Harper   2020. 08. 21.

Izgalmas thriller lenyűgöző helyszíneken

Taylor Sheridan, a Sicario filmek forgatókönyvírója két drogháborús filmje között, 2017-ben készítette el a Wind Rivert, mely a szememben nagyobb siker lett, mint a Sicario két fejezete együttvéve. Már a helyszín is lenyűgöző: Wyoming egyik világtól... teljes kritika»

indingo   2017. 12. 27.

Remek hangulata volt a filmnek. Történetben sok nem történt, mégis lekötötte az ember figyelmét és lélegzet visszafojtva néztem. A hófehér táj, a hegyekkel és szemkápráztató volt.

HETEDIK   2017. 10. 16.

Meglepően jó, sőt életszagú. Remek színészi alakítások, főleg Jeremy Rennertől. Ábrázata, megkeményült személyisége még a zord vadonnál is zordabb, de ugyanakkor élmény nézni, főleg ahogy a végén pontot tesz az i-re... Vannak kemény jelenetek, főleg ... több»

Deku   2018. 02. 14.

Nem volt a kedvencem és a végére se vált azzá de közepesen hoz egyfajta teljesítményt. Történetileg nem egy elsöprő teljesítmény épp, hogy csak eléri azt a szintet, amikor még nem húzom a számat ásításra miatta.

dulkap   2018. 05. 03.

A film nagy erőssége a hangulata és a kiváló színészi játékok, gyakorlatilag még a legapróbb mellékszereplőket is beleértve. Feszültségteremtésben sincs szégyellnivalója a filmnek és az operatőri munka is fantasztikus. Azért egy nagy ejnye-bejnye já... több»

HercegPeter   2018. 08. 29.

Tetszett a film hangulata és a táj. Viszont nekem kicsit egysíkúnak és kiszámíthatónak tűnt. Egyenesen, egy szinten haladt a végéig. Ott volt egy kis akció, egy kicsit érdekesebb rész. Sajnos mint mondtam, sablonoktól ez a film sem mentes. A főhőst k... több»

Berto49   2018. 01. 23.

Nyáron nagyon kellemes hely lehet az USA 44. tagállama, Wyoming, de télen, főleg a magasabban fekvő helyeken embertelenek a körülmények. Itt játszódik az állítólag megtörtént események alapján készített film. Egy az állatállományt pusztító vadállatok... több»

Teo Briones
Jeremy Renner

A film összbevétele 43 980 821 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 38 510 718 forintot termelt. A hazai mozik összesen 26 020 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet 40 napig forgatták, s valós események ihlették.

Taylor Sheridan eredetileg Jeremy Rennert akarta a főszerepre, ám a megkeresésre a színész először nemet mondott az Érkezés forgatása miatt. Ezután az író-rendező Chris Pine-t kereste meg Cory szerepével, ám ő a Wonder Woman munkálatai miatt mondott nemet. Időközben Renner be tudta fejezni az Érkezéssel kapcsolatos teendőit, s végül vele tudták megkezdeni a Wind River elkészítését.

A film nagyjából 11 millió dollárból készült, s csak az USA-ban ennek a háromszorosát (egész pontosan: 33,8 milliót) termelte vissza.

A Wind River a hetedik legnagyobb indiánrezervátum az Egyesült Államokon belül.

A cannes-i bemutatója után a film közel nyolc perces ovációban részesült. Ez nagyon ritkának számít ezen a filmfesztiválon.

A Wind River Taylor Sheridan tematikus trilógiájának harmadik filmje, egyben az első, melynek nem csak a forgatókönyvét szerezte, de maga is rendezte. A trilógia korábbi darabjai: Sicario - A bérgyilkos, A préri urai. Mindhárom film az amerikai határvidéken játszódik.

A Wind River világpremierje a 2017-es Sundance Filmfesztiválon volt.

A film forgatása 2016. március 31-én kezdődött meg Park Cityben, Utah államban.

A The Weinstein Company a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon szerezte meg a film forgalmazási jogait.

A filmet kimondottan pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon jelenleg 83 százalékon áll (2017. május).

Taylor Sheridan szinte hiba nélküli szocio-trilógiája a Sicario és a Hell or High Water után a Wind River című filmmel most teljes egésszé állt össze, hogy végleg alámerüljön Amerika gazdag múlttal rendelkező, de jövő nélküli társadalmi rétegeinek purgatóriumába. Úgy fest, az idei év is megkapta a maga szikár, kíméletet nem ismerő, kőkemény krimi-thrillerét. 9/10 több»

Ugyan Sheridan három filmje közül ez a “leggyengébb”, sok rendező örülne, ha csak ilyen filmeket tudna feltenni a vászonra. Kevés dologba lehet belekötni, talán a flashback lóg ki egy kicsit, ha a dramaturgiából nem is, de a nyomozásból egy picit. Illetve, hogy a hősök itt tényleg azok, ettől elég fekete-fehér az erkölcsi tabló. Ettől még erős és érdekes filmet látunk. Az atmoszféra remek, a karakterek és a tempó jó, a vége pedig meglepően érzelmes. 7,5/10 több»

Mesteri. Ez a szó jut elsőre eszembe Taylor Sheridan második nagyjátékfilmje kapcsán. Számos izgalmas elemet épített bele a thrillerbe rejtett misztikus westernjébe – elképesztő eleganciával elegyíti a műfajokat: a suspense-t a drámával, az akciót az esztétikummal. 85/100 több»