Batman: A rajzfilmsorozat

Batman: A rajzfilmsorozat

Batman: The Animated Series

A Batman: A rajzfilmsorozat a DC Comics egyik legnépszerűbb hősének történeteit dolgozza fel, aki éjjelente Gotham City utcáit járva küzd az igazságtalanságért. Az Emmy-díjas, sötét hangulatú amerikai rajzfilm világszerte hatalmas sikereket ért… Több

Forgatókönyvíró: Boyd Kirkland
Premier: 1992.09.06. | HBO Max (2023.02.15.)

2024.03.07 FREEWAY

Lenyűgöző, mély és atmoszférikus rajzfilmsorozat, amely remekül ábrázolja a Batman univerzumát. A karakterek gazdagok és érdekesek, az írás kiváló, és az animáció stílusa időtálló.

2016.03.26 Garadi

Minden egyes rész érdekes, felnőttként is nagyon élvezem. Csak eredeti hanggal ajánlom azonban, a magyar szinkron kissé bugyutára sikeredett.

2015.10.18 Roman

Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt, mindig ott ültem a tévé előtt, és vártam a legújabb epizódot. Azok szép idők voltak, de ahogy most belenéztem a sorozat előzetesébe feltűnt, hogy azért nagyon színvonalas animációs munka volt ez. Gyerekként erre még nem figyeltem, de akkor most ezennel emelem a kalapom az animátorok előtt.

2019.12.10 hogerr

Sosem fogom megunni. Minden idők legjobb Batman animációs filmje/sorozata. Olyan atmoszférája, sztorija és látványa van, hogy még ma is bőven megállná a helyét. Időnként beteszek egy-egy részt, de van hogy pár nap alatt ledarálom az egészet. Jó kis n... Több

Max Shreck a Batman visszatérben (1992) eredetileg a sorozatban szerepelt volna, ám a szerepét törölték, és helyette Roland Daggett karakterét hozták létre.Szerző: Thibo84

John Glover, aki Rébusz hangját adta, Dr. Jason Woodrue-t játszotta a Batman és Robinban (1997), majd Luther apját, Lionelt a Smallville-ben (2001).Szerző: Thibo84

Sir Anthony Hopkinsnak felajánlották Mr. Freeze szerepét.Szerző: Thibo84

Kétarc szerepét eleinte Al Pacinonak szánták.Szerző: Thibo84

James Gordon és Alfred Pennyworth – a Batman mítosz két legfontosabb szereplője – soha nem váltanak egymással szót az egész sorozat során, még akkor sem, ha ugyanabban a jelenetben egymás mellett állnak.Szerző: Thibo84