Vuk

diumiu   2020. 02. 22.

Mint ahogy sokaknak, természetesen nekem is az egyik legmeghatározóbb mesém gyerekkoromból, amelyen felnőttem. A történet, a kivitelezés, a zene és természetesen a szinkronhangok szuper jól el vannak találva. Örök klasszikus, akár a könyv akár a film... több»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Fürge róka lábak, surranó kis árnyak.... ki ne emlékezne a dalra, mely címadója volt ennek az ízig-vérig magyar mesének. Egy róka élete nem mindennapi kalandokkal fűszerezve. Kedves mese.

Shelby07   2018. 01. 06.

Úgy gondolom a Vuk egy kötelezően megnézendő mese, gyerekkorunk meghatározó mesefilmje. Mindenkinek ajánlani tudom!

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Imádom!!! Egyszerűen annyira aranyos , szívmelengető mese nem csak gyerekeknek, de a felnőtteknek is szóló kis rajzfilm, amit bármikor szívesen megnézek.

indingo   2019. 05. 21.

Szép és tartalmas mese és ráadásul még magyar is. A szinkron hangok nagyon jól eltaláltak. Van mondanivalója és a látványa is megkapó.

Deku   2017. 07. 07.

Szinte nincs olyan aki ne látta volna ezt a mesét és izgulta volna végig a kis Vuk kalandjait a simabőrű ellen. Humoros és egyben szomorú kis történet is. Nagyon szerettem.

Orosz István   2016. 05. 28.

Egy nagyszerű, és sikeres magyar rajzfilm. Amelyik bármilyen amerikai siker rajzfilmmel vetélkedhetne. A fürge róka lába nálunk olyan mint az amerikaiknak a riszálom úgyis úgyis! :D Bár ez a jó mese Fekete István zsenialitása nélkül persze nem is jöhetett volna létre! :)

A mesének létezik angol nyelvű változata is, ahol a kis Vuk neve Vic.

(Shelby07)

Egy angol nyelvű kiadása is létezik a rajzfilmnek.

(Archívum)

A narrátor szerepét Bitskey Tibor töltötte be.

Folytatása, a Kis Vuk 2008-ban készült el.

A Macskafogó mellett a legismertebb és legnépszerűbb magyar rajzfilm.

Fekete István: Vuk című művén alapszik a film.

Kb 6 millió Ft-os költségvetésből jött létre a Vuk.

Vuk alakja először képregény formájában tűnt fel, 1972-ben. A rajzokat Dargay készítette el.

Pogány Judit azt nyilatkozta egyszer, hogy miközben szinkronizált nem látta a rajzokat, úgyhogy Vuk alakjában egy kisgyereket idézett fel maga előtt.

Több délszláv nyelvben is a vuk jelentése farkas.

Mert Dargay Attila rajzfilmje nagyon szerethető, vicces, és megunhatatlan! több»