Lúdas Matyi

Lúdas Matyi

2024.02.26 Miska bácsi

Gyerekkorom, és rá kellett jönnöm, hogy felnőttkorom kedvenc magyar animációs filmje is. Tanulságos történet egyszerű üzenettel a gyerekeknek is, és egy egész rendszerkritika is van benne, ami annyira aktuális. Remek szinkronmunka, szállóigék sora, h... Több

2015.01.23 mamiéstöti2

Nagyon jó mese, igazi kuriózum, mindenkinek ajánlani tudom. Szerintem mindenki ismeri a történetet, az egyetlen hátránya az, hogy egyesek tanultak belőle, és háromszor adják vissza!

Szuper kis mese,fantasztikus szinkronhangokkal,amiből manapság már egyre kevesebb van.Tanulni,okulni is lehet,sőt kell is ebből az aranyos meséből,de van lehetőség a nevetésre is.Ajánlott.

2023.10.17 JRD

Fazekas Mihály tanulságos története sokunk gyermekkori kedvence volt. Így nem csoda, ha 1977-ben Dargay Attila megfilmesítette, és egy örök értékű animációs film lett belőle. Az 1957-ben alapított Pannónia Filmstúdió egy időben szinte ontotta magából... Több

2017.07.08 Deku

A Vukhoz hasonlóan ez is kötelező magyar mese aminek igazán érdemes odafigyelni a tanulságára. Minden embernek alap lenne ez a mű és az is amit megpróbál megtanítani velünk.

2019.03.19 indingo

Micsoda fantasztikus ötlet egy költeményt rajzfilmmé adaptálni, kiváló szövegírókkal összeállni. A zenét sem akárki művéből gyúrta össze Daróci Bárdos Tamás. A megalkotott karakterek is hozzájárulnak, hogy időtlen legyen ez a rajzfilm.

2015.02.06 Yosihiro

A másik kedvencem amit másodikként tekintettem meg a moziban. Elég rég volt, de mit ne mondjak az idő nem fog rajta. A történet és a rajz grafika csodálatos igazi mestermű. Csak ajánlani tudom kíválló családi szórakozató mese :)

2020.01.24 Timon

Ez az eredeti mese minden korosztálynak egyértelműen tanulságos lehet.Inspiráló és élvezhető ezenkívül.Gyerekként néztem a legtöbbször.

2019.09.30 ZeroHero

A Macskafogo utan szorosan a magyar rajzfilmes toplista elen Fazekas Mihaly konyvebol keszult mese, ami a szokasos szegenylegeny - gazdag ur viszalyt jeleniti meg tokeletesen. A film szepen nez ki, jok a karakterek, tokeletes ritmusban zajlanak az es... Több

2019.05.17 Ms. Akárki

Nagyon jó mese. Tipikusan magyar hungarikum szerintem. Nincs olyan magyar aki így vagy úgy ne ismerné Ludas Matyi történetét. Klasszikus mese a jó és a gonosz harcáról a maga gyönyörű rajzolt míves karaktereivel. Mennyivel szebbek voltak még ezek a rajzoltak.

2019.05.14 Norbert93

Nem tudom mi történt a magyar rajzfilmiparral, de sehol sem vagyunk az akkori minőséghez. Talán az akkori nagyok mire kiöregedtek nem volt következő generáció, aki átvehetette volna a stafétát? Hihetetlen, hogy 40 év elteltével meg sem tudják közelíteni ezt a szintet. Na mindegy, nem értem.

2018.07.30 Norbi

Jó öreg klasszikus, ami sosem tud kimenni a divatból és nem is fog, egyszerűen annyira magyar, annyira a miénk, hogy alapvető mindenki életében, hogy egyszer megnézni sok más között a Lúdas Matyit is.

2015.06.17 Dodi

Egy igazi kuriózum. Kedves, tanulságos történet, kiváló karakterekkel és humorral!

2018.03.18 hackerjulcsi

Szépen kivitelezett, jól sikerült adaptáció. Mégis nem tartozik a kedvenceim közé, mert valahogy nem szerettem eléggé gyerekként, nem volt elég vicces, nem volt elég fordulatos nekem.