Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

hsanya182   2017. 11. 29.

Jól összerakott krimi, filmdráma. A havas vidéken farkastörvények uralkodnak, sokan eltűnnek, a történet is egy hasonló esetet dolgoz fel, találnak egy holttestet, majd nyomozni kezdenek...Negatívumként a film lassúságát emelném ki, az utolsó fél órában viszont felpörögnek az események, elkezd végre izgalmassá válni és épp ezért egyszer megéri megnézni. Kegyetlen igazságtalanságok vannak...

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Nagyon tetszett a film, megidézi a skandináv krimiket (ez nem csak kivételesen a hidegnek és a sok hónak köszönhető ), izgalmas, érzelmes, kemény dráma. Ajánlom, jobb, mint előtte gondoltam!

dulkap   2018. 05. 03.

A film nagy erőssége a hangulata és a kiváló színészi játékok, gyakorlatilag még a legapróbb mellékszereplőket is beleértve. Feszültségteremtésben sincs szégyellnivalója a filmnek és az operatőri munka is fantasztikus. Azért egy nagy ejnye-bejnye jár a készítőknek a kissé közhelyes és banális bűncselekményért és a nagyon rosszul elhelyezett flashback jelenetért.

Milanman   2017. 12. 07.

Kevés olyan film volt 2017-ben, ahol ilyen csodálatos egyensúlyban lett volna minden filmes alkotóelem. A rendezés, az operatőri munka, a forgatókönyv és a fantasztikus színészek által alkotott mozgóképes csúcsteljesítmény, amit a Wind River prezentál nagyon magasra teszi a mércét és az év egyik legjobbjává avatja.

BoBamburg   2018. 04. 08.

Sokáig halogattam a film megnézését (ennek fő oka, hogy trailert nem néztem meg, illetve nem sokat tudtam a film cselekményéről), de most bepótoltam és azt kell mondjam, felül múlta a várakozásaimat. Izgalmas és feszült másfél óra, olyan amilyennek egy jó nyomozós thrillernek lennie kell.

Teo Briones
Jeremy Renner

Taylor Sheridan szinte hiba nélküli szocio-trilógiája a Sicario és a Hell or High Water után a Wind River című filmmel most teljes egésszé állt össze, hogy végleg alámerüljön Amerika gazdag múlttal rendelkező, de jövő nélküli társadalmi rétegeinek purgatóriumába. Úgy fest, az idei év is megkapta a maga szikár, kíméletet nem ismerő, kőkemény krimi-thrillerét. 9/10 több»

Ugyan Sheridan három filmje közül ez a “leggyengébb”, sok rendező örülne, ha csak ilyen filmeket tudna feltenni a vászonra. Kevés dologba lehet belekötni, talán a flashback lóg ki egy kicsit, ha a dramaturgiából nem is, de a nyomozásból egy picit. Illetve, hogy a hősök itt tényleg azok, ettől elég fekete-fehér az erkölcsi tabló. Ettől még erős és érdekes filmet látunk. Az atmoszféra remek, a karakterek és a tempó jó, a vége pedig meglepően érzelmes. 7,5/10 több»

Mesteri. Ez a szó jut elsőre eszembe Taylor Sheridan második nagyjátékfilmje kapcsán. Számos izgalmas elemet épített bele a thrillerbe rejtett misztikus westernjébe – elképesztő eleganciával elegyíti a műfajokat: a suspense-t a drámával, az akciót az esztétikummal. 85/100 több»

A filmet 40 napig forgatták, s valós események ihlették.

(ArpiHajdu és Réci )

Taylor Sheridan eredetileg Jeremy Rennert akarta a főszerepre, ám a megkeresésre a színész először nemet mondott az Érkezés forgatása miatt. Ezután az író-rendező Chris Pine-t kereste meg Cory szerepével, ám ő a Wonder Woman munkálatai miatt mondott nemet. Időközben Renner be tudta fejezni az Érkezéssel kapcsolatos teendőit, s végül vele tudták megkezdeni a Wind River elkészítését.

(ArpiHajdu és Réci )

A film nagyjából 11 millió dollárból készült, s csak az USA-ban ennek a háromszorosát (egész pontosan: 33,8 milliót) termelte vissza.