Macskarisztokraták (1970)

The AristoCats

Timon   2020. 03. 22.

Azon kevés régi Disney mese,amely megvan nekünk VHS-en.Először könyvben olvastam el a történet egy viszonylag rövidített változatát,majd megnéztem anno,és ma is körülbelül úgy megmaradt bennem.Az aranyos macskák,a helyszínek megalkotása,az éneklések,és a szinkronhangok imádnivalóak. 10/10

indingo   2019. 05. 14.

Imádtam ezt a mesét. Amúgy is macskamániás vagyok, úgyhogy nálam betalált. Helyes a története, a mondanivalója. A kis vörös cica volt a kedvencem.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 04.

Hát nem is értem, hogy hogy fordulhatott elő, hogy én ezt a mesét még nem láttam eddig. Vannak benne macskák (nem is kevés) és Párizsban játszódik a történet, ennél több nekem nem is nagyon kell. Többszörös macskatulajdonos révén kissé elfogult vagyo... több»

Thibo84   2019. 05. 08.

Egy aranyos és humoros rajzfilm, kivált képen a kóbor macska bandát csípem benne a legjobban.

Deku   2017. 08. 30.

Bőven azt mondhatom erre a filmre, hogy remekül egyben van. Leginkább azért kedveltem mert elég jó egy szimpla szórakozáshoz, egy nagyon laza filmezésre. Nekem ez a lazaság itt bejött.

Ms. Akárki   2019. 05. 18.

Gyönyörű tipikus szerelmes disney mese. Imádom a macskákat már gyerekkorom óta, úgyhogy ez a mese kifejezetten közel áll a szívemhez. Gyönyörű történet, egyedi kis édes karakterek és gyönyörű betétdalok. Mindenképpen érdemes legalább egyszer megnézni.

babsy88   2016. 08. 06.

Nagyon szeretem ezt a filmet, nagyon aranyosak a kiscicák, végig izgalmas, vicces, még a dalocskák is jók benne.Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Eva Gabor első Disney filmje.

(Thibo84)

Bill Thompson utolsó filmje. A kiadása után kevesebb, mint egy évvel hunyt el.

(Thibo84)

, az orosz macska hangja több Disneyland látványosságban énekelt, mint például a Karib-tenger kalózai, vagy az Elvarázsolt kastély.

(Thibo84)

A kínai macska (Paul Winchell) által énekelt "Everybody Wanna To Be a Cat" sorokat később politikailag helytelennek tartották és eltávolították a filmből. Az otthoni kiadásokból azonban nem vágták ki.

(Thibo84)

Toulouse és Berlioz két híres francia művészről kapta a nevét. Henri de Toulouse-Lautrec festő és illusztrátor, míg Hector Berlioz zeneszerző volt.