Vuk

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Fürge róka lábak, surranó kis árnyak.... ki ne emlékezne a dalra, mely címadója volt ennek az ízig-vérig magyar mesének. Egy róka élete nem mindennapi kalandokkal fűszerezve. Kedves mese.

Shelby07   2018. 01. 06.

Úgy gondolom a Vuk egy kötelezően megnézendő mese, gyerekkorunk meghatározó mesefilmje. Mindenkinek ajánlani tudom!

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Imádom!!! Egyszerűen annyira aranyos , szívmelengető mese nem csak gyerekeknek, de a felnőtteknek is szóló kis rajzfilm, amit bármikor szívesen megnézek.

Deku   2017. 07. 07.

Szinte nincs olyan aki ne látta volna ezt a mesét és izgulta volna végig a kis Vuk kalandjait a simabőrű ellen. Humoros és egyben szomorú kis történet is. Nagyon szerettem.

Orosz István   2016. 05. 28.

Egy nagyszerű, és sikeres magyar rajzfilm. Amelyik bármilyen amerikai siker rajzfilmmel vetélkedhetne. A fürge róka lába nálunk olyan mint az amerikaiknak a riszálom úgyis úgyis! :D Bár ez a jó mese Fekete István zsenialitása nélkül persze nem is jöhetett volna létre! :)

Mert Dargay Attila rajzfilmje nagyon szerethető, vicces, és megunhatatlan! több»

A mesének létezik angol nyelvű változata is, ahol a kis Vuk neve Vic.

(Shelby07 )

Egy angol nyelvű kiadása is létezik a rajzfilmnek.

(Mafab.hu )

A narrátor szerepét Bitskey Tibor töltötte be.

(Bogi87 )