Filmek

Legjobb "egyedülálló anya" filmek

Saját filmes lista készítése
#1

93 Forrest Gump  (1994)

(333) (53)

dráma | romantikus

A film főszereplője Forrest Gump, egy tipikus hétköznapi ember, aki gyermekkora óta azt csinálja, amit mondtak neki. Mindig is betartotta az édesanyja által kitalált és sokszor bevált... több»

A Forrest Gump egy igazi, instant klasszikus a ’90-es évekből, amelyet akárhányszor elővesz az ember, garantált, hogy újra meg újra jókat fog derülni (közben pedig arra is képes, hogy újra és újra elgondolkodtasson az életről). „Én nem vagyok egy okos ember, de azt tudom, hogy... több»
#2

92 Az oroszlánkirály  (1994)

(247) (90)

animáció | családi | dráma | kaland | musical

Disney+

Nagy az öröm a dzsungel állatainak körében, ugyanis megszületett Mufasa trónörököse, Simba. Nem mindenki néz azonban jó szemmel a fiatal oroszlánra, köztük Simba nagybátyja, Zordon... több»

Ez volt az első film, amit moziban láttam, és azonnal a szívembe zártam. Szerintem mindenkinek látnia kell egyszer, mert nem csak egy aranyos mese, hanem benne van az egész élet körforgása, mint ahogy az egyik főcímdalának is ez a szövege. A születéstől egészen a felnőtté... több»
#3

91 Gladiátor  (2000)

(81) (44)

akció | dráma | kaland

SkyShowtime | Amazon Prime Video | TV-ben (TV2, csütörtök 01:33)

Maximus (Russell Crowe) közkedvelt és jónevű római katona, aki az idős uralkodó, Marcus Aurelius bizalmát is élvezi. Ám ezt Marcus Aurelius féltékeny és őrült fia, Commodus nem... több»

Akadnak benne kisebb hibák (mint a csatajelenetek), és persze maga a központi karakter is kitalált figura, de így is az egyik legjobb történelmi kalandfilm. Russell Crowe erre a szerepre született. Annyi szenvedéllyel alakítja a gladiátorrá tett és bosszúszomjas római hadvezért,... több»
#4

90 A belső tenger  (2004)

(8)

dráma | életrajzi

Csakis a halál reménye tartja életben a galíciai Ramón Sampedrót, aki 28 éven át harcolt azért, hogy meghalhasson: fejest ugrott a tengerbe, és nyaktól lefelé megbénult. Ramón... több»

Javier Bardem a legnagyobb színészek közé tartozik. Számos filmben bizonyította ezt, elég, ha csak a „Nem vénnek való vidék”, illetve a „Biutiful” címét említem. Ez a filmje nagyon megosztja a nézőket, van aki így értékelte: „Tökuncsi, oszkárhajhász melodráma”,... több»
#5

dráma | életrajzi | horror | krimi

Ez a film igaz történetet dolgoz fel. Az 1960-as években a háziasszony, erősen instabil idegállapottal rendelkező Gertrude (Catherine Keener) - a szegénység, a sok gyerek, és a még... több»

2007-ben két film adaptálta jack ketchum a szomszéd lány című regényét. az an american crime az, amelyiknek jobb a kivitelezése és a színészi alakítás is hihetőbb számomra. valamivel nyíltabban mutatja be sylvia szenvedéseit, gertrud agyi problémáit, valamint a gyerekek... több»
#6

animáció | családi | fantasy | musical | romantikus

Disney+

A gyönyörű és jóságos Belle nagyon szereti édasapját, így amikor a férfit elrabolja egy szörnyeteg, önként helyet cserél vele, és beköltözik a szörny omladozó és félelmetes... több»

Mint sok Disney remek ez is ott van a legjobbak között. Hatalmas bevétele a rekorderek közé repítette (kábé 540 millió dollár). Egy kedves és elgondolkodtató történet a jó és rossz kérdéséről és arról, hogy vajon aki szörnyetegnek néz ki tényleg az? Vajon egy szép arc nem... több»
#7

89 Az ördög ügyvédje  (1997)

(53) (9)

dráma | misztikus | szatíra | thriller

Kevin Lomax rendkívüli meggyőzőerejével minden ügyét megnyeri, gyönyörű és bájos felesége van, munkájában és magánéletében is szerencsés. Egy napon szokatlan állásajánlatot... több»

Két Pacino filmről írok (Szemtől szemben, Az ördög ügyvédje), két nap alatt. Ez a két kedvencem alkotásom ettől az úriembertől. Az ördög ügyvédjét az a Taylor Hackford rendezte, aki egy Oscar-díjas filmrendező, forgatókönyvíró és filmproducer. Nos, nem véletlenül kapta... több»
#8

89 A számolás joga  (2016)

(50) (6)

dráma | életrajzi | történelmi

Disney+

Az ötvenes évek vége: az Egyesült Államok elképesztő hajszával igyekszik legyőzni az űrversenyben Oroszországot. De már úgy tűnik, pénz, ész és elszántság mind kevés lehet…... több»

Ha az űrverseny feszült, egyben izgalmas éveire gondolunk, csak ritkán juthat eszünkbe egy kulcsszerepet játszó, ám igencsak alulreprezentált réteg: az űrprogramon dolgozó afroamerikai nők csoportja. Igen, ez a mozgalmas időszak noha a fejlődés és haladás jegyében telt, mégis... több»
#9

88 Hatodik érzék  (1999)

(79) (28)

dráma | misztikus | thriller

Disney+

Malcolm Crowe (Bruce Willis) kiváló gyermekpszichológus. Azonban egy este gyilkossági kísérlet áldozatává válik, mikor egy korábbi betege, akit nem sikerült meggyógyítania, megkeresi... több»

Nagyon borzongató thriller. Bruce Willis itt is tökéleteset alakít. Szellemes filmek közül talán ez a kedvencem, mert nem direktbe akar ijesztgetni, hanem segítséget kér, hogy kiderüljön, mi történt vele és hova dugták el, hogy a családja megbékéljen.
#10

88 Séta a múltba  (2002)

(17) (18)

dráma | romantikus

TV-ben (Paramount Channel, csütörtök 01:33)

Landon (Shane West) a középiskolában igazi menő arcnak számít. A legnagyobb örömöt az jelenti számára, ha a gyengébbekkel gonoszkodhat. Ám egyszer balul sül el egy tréfája, és... több»

Nagyon kellemes kis film, annak ellenére, hogy érezhetően egy fiatalabb korosztályt céloz meg, de ez nem vesz le az értékéből, hogy érzelmekről és mindenki által megvívott csatákról szól. Kifejezetten ügyesre sikeredtek benne a karakterek és az élethelyzetek, a párbeszédek és... több»
#11

87 Joker  (2019)

(89) (27)

dráma | krimi | thriller

Max

Eszelős, veszedelmes, kissé mulatságos. Vajon mi vezetett oda, hogy a sikertelen stand-up komikusból pszichopata gyilkos, Batman főellensége váljon? Todd Philips szenzációs... több»

Az önálló Joker eredettörténet a kritikusok aranybányája lesz, olyannyira tartalmas alkotás. Az első szembetűnő jellegzetessége, hogy nem szuperhős film. Egy mesteri pszichothrillerrel van dolgunk, Todd Phillips ugyanis megrázóan erős drámát alkotott, soha nem látott... több»
#12

87 Toy story - Játékháború  (1995)

(107) (26)

animáció | családi | fantasy | kaland | vígjáték

Disney+

Andy gyerekszobája tömve van játékokkal, ám az igazi élet mégsem akkor folyik, ha a kis tulajdonos is jelen van – épp ellenkezőleg. A megelevenedő játékok vezetője – egyben Andy... több»

Ötletes és egyedi film rengeteg izgalommal, kalanddal, nagyon különböző, de mégis összetartó karakterekkel. Kisebb gyerekek számára biztosan nagy élményt nyújt. Családi filmnézéshez ideális választás.
#13

dráma | krimi

Disney+ | Max

Több hónapja már annak, hogy Mildred Hayes lányát brutálisan meggyilkolták, a rendőrség mégsem haladt előrébb a nyomozással. Megelégelve mindezt, az asszony merész lépésként... több»

A zseniálisan felkavaró Erőszakik rendezője, Martin McDonagh újabb brutálisan súlyos morális kérdéseket boncolgató mestermunkát adott ki a kezei közül, sőt most talán az emberi lélek még ősibb és elemibb indulatait mutatja be kendőzetlen explicitással. Maga a történet... több»
#14

animáció | családi | fantasy | kaland | vígjáték

Disney+

Woody rádöbben, hogy Andy már tinédzser, akinek már nincs minden pillanatban szüksége rá, sőt, az is elképzelhető, hogy hamarosan a játékok bedobozolva padlásra kerülnek. Ám a... több»

Ez a rész is volt annyira szuper, mint az első, egy kedves történet amit jól megfűszereztek humorral is.
#15

87 A gépész  (2004)

(44) (7)

dráma | thriller

TV-ben (Paramount Channel, csütörtök 01:33)

Egy hatalmas és veszélyes üzemben dolgozó gépész, Trevor Reznik (Christian Bale) már évek óta nem aludt, ennek ellenére életét megpróbálja normálisan élni. Munka után vagy egy... több»

Klasszikus. Az egyik legjobb film, amit Christian Bale-től valaha láttam.
#16

87 Tolvajok városa  (2010)

(31) (7)

dráma | krimi | thriller

Doug egy olyan bűnözőbanda tagja, akik nagyon jól ismerik Boston problémás negyedét, és sosem hibázik. Ám egyszer mégis balul sül el valami, ezért túszúl kell ejteniük egy... több»

Ez pont az a film, aminek a címéről az ember egészen másra asszociál, mint amit kap tőle, és egy jó kis akciófilm vagy thriller helyett kapunk egy viszonylag unalmas, ellenben nagyon részletes lélektani drámát, amiben az embereknek számot kell vetnie azzal, mit a fontos és mi nem.... több»
#17

87 Lesz ez még így se!  (1997)

(36) (17)

dráma | romantikus | vígjáték

Az egyedül élő Melvin Udall (Jack Nicholson) a világ egyik legkiállhatatlanabb alakja. A kényszeres és mogorva öregember mestere annak, hogy keserítse meg mások életét, és hogyan... több»

Remek film, egyszerre vicces és drámai is, olyan édesbús alkotás. Nagyon igazi, nagyon emberi, nagyon őszinte. Egyedülálló alkotás, ezer éve nem láttam, de meglepődtem, hogy ennyire jó. Csak ajánlani tudom.
#18

87 Szuper haver  (1999)

(20) (7)

akció | animáció | családi | dráma | kaland | sci-fi | vígjáték

A történet egy kilencéves kisfiúról, Hogarth Hughes-ról (Eli Marienthal) szól, aki barátságot köt egy kedves robottal, aki az űrből érkezett. A robotot azonban nem mindenki nézi jó... több»

Meglepően jó, és egyáltalán nem csak a gyerekeknek szól. A film képi világa aprólékos és igyekszik realisztikus lenni. A zene külön említésre méltó. A filmben jól ábrázolják az Amerikára jellemző paranoiát és félelmet, amely az ötvenes-hatvanas években még inkább... több»
#19

akció | animáció | családi | fantasy | kaland

Hőseink kalandjai egy harmadik epizódban folytatódnak tovább. Hablaty a falu vezetőjévé vált, Fogatlan pedig a sárkányok vezére lett. Barátságuk, úgy tűnik, csakugyan... több»

Nekem már az előző két része is nagyon tetszett, egy nagyon aranyos es rendhagyó rajzfilm. Az új, fehér sárkány különösen lenyűgözött, szerintem nagyon jó, hogy tulajdonképpen köré és az éjfurja köré építették fel a történetet. Engem lekötött, nagyon élveztem,... több»
#20

87 Leharcolt oroszlánok  (2003)

(9) (9)

családi | dráma | vígjáték

A kis Walter számára semmi sem lehetne kiábrándítóbb, mint egész nyáron a flúgos nagybácsik farmján unatkozni. A furcsa rokonok még furcsább hóbortjai azonban idővel mégis... több»

Kellemes bár kissé különc film, némi fantáziavilággal. Megható volt az a tiszta szeretet és kötődés amely kialakult a gyerekben a nagybácsik iránt. Manapság is előfordul, hogy néha a nagymama neveli a gyereket, vagy egy nagybácsi. A film üzenetében ott van, hogy nem elég... több»