Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Vuk (1981)

Vuk

Vuk

qwer   2020. 11. 19.

Fekete István természetszeretetéből fakadóan különös érzékenységgel írt az erdők, mezők lakóiról; a rókacsaládról szóló regénye önmagában is egy remekmű, de talán nem túlzás kijelenteni, hogy Dargay Attila animációs filmje nélkül kevesen, vagy legalá... több»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Fürge róka lábak, surranó kis árnyak.... ki ne emlékezne a dalra, mely címadója volt ennek az ízig-vérig magyar mesének. Egy róka élete nem mindennapi kalandokkal fűszerezve. Kedves mese.

Shelby07   2018. 01. 06.

Úgy gondolom a Vuk egy kötelezően megnézendő mese, gyerekkorunk meghatározó mesefilmje. Mindenkinek ajánlani tudom!

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Imádom!!! Egyszerűen annyira aranyos , szívmelengető mese nem csak gyerekeknek, de a felnőtteknek is szóló kis rajzfilm, amit bármikor szívesen megnézek.

indingo   2019. 05. 21.

Szép és tartalmas mese és ráadásul még magyar is. A szinkron hangok nagyon jól eltaláltak. Van mondanivalója és a látványa is megkapó.

Deku   2017. 07. 07.

Szinte nincs olyan aki ne látta volna ezt a mesét és izgulta volna végig a kis Vuk kalandjait a simabőrű ellen. Humoros és egyben szomorú kis történet is. Nagyon szerettem.

Sabnock Sanatory   2020. 11. 02.

A sima bőrű nem kegyelmez senkinek? Tényleg? Persze csak akkor, ha a kis Vuk nem járna állandóan túl az eszén és hű kutyáién. Gyönyörű történet szépen megrajzolva, zseniális szinkronhangokkal megspékelve. Klasszikus.

A mesének létezik angol nyelvű változata is, ahol a kis Vuk neve Vic.

(Shelby07)

Egy angol nyelvű kiadása is létezik a rajzfilmnek.

(Archívum)

A narrátor szerepét Bitskey Tibor töltötte be.

Folytatása, a Kis Vuk 2008-ban készült el.

A Macskafogó mellett a legismertebb és legnépszerűbb magyar rajzfilm.

Fekete István: Vuk című művén alapszik a film.

Kb 6 millió Ft-os költségvetésből jött létre a Vuk.

Vuk alakja először képregény formájában tűnt fel 1972-ben. A rajzokat Dargay készítette el.

Pogány Judit azt nyilatkozta egyszer, hogy miközben szinkronizált nem látta a rajzokat, úgyhogy Vuk alakjában egy kisgyereket idézett fel maga előtt.

Több délszláv nyelvben is a vuk jelentése farkas.

Mert Dargay Attila rajzfilmje nagyon szerethető, vicces, és megunhatatlan! több»