Olivér és társai (1988)

Oliver & Company

Vágottszemű   2019. 03. 13.

Azt hiszem, ez az egyik legrosszabb Disney film, amit valaha láttam. Ha nem nézitek meg, nem vesztetek vele sokat. Nem nagyon ajánlom megnézni ezt a filmet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 03.

Az Olivér és társai a Disney-stúdió egyik elfeledett rajzfilmje, amelyre nem tudom miért szolgált rá. Egyrészt van annyira cuki, mint a stúdió más filmjei, jó karakterekkel, jó zenével operál, ráadásul olyan témákat boncolgat (kitaszítottság, barátsá... több»

one1970   2015. 07. 26.

Nagyon vicces film, szeretem az ilyen kalandos rajzfilmeket... Családban mindenki szereti, 10 éves rokonom odáig meg vissza van ezért a filmért :D Szerintem is jó :)

Ez volt az első olyan Disney-film, amely termékmegjelenítést tartalmazott. Több mint 30 cég neve jelent meg a nagyvárosi jelenetnél, így többek között a Kodak, a McDonald's, a Sony és a Yamaha. A McDonald's még reklámkampányt is indított, amelyet a film ihletett, így karácsony tájékán a film karaktereiről mintázott ujjbábokat kaptak a gyerekek a Happy Meal menüjükhöz.

A történet Charles Dickens regényén, a Twist Oliver-en alapszik, annyi változtatással, hogy az eredeti mű a 19. század Londonjában játszódik, addig a mese a megjelenésével azonos időben, 1988-ban játszódik, New Yorkban.

Az Olivér és társai bár 1988-ban jelent meg, videókazettán csupán 1996-ban láthatta a közönség.