Män som hatar kvinnor
Turro

Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist), a lecsúszott újságíró egy igen érdekes feladatot kap. Egy patinás család egyik tagja, Henrik Vanger azzal bízza meg a férfit, hogy göngyölítse fel negyven évvel korábban eltűnt unokahúga esetét. Mikael nekiáll az ügynek, és segítsége is akad a problémás… Több

Forgatókönyvíró: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg
Ország: Németország, Svédország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2010.07.08.

2022.09.10 Fikatours_blogger

Jól kitalált történet, de a végén, a kiinduló feladat (a szőke nő megtalálása) kissé összecsapott. Akárcsak az, hogy a hekker bige miért nem segített korábban a rágalmazási ügyben.

2018.04.21 Berto49

A svéd változatról van szó, első alkalommal 2010. májusában láttam. Most újranézve javítani kell az „osztályzaton”. A cselekmény és a könyv ismerete alapján állíthatom, hogy nagyszerű film, jogosan őrzöm a krimik között. Érdekes, hogy az extravagáns ... Több

2019.06.01 kevelin

noomi rapace amugy is nagy kedvencem és ebben a filmben is brutálisat alakít. maga a film elég kegyetlen és a lány megoldása kicsit hajaz a köpök a sírodra filmjéhez (nem tudom melyik volt előbb) de mindenkinek ajánlom aki bírja az ilyen jellegű filmeket

2017.07.23 Deku

Nagyon nagy hype-ot kapott ez a film, ámbár szerintem felesleges volt eme felhajtás, hisz elég unalmas és semmitmondó ez a film. Színészileg nem rossz de ettől nem lesz jó egy film.

2020.09.27 BÉLA

JÓ KIS FILM

Érdemes megnézni.

Martin Vanger házában Mikaelt egy 21 éves whiskyvel kínálják, ami valóban egy 21 éves Bullsmith volt.Szerző: SódóGA

Lisbeth hacker-programjának neve ASPHYXIA, amely a fulladás görög megfelelője. Szerző: SódóGA

Lisbeth motorja egy Husaberg, amely egy ismert és neves svéd motormárka. Szerző: SódóGA

A film és a két további folytatás zenéjét mindössze 4 nap alatt vették fel. Jacob Groth zeneszerző szerint 33 kilót nyomott a zenekar összes kottája. Szerző: SódóGA

Tíz kicsi katona
2015