Ágygömb és seprűnyél (1971)

Bedknobs and Broomsticks

TribeBubu   2017. 05. 11.

Kár, hogy gyerekként nem tudtam megnézni, mert biztosan örök kedvenc vált volna belőle. Remek kis mesefilm. Akkoriban még kellett gógyi a szép látványhoz, sokkal hangulatosabbak ezek a hagyományos megoldások, mint a mai számítógépes grafikák. Annak e... több»

Reginald Owen utolsó filmje.

(Thibo84)

Basil Rathbone, James Garner, Larry Storchot, Terry Jones és James Coburn neve is felmerül Emelius szerepére.

(Thibo84)

Elvis Presley, Cesar Romero, Desmond Llewelyn, Jack Albertson és Jon Pertwee neve is felmerült Jelk úr szerepére.

(Thibo84)

Anthony Eustrel utolsó filmje.

(Thibo84)

Ron Moody és Peter Ustinov neve is felmerült Mr. Browne szerepére. Moody megtagadta a felkérést, kivéve, ha először kifizetik őt, ebbe azonban a stúdió nem egyezett bele.

(Thibo84)

Miss Price szerepére felmerült Leslie Caron, Faye Dunaway, Elizabeth MacRae, Lillian Gish, Lynn Redgrave és Judy Carne neve is.

(Thibo84)

Roddy McDowall harmadik a szereplők listáján, pedig kevesebb mint tíz percig jelenik meg a képernyőn.

(Thibo84)

Ez volt az utolsó olyan Disney-film, amelynél Roy O. Disney még életben volt. Egy héttel az amerikai premier után elhunyt.

(Thibo84)

Miss Price szerepét eredetileg Julie Andrews játszotta volna, ám elhagyta a szerepet. Végül meggondolta magát és vissza akart térni, ám addigra Angela Lansbury már elfogadta a stúdió felkérését.