A tetovált lány - A korrupció és a gonoszság anatómiája (2009)

Män som hatar kvinnor

A tetovált lány - A korrupció és a gonoszság anatómiája

mafabfan   2021. 11. 22.

Egyszerűen zseniális, bár lassan építkező történet, a film után a könyvet is elolvastam.

kevelin   2019. 06. 01.

noomi rapace amugy is nagy kedvencem és ebben a filmben is brutálisat alakít. maga a film elég kegyetlen és a lány megoldása kicsit hajaz a köpök a sírodra filmjéhez (nem tudom melyik volt előbb) de mindenkinek ajánlom aki bírja az ilyen jellegű filmeket

Deku   2017. 07. 23.

Nagyon nagy hype-ot kapott ez a film, ámbár szerintem felesleges volt eme felhajtás, hisz elég unalmas és semmitmondó ez a film. Színészileg nem rossz de ettől nem lesz jó egy film.

Berto49   2018. 04. 21.

A svéd változatról van szó, első alkalommal 2010. májusában láttam. Most újranézve javítani kell az „osztályzaton”. A cselekmény és a könyv ismerete alapján állíthatom, hogy nagyszerű film, jogosan őrzöm a krimik között. Érdekes, hogy az extravagáns ... több»

szabomarc   2019. 01. 06.

Régebben láttam, végignéztem, de annyira nem fogott meg. Ma már egyetlen jelenetet sem tudnék visszaidézni belőle, de amúgy egynek elment, egyszernézősnek ajánlom.

BÉLA   2020. 09. 27.

JÓ KIS FILM

Érdemes megnézni.

Ercsi   2016. 11. 29.

Ez a film ezerszer jobb, mint a későbbi amerikai feldolgozása, ugyanis sokkal hűségesebben tükrözi vissza az alapművet. Kegyetlenebb és megindítóbb is, mint amerikai társa.

Martin Vanger házában Mikaelt egy 21 éves whiskyvel kínálják, ami valóban egy 21 éves Bullsmith volt.

(SódóGA)

Lisbeth hacker-programjának neve ASPHYXIA, amely a fulladás görög megfelelője.

(SódóGA)

Lisbeth motorja egy Husaberg, amely egy ismert és neves svéd motormárka.

(SódóGA)

A film és a két további folytatás zenéjét mindössze 4 nap alatt vették fel. Jacob Groth zeneszerző szerint 33 kilót nyomott a zenekar összes kottája.

(SódóGA)

Noomi Rapace egy BBC-interjúban elmondta, hogy 7 hónapot készült a szerepre. Szigorú diétán volt, kick-box edzéseket vett, és átszúratta az orrát és a szemöldökét.