A belső ember

Huntermark13   2020. 10. 14.

Egyszerű, de ötletes film. Nem ez az első alkotás, amit a színészek játéka emel fel. Mert azért nem kis nevek játszanak benne és a mellékszereplők is oda teszik magukat. Van egy kis színházi jutalomjáték attitűdje az egésznek számomra. Nagyon jól meg... több»

indingo   2017. 07. 16.

Elég jól felépített a film története, viszonylag újszerű volt a sztori is. Tetszett az idősíkok közti ugrás is, ami nem volt zavaró. Szereposztása is említésre méltó.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 15.

Washington egy teljesen átlagos filmben?Igen,semmi extra,semmi váratlan,és szokatlan.Kissé egyhangúan,unottan csordogál a film a maga medrében.Nem sikerült,és ezt nagy sajnálattal konstatáltam,mert a színészgárda többre hivatott.

Szilonka   2017. 06. 06.

Nem volt rossz a film, a bizonytalanság végig követte a sztori. Az nem értettem, hogy miért kellett egy hétig a lukban maradnia Clive Owennek.

harnas1207   2019. 05. 27.

Egy pontig agyon jól működött a film, aztán pedig önmaga paródiája lett. Kár érte! Főleg a befejezés nagyon gáz lett. Egy kis ideig azt hittem, hogy egy igazi filmes kincsre leltem.

Lonka   2017. 07. 24.

Remekül fenntartotta a film a figyelmet a folyamatos bizonytalanság csak egyre kiváncsibbá tette a nézőt. Volt 1-2 dolog, ami nem volt teljesen tiszta ezért a közeljövőben újranézem.

D. Wolfe   2016. 05. 04.

Clive Owen abszolút ellopja a showt mindenki elől. Egészen jó film, fordulatos történettel és izgalmas dramaturgiával.

Clive Owen
Clive Owen
Willem Dafoe
Willem Dafoe
Christopher Plummer

A film folyamán látható egy kép a falon Krisztus haverről a Dogma című filmből.

(LionelMessi10)

Frazier (Washington) barátnője a film végén a Gotham Diariest olvassa. A könyvet Spike Lee felesége, Tonya Lewis Lee írta.

(LionelMessi10)

Az Arthur Case irodájában látható kép Paul Cézanne Cards Player című műve.

(LionelMessi10)

A filmet Lower Manhattanben forgatták, a Wall Street közelében.

(LionelMessi10)

45 millió dolláros becsült költségvetésű film, ami 184,4 millió dollár bevételt hozott.

(LionelMessi10)

A forgatás mindössze 39 napig tartott.

(mrarizona)

Spike Lee is feltűnik a tömegben a bankrablás kezdetekor.

Frazier (Denzel Washington) barátnője a film végén a Gotham Diariest olvassa. A könyvet Spike Lee felesége, Tonya Lewis Lee írta.

Néhány felvételen a pizzás dobozokon a "Sal's Pizzeria" felirat olvasható, a hírhedt pizzéria Spike Lee Szemet szemért című filmjéből.

A belső ember Spike Lee rendező és Denzel Washington negyedik közös munkája.