Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Az ördög ügyvédje (1997)

The Devil's Advocate

Gauss   2021. 08. 02.

Egy nagyszerű film, mely különleges sztorival és értékes mondanivalóval is rendelkezik. Végig izgalmas. Bármikor nézhető. Al Pacino hatalmasat alakít.

Puncs   2019. 03. 30.

Nekem bejött ez a film. Al Pacinonak igazán testhezálló volt az ügyvéd szerepe, jobb színészt nem is választhattak volna. Pacino simán Oscart érdemelt volna az alakításáért, de a többi színész is remekül játszott, különösen Charlize Theron. A forgató... több»

Deku   2017. 07. 10.

Rögtön kiemelném három nagy kedvenc színészemet belőle és ez már megalapozta a filmet. Természetesen lehetett volna bukta is a film de itt ez tökéletes lett, eléggé misztikus és akció dús is egyben. Én kiváltképp kedveltem ezt a filmet.

Berto49   2018. 03. 13.

Először felirattal láttam, aztán megnéztem magyar szinkronnal. Érdemes volt, mert a magyar hang (Végvári Tamás, Rudolf Péter) nagyon sokat hozzátesz ehhez a zseniális filmhez. Al Pacino alakítása félelmetes, egyszerűen az ember csak néz, hogy tud val... több»

dailyfilmsan   2019. 02. 07.

Az ördögi kör

Az ördög ügyvédje kifejezés, miszerint a rossz fél védelmében harcolni az igazságtalanságért itt nem kap túl sok időt, mégis annyira illik a cím a filmre amennyire csak lehet és jelentősége is van. A film dinamikája jól működik az eseménnyekkel és a misztikus jelenetekkel együtt. Megismerjük szépen sorjában a szereplőket is ahogyan a kaotikus vég felé haladnak de mi is ez a kaotikus vég egy elképzelés van egy valóságos dolog. Erre nem vezet rá a film és csak reménykedünk hogy a film a lelki szinten a fejünkben le játszódó történéseket mutaja be. A "mi lenne ha " történéseket, az elköteleződést a rossz felé. Persze a való éledben ilyenkor nincs mit tenni ha beteszünk az ügyfélnek az elvághatja a karriert. Ebben az esetben meg pláne. A fő karakterek egy része zseniális és élvezhető játékkal hitetik el hogy ez a valóság, de ott vannak a mellék karakterek akik pedig azt a vonalat erősítik hogy ez csupán egy képzelgés. A tetőpont után visszatérünk a kezdetekhez bezárul a kör és a történet az eredetihez képest a másik irányba fordul itt kicsit fellélegezhet a néző hogy mind csak ábránd volt. Ám a film nem enged a feszültségből és még megvillantja a szarvakat utoljába hogy nem legyél biztos magadban. Nekem bejött, merem ajánlani. A feszültsége és a gondolatmenet jó és élvezhető.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 19.

Nagyon nagy film,szerintem Keanu Reeves egyik legjobb mozija.Al Pacino a nagy manírmester is jól hozza a karaktert, és Theron a maga depresszív, bizonytalan, sőt néha súlytalan karakterrel is teljesen megfogott. Izgalmas,újszerű film volt annak idején.

bgnz367   2017. 04. 18.

Ez a film kegyetlenül szuper. Fantasztikus szereplő gárdát kapott ami látszik is és a hangulatot is csodásan visszatudták adni a színészek. Nekem mindenesetre bejött. Bátran ajánlom.

Frederick Hart szobrász és a Washingtoni Püspöki székesegyház beperelte a Warner Brotherst, mert a Milton asztalán elhelyezett szobor hasonlít Hart szobrára, az Ex Nihilo -ra. Emiatt a kész kópiát meg kellett vágni és ki kellett cserélni azt a jelenetet a filmből.

(dailyfilmsan )

Arnold Kopelson, a producer megjelenik a parti-jelenetben egy cameo szerep erejéig.

(dailyfilmsan )

Keanu Reeves a film előrahaladtával egyre sötétebb öltönyt visel. Ezzel akartak utalni a készítők a film lefelé tendáló moráljára.

(dailyfilmsan )

Az "Ördög ügyvédje" elnevezésről: Az általános szóhasználatban az ördög ügyvédjének nevezzük azt, aki egy vitában nem a saját véleményének megfelelően szegül szembe valakivel, csak azért, hogy vitapartnere betekintést nyerjen a másik oldal nézőpontjába is. Ezt a módszert oktatási céllal disputatechnikák elsajátítása során is oktatják.

(ZeroHero)

A bokszmeccs, amin Milton és Lomax részt vettek, igazi összecsapás volt, méghozzá világbajnoki mérkőzés. 1996. október negyedikén Roy Jones Jr. és Bryant Brannon szálltak ringbe az övért, Jones a második menetben kiütötte Brannont.

(SódóGA)

Az utolsó jelenet meg egyszerűen zseniális. Mert itt nem lehet hátradőlni és nem is lehet ennek a filmnek megszokott vége. több»