Hupikék törpikék

6. évad (1986) - 36 epizód
7. évad (1987) - 36 epizód
8. évad (1988) - 16 epizód
9. évad (1989) - 25 epizód

A Hupikék törpikék című mesefilm-sorozat egy erdőmélyi kék törpökből álló kolónia izgalmas kalandjait tárja elénk. A szorgalmas és barátságos törpikékre szüntelenül vadászik egy morózus és magányos varázsló, aki macskájával együtt a törpök feletti uralomra vágyik.

(erare)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Belgium
Premier: 1981.09.12.

2022.03.29 JRD

Ki ne ismerné...

... a főcímdalt, hogy: " Magas hegyek mögött, hol a tenger hupikék..." Bevallom, kellett pár év, mire ráébredtem, hogy nem TörPapa, hanem TörpApa. (Szerintem sokan voltunk ezzel így.) A hupikék világ hupikék teremtményei imádnivalóak, viccesek és néha öntörvényűek. Mert bizony nem mindig hallgatnak az öregek öregjére, és ebből mindig kalamajka lesz. Minden figurának megvan a legfőbb tulajdonsága. Törpojáca az önimádó, Törperős az erőlegény, Törpilla a csábos törp, Okoskatörp a tudálékos... stb. Aranyos karakterek, és persze az ősi ellenség, Hókuszpók és Sziamiau. Egy igazán kedves rajzfilmsorozat, mely kicsiknek és nagyoknak is ugyanolyan jó kikapcsolódást nyújt! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2017.04.14 indingo

A legkedvesebb gyerekkori mesém. Nagyon aranyosa a történetek és szerethetőek a törpök. Nagyon mesés maga a falu is és kedveltem azokat a részeket amikor Tavasz Anyó és Idő apó is szerephez jutottak.

2017.08.21 Deku

Talán tényleg az egyik legaranyosabb mese, tele humorral és izgalommal is. A törpök mindig jobb kedvre tudják deríteni a nézőjét. Bármikor felüdülést tud nyújtani az egész családnak.

2018.12.06 mamiéstöti2

Igazi klasszikus kedvenc mindenki számára én úgy gondolom. Aprajafalva lakói mind különböznek egymástól mégis szépen élnek kis falujukban, persze azért konfliktusok náluk is akadnak.

2016.08.06 babsy88

A legjobb mese, amit valaha láttam, nagyon aranyos figurákkal. A kedvencem Okoska .

Az eredeti szinkronban ugyanaz a személy adta Törpapa és Sziamiaú, a macska hangját is. Szerző: Norbert93

A Schleich cég készíti a figurákat.Szerző: Archívum

A rövidfilmeket először az egész estés rajzfilmek követték. A népszerűségnek és technikának köszönhetően mozifilmet is kapott 2011-ben.Szerző: Archívum

A mesesorozat több Emmy-díjjal is büszkélkedhet.Szerző: Archívum

A törpikék leginkább 1981-ben lettek igazán híresek, amikor Hanna és Barbera elkészítette a mesesorozatot.Szerző: Archívum