A hercegnő és a kobold (1991)

The Princess and the Goblin

MP170506   2020. 09. 22.

Nagyon imádtam gyerekként ezt a mesét. Itt-ott számomra kissé ijesztő volt gyerekként. De egyébként egy remeke alkotás, remek történet, aranyos karakterek.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 05.

Gyermekkorom egyik kedvenc meséje. Volt, hogy egy nap kétszer egymás után megnéztem. A rajzfilm-gyártásnak abban a korszakában készült a mese, amikor még kézzel rajzolták meg a szereplőket, ám ennek ellenére a figurák sokkal szebbek, mint egyes moder... több»

Crystaldeer   2020. 08. 21.

gyerekkorom nagy kedvence

Nagyon szerettem ezt a mesét, persze gyerekszemmel mindent máshogy lát az ember :) őszintén talán még egy két jelenetet ijesztőnek is találtam. Felnőtt fejjel pedig már tudom, hogy egy zseniális magyar alkotás. Nagyon kár, hogy ma már nincsenek ilyen jó magyar mesék.

Ms. Akárki   2019. 08. 02.

Zseniális mese. Gyönyörű fantáziadús történet és egyedi rajzolt mese ez még. A zenék pedig még kiemelkedően gyönyörűek, főleg amikor a hercegnőt a föld alatt keresik. Gyerekkorom egyik kedvence.

harnas1207   2018. 12. 16.

Gyerekkoromba nagyon szerettem ezt a mesét. Képes voltam bármit lemondani, csak hogy láthassam. Nem értem mi ragadott meg benne ennyire, de jobban lekötött, mint bármely Disney film.

MKristijan   2018. 09. 28.

Legelőször mélyen bántott ez a mese, féltem a trolloktól, de ahányszor meghallottam a bányászok dalát, mindig felbátorodtam én is. Ma már vidáman nézem végig ezt a remek alkotást, és biztos ajánlani fogom az új nemzedéknek is.

SzFa   2017. 11. 03.

Aranyos mese, még is nagyon elfeledett. Csak ajánlani tudom a gyerekeknek, jó szinkron, jó megrajzolás, remek történet. Nagyon aranyos, humoros rajzfilm.

George MacDonald azonos című regényéből készült.

(harnas1207 )

Az első walesi animációs filmről van szó. Két országban készült: az egyik hely a Stiriol székhelye Cardiffban, a másik pedig a Pannónia Stúdió Magyarországon.

(KaTuS55)

Bájos rajzfilm, amelyet elsősorban a koboldok és a dalok miatt érdemes megnézni! több»