Tangled
Aranyhaj és a nagy gubanc

Flynn Rider, a királyság legsármosabb és legkeresettebb bűnözője egy furcsa toronyban próbál menedéket találni – ehelyett azonban fogságba ejti őt Aranyhaj, a 21 méter hosszú hajkoronával rendelkező szépség. Aranyhaj ki akar szabadulni a rabságból, és megállapodást köt a tolvajjal. Kalandjaikon… Több

Forgatókönyvíró: Dan Fogelman, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Premier (HU): 2010.12.02. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

2022.12.29 Artemisia

Rapunzel Disney-módra

A Disney 2010-ben egy, a klasszikusait idéző bájos, hercegnős tündérmesével állt elő. Aranyhaj történet egy Grimm-mesén alapul, csak úgy, mint a Disney első egész estés rajzfilmje, a Hófehérke és a hét törpe, mely 1937-ben felhelyezte a térképre a st... Teljes kritika

2018.12.04 mamiéstöti2

Nagyon tetszik a képi megjelenítés és a történet is igazán szórakoztató volt számomra. Aranyhaj egy újabb Disney hős lett.

2015.04.25 Yosihiro

Igazából egy egyveleget érzetem és nem meg a ritmusa a rajzfilmnek. Többet vártam tőle de azért nem a legroszabb mű. Egyszer érdemes megnézni ! Üdv Yosihiro

2017.05.02 indingo

Helyes mese volt, bár már azt hitte az ember, hogy minden Disney hőst ismer. A kis kaméleon tetszett a legjobban, egynek elment a történet is.

2016.06.12 Thibo84

Az aggodalmaskodó kaméleon és a minden lében kanál ló viszi nálam a fámát. De a rabló banda is a kocsmában oda teszik magukat.

Nyálas Eugén és Aranyhaj egyaránt láthatóak egy nagy tömeg részeként a palota kapujánál,a Jégvarázs című filmben, amikor Elsa hercegnőt megkoronázzák.Szerző: Norbi

A főhősnő, Rapunzel az egyetlen olyan Disney hercegnő, akinek zöld a szeme.Szerző: Shelby07

Az aranyhaj történet eredete valójában német, ahol is Rapunzel néven ismert.Szerző: Shelby07

A második leghosszabb Disney animációs film.Szerző: Shelby07