Lúdas Matyi

Matyi, a parasztlegény és folyton legelésző, farktollait bőkezűen osztogató lúdja Döbrögi uraság erdejébe téved. Az uraság hajdúi Döbrögi prédájának ítélik a ludat, akit Matyi elkerget, hogy ne lőhessék le. Amikor törvényt követel, az uraság azonnal ítél:… Több

Rendező: Dargay Attila
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1977.04.07.

2024.04.18 FREEWAY

Most láttam életemben először

Jó volt, nem ájultam el tőle, de a mese rajzolása nagyon tetszett. Komplex volt, és egyfajta hangulat alakult ki, ahogy előre haladt a történet.

2015.01.23 mamiéstöti2

Nagyon jó mese, igazi kuriózum, mindenkinek ajánlani tudom. Szerintem mindenki ismeri a történetet, az egyetlen hátránya az, hogy egyesek tanultak belőle, és háromszor adják vissza!

Szuper kis mese,fantasztikus szinkronhangokkal,amiből manapság már egyre kevesebb van.Tanulni,okulni is lehet,sőt kell is ebből az aranyos meséből,de van lehetőség a nevetésre is.Ajánlott.

2023.10.17 JRD

Fazekas Mihály tanulságos története sokunk gyermekkori kedvence volt. Így nem csoda, ha 1977-ben Dargay Attila megfilmesítette, és egy örök értékű animációs film lett belőle. Az 1957-ben alapított Pannónia Filmstúdió egy időben szinte ontotta magából... Több

2017.07.08 Deku

A Vukhoz hasonlóan ez is kötelező magyar mese aminek igazán érdemes odafigyelni a tanulságára. Minden embernek alap lenne ez a mű és az is amit megpróbál megtanítani velünk.

A filmben hallható zene nagy része hasonlít Liszt Ferenc: Magyar rapszódiák különböző darabjaira.Szerző: Thibo84

Dargay Attila rendenzőnek az első egészestés rajzfilmje volt a Lúdas Matyi.Szerző: LionelMessi10

Fazekas Mihály író 1796-ban megírta Lúdas Matyit, majd átdolgozta, és kiadta Bécsben. Szerző: Yosihiro