Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Hupikék törpikék (1981-1989)

Smurfs

Kósa Bence   2021. 06. 27.

Magas hegyek mögött, hol a tenger hupikék, ott laknak ők, a törpikék. Mindenki ismeri. Régen ezt a mesét én faltam, viszont így visszanézve... Maradjunk annyiban, hogy a nosztalgia megszépíti.

indingo   2017. 04. 14.

A legkedvesebb gyerekkori mesém. Nagyon aranyosa a történetek és szerethetőek a törpök. Nagyon mesés maga a falu is és kedveltem azokat a részeket amikor Tavasz Anyó és Idő apó is szerephez jutottak.

Deku   2017. 08. 21.

Talán tényleg az egyik legaranyosabb mese, tele humorral és izgalommal is. A törpök mindig jobb kedvre tudják deríteni a nézőjét. Bármikor felüdülést tud nyújtani az egész családnak.

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Igazi klasszikus kedvenc mindenki számára én úgy gondolom. Aprajafalva lakói mind különböznek egymástól mégis szépen élnek kis falujukban, persze azért konfliktusok náluk is akadnak.

babsy88   2016. 08. 06.

A legjobb mese, amit valaha láttam, nagyon aranyos figurákkal. A kedvencem Okoska .

Norbert93   2019. 05. 14.

Gyerekkorunk kedvenc tanulságos és kalandos meséje. Megfilmesítve már közel sem volt ilyen eredeti és varázslatos. Bátran ajánlom a mai gyerekeknek, többek között a sajátomnak is, a mai meséket oda-vissza veri. Ikonikus karakterek.

Bazzzsi   2019. 01. 07.

Elég egyedi mesének tartom, nem csodálom hogy a 21. század filmgyártása is lecsapott rá. Rövidke, helyes részek.

Az eredeti szinkronban ugyanaz a személy adta Törpapa és Sziamiaú, a macska hangját is.

(Norbert93)

A Schleich cég készíti a figurákat.

(Archívum)

A rövidfilmeket először az egész estés rajzfilmek követték. A népszerűségnek és technikának köszönhetően mozifilmet is kapott 2011-ben.

(Archívum)

A mesesorozat több Emmy-díjjal is büszkélkedhet.

(Archívum)

A törpikék leginkább 1981-ben lettek igazán híresek, amikor Hanna és Barbera elkészítette a mesesorozatot.