Alice csodaországban (1951)

Alice in Wonderland

Timon   2019. 11. 26.

Megvan videókazettán, nagyon imádom ezt a klasszikus Disney-mesét.A háttérzene is elegendő ahhoz,hogy adja a hangulatot.De az animáció is jó elejétől végéig. 10/10

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Talán az egyik gyerekkori kedvencem mondanám, ugyanis rengetegszer láttam. Kicsit másabb mese, mint a többi, de nekem 5/5!

Fahéjgolyó   2016. 10. 25.

Aki szereti a Tim Burton féle Alice filmeket, az mindenképp nézze meg ezt is, bár nem tudom mennyire gyerekeknek való, másfél óra tömör haluzásnak tűnt nekem az egész :D

TomÁcs   2018. 04. 17.

Gyerekként számomra kicsit félelmetes volt ez a mese. Talán a túl harsány szereplők, meg a királynő is közrejátszhatott ebben. Elég kalandos történet, amit gyerekként nem i értettem.

Ms. Akárki   2019. 08. 02.

Gyönyörű klasszikus disney mese. Inkább idősebbeknek ajálott szerintem a furcsaságai miatt. Ők jobban fogják értékelni. Olyan kicsit mintha Alice álmában próbákat álna ki, hogy jelenlegi életét megértse.

Leilani   2016. 07. 24.

Nagyon furcsa, különleges hangulatú a film, a történet nagyon elvarázsolt, kicsit zavaros, de alapvetően megragad a története. A grafika is kitűnő. Szerintem nem kisgyerekeknek való mese.

Timcsi   2019. 03. 23.

Tetszett benne a misztikus vonal, nem annyira földhözragadt történet. Elgondolkodtató sztori.

Mad Hatter karaktere a Bonkers (1993) című sorozatban is szerepel.

(Mavil)

Mad Hatter karakterét az alapul szolgáló regényben szimplán The Hatter-nek hívják.

(Mavil)

Bár Alice nem hercegnő, a Disney igen sok esetben a hercegnői között szerepelteti.

(Mavil)

Dink Trout utolsó filmje. 1950-ben meghalt, mielőtt bemutatták volna a filmet.

(Mavil)

Kalapos (angolul Mad Hatter) neve a "mad as a hatter", azaz "őrült, mint egy kalapos kifejezésből származik. A kifejezés eredete, hogy a 19. században a kalapok készítése során gyakran alkalmaztak higanyt. A higanymérgezés többek között agykárosodást okoz, jellemzője a zavaros beszéd, memóriazavar, remegés és furcsa, őrült viselkedés.

(Mavil)

Janet Waldo neve felmerült Alice hangja kapcsán.

(Mavil)

Az egyik esküdt nem más, mint José Carioca az 1944-es A három lovag című filmből.

(Mavil)

Az első Disney mese, melyben Kathryn Beaumont hallható.

(Mavil)

Az első Disney film, melyet levetítettek televízióban, 1954-ben.