. Egyszerű mese, de mégis kalandos kis epizódjai vannak.

Szivárvány1   2016. 08. 27.

Aranyos mese és sokszor még ha rejtve is, de nagyon tanulságos egy kicsi gyerek számára. Izgalmas történet jellemzi és aranyos de egyben erős kis karakterek, melyeket a gyerekek nyugodtan követhetnek, akármilyen galiba is van az életükben. Ez is egy ilyen kis rózsaszínfelhős menekülés a való világból szerintem.

Az eredeti szinkronban ugyanaz a személy adta Törpapa és Sziamiaú, a macska hangját is.

(Norbert93 )

A Schleich cég készíti a figurákat.

(Archívum)

A rövidfilmeket először az egész estés rajzfilmek követték. A népszerűségnek és technikának köszönhetően mozifilmet is kapott 2011-ben.

(Archívum)

A mesesorozat több Emmy-díjjal is büszkélkedhet.

(Archívum)

A törpikék leginkább 1981-ben lettek igazán híresek, amikor Hanna és Barbera elkészítette a mesesorozatot.