Balu kapitány kalandjai (1990)

TaleSpin

HannaK   2020. 09. 14.

Azt szerettem ebben a mesében, hogy mindig tartottak valamerre a szereplők. Nem ültek otthon és várták a csodát, hanem tettek a célok elérése érdekében.

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Gyerekkorom egyik kedvenc rajzfilmsorozata, mely végtelenül vicces és izgalmas, nagyon aranyosak benne a szereplők, főleg a kis Molly. Igazi klasszikus.

indingo   2016. 02. 18.

Gyerekkoromban is kedveltem ezt a mesét és manapság felnőtt fejjel is meg nézek egy-egy részt. Szépek a figurák, jók a karakterek, bár Don Kartács hangja olykor eléggé idegesítő.

Deku   2017. 08. 23.

Gyerekkoromban nagyon imádtam ezt a mesét a főcímdalát viszont még mai napig ismerem és azonnal dúdolom ha meghallom. Remek szórakozás kicsiknek és nagyoknak is.

babsy88   2016. 08. 06.

Balu kapitány a legviccesebb Papimaci alak. Én imádom ezt a mesét a mai napig.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Walt D egyik remek sorozata. Kicsi koromban nagyon szerettem. A hét végék kedvenc időtöltése volt. Gyermekeknek kötelező sorozat

TomÁcs   2018. 04. 22.

Tartalmas, mégis könnyed mesefilm volt. Kalandos epizódok a levegőben és a földön. Helyes figurák, kedves párbeszédek és humoros beszólások. Nagyon szerettem.

A sorozat korai verzióiban Kit Cloudkicker volt Rebecca Cunningham fia, aki édesapa után vágyakozott. Amikor azonban a sorozat készítői úgy döntöttek, hogy nem válaszolják meg azt a kérdést, hogy Rebecca elvált vagy özvegy, újraírták a történetet. Kit árva, Baloo "apa" és barát, hasonlóan Baloo és Mowgli kapcsolatához az A dzsungel könyvében (1967).

(Thibo84)

Eredetileg a Kacsamesék (1987) spin-off-jának szánták, ami Kvák kapitány szerepe lett volna. A Disney a A dzsungel könyve (1967) 1984-es és 1990-es mozis újbóli megjelenésének sikere után úgy döntött, hogy egy önálló sorozattá teszi A dzsungel könyve (1967) szereplőivel.

(Thibo84)

Baloo és Rebecca Cunningham kapcsolatát Cheers (1982) ihlette, az akkoriban az egyik legnépszerűbb televíziós műsor. Konkrétan azt a célt szolgálta, hogy tükrözze Sam Malone (Ted Danson) és főnöke, Rebecca Howe (Kirstie Alley) szeretet-gyűlölet viszonyát.

(Thibo84)

Louis Prima (aki Louie király hangja volt A dzsungel könyvében (1967)) családja beperelte a Disney-t, mert Jim Cummings túl jól személyesítette meg Prima munkáját, amikor a karakter hangját adta a show-ban. Ennek eredményeként Louie király teljesen hiányzott A dzsungel könyve 2-ből (2003), helyette Larry király, Louie ikertestvére (szintén Cummings adta a hangot) váltotta a Mickey egér klubjában (2001).

(Thibo84)

Jymn Magon, a Kacsamesék (1987) társszerzője mindig egy Baloo főszereplőt ábrázoló sorozat kidolgozását szándékozott kifejleszteni, és ez egyszerűen beleolvadt a Kacsamesék (1987) nem használt ötletébe a légi teherfuvarozásról.

(Thibo84)

Jim Cummings közel negyven különféle karakternek adta a hangját.

(Thibo84)

A dzsungel könyve (1967) című rajzfilmben Baloo hangját Phil Harris adta. Az első felvétel során azonban úgy találták, hogy Harris, aki akkorra nyolcvanöt éves volt, olyan korba érkezett, hogy már nem tudta sikeresen megszólaltatni a karaktert, ezért kapta meg a szerepet Ed Gilbert.