indingo

1. évad (1984) - 13 epizód
2. évad (1984) - 13 epizód

Csukás István és Dargay Attila rajzfilmsorozatának hőse a mindenre elszánt horgász és barátja, aki ki más lehetne, mint a csali. Nyáron a hőségben nincs is jobb, mint a hűs víz partján üldögélni. Horgászszenvedélyének hódol főhősünk is, aki folyamatosan sok-sok kalandba csöppen. De a szenvedély azért szenvedély, hogy minden akadályt legyőzzön.

Forgatókönyvíró: Csukás István, Ferenc Sajdik
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1984.07.07.

2020.11.20 Robinson76

Egy horgász mindenhol horgász

Remek mesesorozat szenzációs főcímdallal. Érdekessége, hogy míg az első évad a nyári hőségben, tóparton játszódik, addig a második évad különleges helyeken, és az ebből adódó komikummal megspékelve animálja főhősünk kalandjait.

2019.05.20 indingo

Helyes mese, de én mindig úgy sajnáltam a horgászt. Soha semmi kapása nem volt. Imádtam a kis kukacot.

2019.09.14 Ms. Akárki

Imádom. Ha meghallom a zenéjét midjárt elmosolyodom. Családostul rengetegszer néztük a tv-ben. Izgalmas és édes kalandok a kedves kis főkukaccal mindig. Igazi klasszikus.

2018.07.07 LionelMessi10

Szuper kis mese, minőségi magyar alkotás. Korosztálytól függetlenül remek szórakozást jelent.

2016.10.10 Macskínó

Imádtam gyerekként és hányszor dúdoltam horgászatra menet kis tökként a főcímet. Aranyosan volt megrajzolva még okította is a gyerekeket, érdekes sztorikat tettek össze. Hát igen, akkor még tudtak rajzfilmet készíteni!

A rajzfilmsorozatot 2006-ban DVD-n is kiadták. Szerző: LionelMessi10

A mesesorozat után Csukás István forgatókönyve alapján több mesekönyv is készült Sajdik Ferenc illusztrációival.Szerző: LionelMessi10

A két főszerepben Balázs Péter és Mikó István hangja hallható.Szerző: LionelMessi10

A mese zenéjét Pethő Zsolt és a 100 Folk Celsius együttes szerezte.Szerző: LionelMessi10