Közösség

Vélemény:

 

77 A belső ember

(2006)

Meglehetősen szokatlan bankrablás, egy híres sorozat ötletének gazdája...

 
Bafam   2024.02.01 08:01
1

Egyedi és izgalmas krimi. Egy igen sikeres bank tulajdonosához igen közel álló (szíve csücske) New-York-i fiókjába fényes nappal egy csoport festőmunkásnak öltözött gengszter lép be, és átveszik az irányítást az épület és a benne dolgozó alkalmazottak és ügyfelek felett. De amit keresnek nem az, aminek látszik, mivel az egy teljesen más történet. Maga a film eredeti címe az „Inside Man”, melyet Spike Lee rendezett és Russell Gewirtz írta a forgatókönyvet, briliáns lett. A főszereplők, Denzel Washington, Clive Owen elég lazára veszik a laza vagyok, laza hekus figurát, már-már cinikus, mondhatni. Aztán Willem Dafoe, Chiwetel Ejiofor, Jodie Foster és Christopher Plummer is hozza a formát a film szempontjából. A zene is nagyon jó volt a filmhez Terence Blanchardtól. Nagyon élveztem ezt a filmet. Jók voltak a színészek. A sztori is jó volt. Rengeteg vicces jelenet volt benne, amin sokat nevettünk. Denzel Washington nagyszerű volt New York-i zsaruként, akinek tárgyalnia kellett a szintén nagyszerű Clive Owennel, aki túszokat tartott fogva egy bankban. Spike Lee rendezése nagyszerű volt, csak ajánlani tudom.