Balu kapitány kalandjai

Balu kapitány kalandjai

TaleSpin
baalint

Balu, a szabadúszó pilóta egy nap arra ébred, hogy eladósodott cégét felvásárolta egy feltörekvő üzletasszony, Rebecca Cunningham. A kisfiát egyedül nevelő, precíz és szigorú szabályok szerint élő asszony és a laza, kissé lusta és öntörvényű pilóta közös… Több

Premier: 1990.09.07. | Disney+ (2022.06.14.)

2020.09.14 HannaK

Azt szerettem ebben a mesében, hogy mindig tartottak valamerre a szereplők. Nem ültek otthon és várták a csodát, hanem tettek a célok elérése érdekében.

2017.05.07 mamiéstöti2

Gyerekkorom egyik kedvenc rajzfilmsorozata, mely végtelenül vicces és izgalmas, nagyon aranyosak benne a szereplők, főleg a kis Molly. Igazi klasszikus.

2016.02.18 indingo

Gyerekkoromban is kedveltem ezt a mesét és manapság felnőtt fejjel is meg nézek egy-egy részt. Szépek a figurák, jók a karakterek, bár Don Kartács hangja olykor eléggé idegesítő.

2017.12.13 Yosihiro

Walt D egyik remek sorozata. Kicsi koromban nagyon szerettem. A hét végék kedvenc időtöltése volt. Gyermekeknek kötelező sorozat

2017.08.23 Deku

Gyerekkoromban nagyon imádtam ezt a mesét a főcímdalát viszont még mai napig ismerem és azonnal dúdolom ha meghallom. Remek szórakozás kicsiknek és nagyoknak is.

A sorozat korai verzióiban Kit Cloudkicker volt Rebecca Cunningham fia, aki édesapa után vágyakozott. Amikor azonban a sorozat készítői úgy döntöttek, hogy nem válaszolják meg azt a kérdést, hogy Rebecca elvált vagy özvegy, újraírták a történetet. Kit árva, Baloo "apa" és barát, hasonlóan Baloo és Mowgli kapcsolatához az A dzsungel könyvében (1967).Szerző: Thibo84

Eredetileg a Kacsamesék (1987) spin-off-jának szánták, ami Kvák kapitány szerepe lett volna. A Disney a A dzsungel könyve (1967) 1984-es és 1990-es mozis újbóli megjelenésének sikere után úgy döntött, hogy egy önálló sorozattá teszi A dzsungel könyve (1967) szereplőivel.Szerző: Thibo84

Baloo és Rebecca Cunningham kapcsolatát Cheers (1982) ihlette, az akkoriban az egyik legnépszerűbb televíziós műsor. Konkrétan azt a célt szolgálta, hogy tükrözze Sam Malone (Ted Danson) és főnöke, Rebecca Howe (Kirstie Alley) szeretet-gyűlölet viszonyát.Szerző: Thibo84

Louis Prima (aki Louie király hangja volt A dzsungel könyvében (1967)) családja beperelte a Disney-t, mert Jim Cummings túl jól személyesítette meg Prima munkáját, amikor a karakter hangját adta a show-ban. Ennek eredményeként Louie király teljesen hiányzott A dzsungel könyve 2-ből (2003), helyette Larry király, Louie ikertestvére (szintén Cummings adta a hangot) váltotta a Mickey egér klubjában (2001).Szerző: Thibo84

Jymn Magon, a Kacsamesék (1987) társszerzője mindig egy Baloo főszereplőt ábrázoló sorozat kidolgozását szándékozott kifejleszteni, és ez egyszerűen beleolvadt a Kacsamesék (1987) nem használt ötletébe a légi teherfuvarozásról.Szerző: Thibo84