indingo   2017. 12. 27.

Remek hangulata volt a filmnek. Történetben sok nem történt, mégis lekötötte az ember figyelmét és lélegzet visszafojtva néztem. A hófehér táj, a hegyekkel és szemkápráztató volt.

HETEDIK   2017. 10. 16.

Meglepően jó, sőt életszagú. Remek színészi alakítások, főleg Jeremy Rennertől. Ábrázata, megkeményült személyisége még a zord vadonnál is zordabb, de ugyanakkor élmény nézni, főleg ahogy a végén pontot tesz az i-re... Vannak kemény jelenetek, főleg ahogy megtudjuk az indián lány vesztének körülményeit....a filmvégi, indián nők eltűnéséről szóló adat pedig beszédes. Mehet a no rasszizmo meg egyéb kampányok a médiának, a tény attól még tény marad. Rasszizmus mindig is volt, van és lesz. Mert ez az emberi természet része....

dulkap   2018. 05. 03.

A film nagy erőssége a hangulata és a kiváló színészi játékok, gyakorlatilag még a legapróbb mellékszereplőket is beleértve. Feszültségteremtésben sincs szégyellnivalója a filmnek és az operatőri munka is fantasztikus. Azért egy nagy ejnye-bejnye jár a készítőknek a kissé közhelyes és banális bűncselekményért és a nagyon rosszul elhelyezett flashback jelenetért.

Deku   2018. 02. 14.

Nem volt a kedvencem és a végére se vált azzá de közepesen hoz egyfajta teljesítményt. Történetileg nem egy elsöprő teljesítmény épp, hogy csak eléri azt a szintet, amikor még nem húzom a számat ásításra miatta.

HercegPeter   2018. 08. 29.

Tetszett a film hangulata és a táj. Viszont nekem kicsit egysíkúnak és kiszámíthatónak tűnt. Egyenesen, egy szinten haladt a végéig. Ott volt egy kis akció, egy kicsit érdekesebb rész. Sajnos mint mondtam, sablonoktól ez a film sem mentes. A főhőst kísérti a múltja, a családját elveszíti, aztán kap egy csinos társat, akivel eleinte távolságtartóak, majd a végére megkedvelik egymást. A hős aki alig ismeri, megnyílik neki és elmeséli legsötétebb titkait. Persze az is egyértelmű, hogy a teljes bűnbandával leszámolnak, egyedül a főbűnös marad meg, akivel a főszereplőnek kell elbánnia. Ezzel a történettel elég sokszor találkozhatunk. Lehet ezt mások spoilernek vehetik, de szerintem már a legelején nyilvánvaló volt, hogy ez lesz. A körítés persze más. Ráadásul az is emel a filmen, hogy igaz történetet dolgoz fel.

Teo Briones
Jeremy Renner

Taylor Sheridan szinte hiba nélküli szocio-trilógiája a Sicario és a Hell or High Water után a Wind River című filmmel most teljes egésszé állt össze, hogy végleg alámerüljön Amerika gazdag múlttal rendelkező, de jövő nélküli társadalmi rétegeinek purgatóriumába. Úgy fest, az idei év is megkapta a maga szikár, kíméletet nem ismerő, kőkemény krimi-thrillerét. 9/10 több»

Ugyan Sheridan három filmje közül ez a “leggyengébb”, sok rendező örülne, ha csak ilyen filmeket tudna feltenni a vászonra. Kevés dologba lehet belekötni, talán a flashback lóg ki egy kicsit, ha a dramaturgiából nem is, de a nyomozásból egy picit. Illetve, hogy a hősök itt tényleg azok, ettől elég fekete-fehér az erkölcsi tabló. Ettől még erős és érdekes filmet látunk. Az atmoszféra remek, a karakterek és a tempó jó, a vége pedig meglepően érzelmes. 7,5/10 több»

Mesteri. Ez a szó jut elsőre eszembe Taylor Sheridan második nagyjátékfilmje kapcsán. Számos izgalmas elemet épített bele a thrillerbe rejtett misztikus westernjébe – elképesztő eleganciával elegyíti a műfajokat: a suspense-t a drámával, az akciót az esztétikummal. 85/100 több»

A filmet 40 napig forgatták, s valós események ihlették.

(ArpiHajdu és Réci )

Taylor Sheridan eredetileg Jeremy Rennert akarta a főszerepre, ám a megkeresésre a színész először nemet mondott az Érkezés forgatása miatt. Ezután az író-rendező Chris Pine-t kereste meg Cory szerepével, ám ő a Wonder Woman munkálatai miatt mondott nemet. Időközben Renner be tudta fejezni az Érkezéssel kapcsolatos teendőit, s végül vele tudták megkezdeni a Wind River elkészítését.

(ArpiHajdu és Réci )

A film nagyjából 11 millió dollárból készült, s csak az USA-ban ennek a háromszorosát (egész pontosan: 33,8 milliót) termelte vissza.