Balu kapitány kalandjai (1990)

TaleSpin

HannaK   2020. 09. 14.

Azt szerettem ebben a mesében, hogy mindig tartottak valamerre a szereplők. Nem ültek otthon és várták a csodát, hanem tettek a célok elérése érdekében.

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Gyerekkorom egyik kedvenc rajzfilmsorozata, mely végtelenül vicces és izgalmas, nagyon aranyosak benne a szereplők, főleg a kis Molly. Igazi klasszikus.

indingo   2016. 02. 18.

Gyerekkoromban is kedveltem ezt a mesét és manapság felnőtt fejjel is meg nézek egy-egy részt. Szépek a figurák, jók a karakterek, bár Don Kartács hangja olykor eléggé idegesítő.

Deku   2017. 08. 23.

Gyerekkoromban nagyon imádtam ezt a mesét a főcímdalát viszont még mai napig ismerem és azonnal dúdolom ha meghallom. Remek szórakozás kicsiknek és nagyoknak is.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Walt D egyik remek sorozata. Kicsi koromban nagyon szerettem. A hét végék kedvenc időtöltése volt. Gyermekeknek kötelező sorozat

babsy88   2016. 08. 06.

Balu kapitány a legviccesebb Papimaci alak. Én imádom ezt a mesét a mai napig.

Ms. Akárki   2019. 08. 25.

Zseniális mese. Gyerekkorom egyik kedvence. Szegény repülővel hányszor lezuhantakXD Az ikonikus betétdala szerintem örökre belevésődött az emlékezetembe annyit néztük hétvégente.

A sorozat korai verzióiban Kit Cloudkicker volt Rebecca Cunningham fia, aki édesapa után vágyakozott. Amikor azonban a sorozat készítői úgy döntöttek, hogy nem válaszolják meg azt a kérdést, hogy Rebecca elvált vagy özvegy, újraírták a történetet. Kit árva, Baloo "apa" és barát, hasonlóan Baloo és Mowgli kapcsolatához az A dzsungel könyvében (1967).

(Thibo84)

Eredetileg a Kacsamesék (1987) spin-off-jának szánták, ami Kvák kapitány szerepe lett volna. A Disney a A dzsungel könyve (1967) 1984-es és 1990-es mozis újbóli megjelenésének sikere után úgy döntött, hogy egy önálló sorozattá teszi A dzsungel könyve (1967) szereplőivel.

(Thibo84)

Baloo és Rebecca Cunningham kapcsolatát Cheers (1982) ihlette, az akkoriban az egyik legnépszerűbb televíziós műsor. Konkrétan azt a célt szolgálta, hogy tükrözze Sam Malone (Ted Danson) és főnöke, Rebecca Howe (Kirstie Alley) szeretet-gyűlölet viszonyát.

(Thibo84)

Louis Prima (aki Louie király hangja volt A dzsungel könyvében (1967)) családja beperelte a Disney-t, mert Jim Cummings túl jól személyesítette meg Prima munkáját, amikor a karakter hangját adta a show-ban. Ennek eredményeként Louie király teljesen hiányzott A dzsungel könyve 2-ből (2003), helyette Larry király, Louie ikertestvére (szintén Cummings adta a hangot) váltotta a Mickey egér klubjában (2001).

(Thibo84)

Jymn Magon, a Kacsamesék (1987) társszerzője mindig egy Baloo főszereplőt ábrázoló sorozat kidolgozását szándékozott kifejleszteni, és ez egyszerűen beleolvadt a Kacsamesék (1987) nem használt ötletébe a légi teherfuvarozásról.