Advertisement

Batman: A rajzfilmsorozat (1992)

Batman: The Animated Series

hogerr   2019. 12. 10.

Sosem fogom megunni. Minden idők legjobb Batman animációs filmje/sorozata. Olyan atmoszférája, sztorija és látványa van, hogy még ma is bőven megállná a helyét. Időnként beteszek egy-egy részt, de van hogy pár nap alatt ledarálom az egészet. Jó kis n... több»

Garadi   2016. 03. 26.

Minden egyes rész érdekes, felnőttként is nagyon élvezem. Csak eredeti hanggal ajánlom azonban, a magyar szinkron kissé bugyutára sikeredett.

Roman   2015. 10. 18.

Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt, mindig ott ültem a tévé előtt, és vártam a legújabb epizódot. Azok szép idők voltak, de ahogy most belenéztem a sorozat előzetesébe feltűnt, hogy azért nagyon színvonalas animációs munka volt ez. Gyerekként erre még nem figyeltem, de akkor most ezennel emelem a kalapom az animátorok előtt.

Max Shreck a Batman visszatérben (1992) eredetileg a sorozatban szerepelt volna, ám a szerepét törölték, és helyette Roland Daggett karakterét hozták létre.

(Thibo84)

John Glover, aki Rébusz hangját adta, Dr. Jason Woodrue-t játszotta a Batman és Robinban (1997), majd Luther apját, Lionelt a Smallville-ben (2001).

(Thibo84)

Sir Anthony Hopkinsnak felajánlották Mr. Freeze szerepét.

(Thibo84)

Kétarc szerepét eleinte Al Pacinonak szánták.

(Thibo84)

James Gordon és Alfred Pennyworth – a Batman mítosz két legfontosabb szereplője – soha nem váltanak egymással szót az egész sorozat során, még akkor sem, ha ugyanabban a jelenetben egymás mellett állnak.