Ágygömb és seprűnyél (1971)

Bedknobs and Broomsticks

TribeBubu   2017. 05. 11.

Kár, hogy gyerekként nem tudtam megnézni, mert biztosan örök kedvenc vált volna belőle. Remek kis mesefilm. Akkoriban még kellett gógyi a szép látványhoz, sokkal hangulatosabbak ezek a hagyományos megoldások, mint a mai számítógépes grafikák. Annak ellenére, hogy elüt a film többi részétől, az az animációs betét is jópofa és láthatólag a Disney legügyesebb animátorait szedték össze hozzá. Viszont ezeket az erőltetett dalolászásokat sosem tudtam értékelni az efféle filmekben. Mindenesetre örülök, hogy megnéztem, mert két órára ismét úgy éreztem, mintha óvodásként a Családi mozidélután a Disney-vel műsorát nézném az MTV1-en.