A hercegnő és a kobold

A hercegnő és a kobold

The Princess and the Goblin

A mese két gyermekhõse, Angelica hercegnõ és Kófic, a bányászfiú felfedezik a föld alatt élõ gonosz teremtmények, a koboldok birodalmát, és kihallgatják tervüket. A koboldok bosszút akarnak állni a fényembereken (így nevezik õk a földön élõket), mivel azok a régi idõkben a föld alá kényszerítették õket, s mert nem voltak hajlandók betartani a törvényeket, nem segítettek egymáson, s egyáltalán nem voltak barátságosak, ahogy ez egyébként a mesék igazsága szerint elvárható az emberi lényektõl. Természetesen senki sem hiszi el a két gyermeknek a szellemek létezését, pedig a kobold Varangy király már készítit seregét.

Forgatókönyvíró: Robin Lyons
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság, Magyarország
Premier (HU): 1991.12.20.

2023.03.08 ND47

Őszintén

Akiknek nem tetszik, azok „szopogassák ki körmeim alól a koszt!”

2020.08.21 Crystaldeer

gyerekkorom nagy kedvence

Nagyon szerettem ezt a mesét, persze gyerekszemmel mindent máshogy lát az ember :) őszintén talán még egy két jelenetet ijesztőnek is találtam. Felnőtt fejjel pedig már tudom, hogy egy zseniális magyar alkotás. Nagyon kár, hogy ma már nincsenek ilyen jó magyar mesék.

2019.08.02 Ms. Akárki

Zseniális mese. Gyönyörű fantáziadús történet és egyedi rajzolt mese ez még. A zenék pedig még kiemelkedően gyönyörűek, főleg amikor a hercegnőt a föld alatt keresik. Gyerekkorom egyik kedvence.

2016.12.05 ArpiHajdu és Réci

Gyermekkorom egyik kedvenc meséje. Volt, hogy egy nap kétszer egymás után megnéztem. A rajzfilm-gyártásnak abban a korszakában készült a mese, amikor még kézzel rajzolták meg a szereplőket, ám ennek ellenére a figurák sokkal szebbek, mint egyes moder... Több

2021.11.08 a-arnold

Én is tudok csatlakozni a korábbi véleményekhez. Én is gyerekkoromban láttam, és mai napig egy végtelenül jó rajzfilm. 100x többet ér, mint a 3D-vel és számítógéppel kreált szupermodern alkotások! Ma is hasonlókat kellene készíteni, és lehetne valódi... Több

George MacDonald azonos című regényéből készült.Szerző: harnas1207

Az első walesi animációs filmről van szó. Két országban készült: az egyik hely a Stiriol székhelye Cardiffban, a másik pedig a Pannónia Stúdió Magyarországon.Szerző: KaTuS55

(2015. 05. 05.)
A hercegnõ és a kobold
Bájos rajzfilm, amelyet elsősorban a koboldok és a dalok miatt érdemes megnézni! Több