A kőbe szúrt kard (1963)

The Sword in the Stone

Csillagpor   2018. 10. 21.

Aranyos és érdekes mese. Arthur király legendáját és az excaliburt ismerthetjük meg belőle. Nagyon szép és tanulságos történet. Ilyen egy jó mese, ha igazán figyelünk jó kis történelmi alapokat, alakokat ismerhetünk meg belőle, szinte tudat alatt.

one1970   2015. 07. 26.

Nagyon szeretem ezt a rajzfilmet, viszont alig találtam meg itt fent az interneten, de megérte mert egy egész estés filmet néztem meg :) Szeretem az ehhez hasonló történeteket!

Kardos   2016. 07. 30.

Nagyon szép mese és történelmi alapja is van persze, ami csak hozzátesz a legenda varázslatosságához. Artur legendáját szerintem mindenki ismeri, de ilyen köntösben az igazi megismerni és megszeretni egy kisgyermeknek. Nagyon izgalmas és aranyos.

Arthur-nak három különböző ember adta a hangját.

(magyaristvan )

Az első rajzfilm aminek csak egyetlen rendezője volt. A korábbiaknak 3-4 rendezője is volt párhuzamosan.

(magyaristvan )

A 6. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1963-ban.

(dulkap )