Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Aranyhaj és a nagy gubanc

jfruzsi97   2020. 11. 05.

Talán az eddigi legjobb mese a mostani mondern mesék közül. Szép történet, szerethető karakterek, poénok. Minden, ami kell. Ja és happy end.

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Nagyon tetszik a képi megjelenítés és a történet is igazán szórakoztató volt számomra. Aranyhaj egy újabb Disney hős lett.

indingo   2017. 05. 02.

Helyes mese volt, bár már azt hitte az ember, hogy minden Disney hőst ismer. A kis kaméleon tetszett a legjobban, egynek elment a történet is.

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 25.

A mese, amely újra útjára indította a Disney hercegnőket (gondoljunk csak az Aranyhaj utáni őrületre a Jégvarázzsal és a Vaiana-val). Egy igazi mágikus történet, ami már-már népmesei elemekkel vegyíti a Disney-re jellemző sablonokat. A varázserővel b... több»

Deku   2017. 07. 11.

Nem tudott úgy megfogni mint mondjuk egy Jégvarázs vagy a Moana. Ez inkább kissé idegesítő volt és sablonos. Humorban nem volt rossz mert volt pár pofás poén de ennyi semmi több.

Thibo84   2016. 06. 12.

Az aggodalmaskodó kaméleon és a minden lében kanál ló viszi nálam a fámát. De a rabló banda is a kocsmában oda teszik magukat.

dailyfilmsan   2019. 02. 04.

Bájos és egy kicsit hasonlít nekem a shrek-re csak Disney kosztümben. Kislányok kedvence biztos így nagyon nem döngölhetem a földbe mert legbelül én is az vagyok, de nekem valamiért nem a szívem csücske ez a rajzfilm. Jók a zenéi és a világot is jól ... több»

Nyálas Eugén és Aranyhaj egyaránt láthatóak egy nagy tömeg részeként a palota kapujánál,a Jégvarázs című filmben, amikor Elsa hercegnőt megkoronázzák.

(Norbi)

A főhősnő, Rapunzel az egyetlen olyan Disney hercegnő, akinek zöld a szeme.

(Shelby07)

Az aranyhaj történet eredete valójában német, ahol is Rapunzel néven ismert.

(Shelby07)

A második leghosszabb Disney animációs film.

(Shelby07)

Aranyhaj szerepére Kristen Bell-t és Idina Menzelt is meghallgatták. Bár nem ők lettek a befutók, végül mindketten szerepet kaptam a Disney későbbi produkciójában, a Jégvarázsban.

Amikor Zachary Levi-t meghallgatták Flynn szerepére, angol akcentust kértek a színésztől, ám a film szonkronizálásánál végülis maradt a rendes, amerikai akcentusa.

Az egyik legdrágább animációs film volt. A költségvetése közel 260 millió volt.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Az Aranyhaj volt az első Disney mese, amelyhez CGI-t alkalmaztak.

Az aranyhaj készítési költsége 260 millió dollár volt, és erre bő kétszeres bevétel jutott (590 millió).

(phanzetomox)

A film költségvetése nagyobb mint az Avataré.

(Orosz István)