Az ördög ügyvédje

Az ördög ügyvédje

The Devil's Advocate

Kevin Lomax rendkívüli meggyőzőerejével minden ügyét megnyeri, gyönyörű és bájos felesége van, munkájában és magánéletében is szerencsés. Egy napon szokatlan állásajánlatot kap. Egy New York-i cég megbízottja keresi fel, mondván, már régóta figyelik Kevin teljesítményét, s ilyen… Több

Forgatókönyvíró: Jonathan Lemkin, Tony Gilroy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 1998.02.19.

2024.02.24 Schumy1

Pacino tündöklése, ami elsőre eszembe jut. Ajánlom!

2022.06.21 BRANTON

a nap véleménye

A bennünk feszülő ördög

Két Pacino filmről írok (Szemtől szemben, Az ördög ügyvédje), két nap alatt. Ez a két kedvencem alkotásom ettől az úriembertől. Az ördög ügyvédjét az a Taylor Hackford rendezte, aki egy Oscar-díjas filmrendező, forgatókönyvíró és filmproducer. Nos, ... Teljes kritika

2019.03.30 Puncs

Nekem bejött ez a film. Al Pacinonak igazán testhezálló volt az ügyvéd szerepe, jobb színészt nem is választhattak volna. Pacino simán Oscart érdemelt volna az alakításáért, de a többi színész is remekül játszott, különösen Charlize Theron. A forgató... Több

Nagyon nagy film,szerintem Keanu Reeves egyik legjobb mozija.Al Pacino a nagy manírmester is jól hozza a karaktert, és Theron a maga depresszív, bizonytalan, sőt néha súlytalan karakterrel is teljesen megfogott. Izgalmas,újszerű film volt annak idején.

2017.07.10 Deku

Rögtön kiemelném három nagy kedvenc színészemet belőle és ez már megalapozta a filmet. Természetesen lehetett volna bukta is a film de itt ez tökéletes lett, eléggé misztikus és akció dús is egyben. Én kiváltképp kedveltem ezt a filmet.

Frederick Hart szobrász és a Washingtoni Püspöki székesegyház beperelte a Warner Brotherst, mert a Milton asztalán elhelyezett szobor hasonlít Hart szobrára, az Ex Nihilo -ra. Emiatt a kész kópiát meg kellett vágni és ki kellett cserélni azt a jelenetet a filmből. Szerző: dailyfilmsan

Arnold Kopelson, a producer megjelenik a parti-jelenetben egy cameo szerep erejéig. Szerző: dailyfilmsan

Keanu Reeves a film előrahaladtával egyre sötétebb öltönyt visel. Ezzel akartak utalni a készítők a film lefelé tendáló moráljára.Szerző: dailyfilmsan

Az "Ördög ügyvédje" elnevezésről: Az általános szóhasználatban az ördög ügyvédjének nevezzük azt, aki egy vitában nem a saját véleményének megfelelően szegül szembe valakivel, csak azért, hogy vitapartnere betekintést nyerjen a másik oldal nézőpontjába is. Ezt a módszert oktatási céllal disputatechnikák elsajátítása során is oktatják.Szerző: ZeroHero

(2020. 05. 01.)
Az utolsó jelenet meg egyszerűen zseniális. Mert itt nem lehet hátradőlni és nem is lehet ennek a filmnek megszokott vége. Több