Filmek

Legjobb "tolvaj" filmek

Saját filmes lista készítése
#1

93 Nagymenők  (1990)

(61) (26)

dráma | életrajzi | krimi

Henry (Ray Liotta) gyerekként csodálta a fényűző és irigyelt életet élő Jimmyt (Robert De Niro), aki természetesen nem tisztességes módon szerezte a pénzt. A kamaszfiút hamar... több»

Ezzel a mára már ikonikussá vált gengszterfilmmel bepillantást nyerhetünk a klasszikus szervezett bűnözés világába, mindezt olyan lehengerlő hangulatban adja át, hogy az ember teljesen beleéli magát Henry alvilági életútjába. Ha már Henrynél tartunk, meg kell említeni azt... több»
#2

krimi | misztikus | thriller

Fritz Lang filmtörténeti klasszikusa a harmincas években játszódik Berlinben. A düsseldorfi gyerekgyilkosról mintázott bűnözőt mind a rendőrség, mind az alvilág kézre akarja... több»

Nagyszerű film, utánozhatatlan a hangulata, bár ez szerintem nem kis mértékben a történelmi távolság miatt is van. Ilyen filmet ma már nem tudnának csinálni, ha akarnának sem, pedig minden technikai eszközük meg lenne hozzá. Meg aztán ott van Peter Lorre is, aki szintén... több»
#3

92 Szemtől szemben  (1995)

(95) (19)

dráma | krimi | thriller

Rendőr és rabló mesteri játszmája. Vincent Hanna, a Los Angeles-i detektív fegyveres rablók után nyomoz. A nyomok Neil McCauley bandájához vezetnek, aki éppen a következő rablás... több»

Michael Mann 1995-ben megalkotta nem csak a saját, de véleményem szerint az akciófilmek egyik, ha nem a legjobb darabját. Egy profi zsaru és egy profi bankrabló ütközete ez, amely számos remek pillanatot okoz. Olyan nagy nevek vannak ebben a filmben, mint Al Pacino, Robert De Niro, Jon... több»
#4

91 Isten városa  (2002)

(48) (21)

dráma | krimi

Isten városa Rio de Janeiro legkeményebb és legszegényebb városnegyede, ahol mindennaposak a gyilkosságok, rablások, összetűzések és bandaháborúk. A szálakat javarészt a drog és a... több»

Isten városának, Rió hírhedt favellájának döbbenetes állapotait elsőként Paolo Lins 1997-es könyve tárta a világ elé. Lins Isten városában született és nőtt fel, így első kézből tudósított annak elborzasztó valóságáról: a félelmetes méreteket öltő bűnözésről, a... több»
#5

90 A sötét lovag  (2008)

(215) (51)

akció | dráma | krimi | thriller

Max

Batman (Christian Bale) minden erejével igyekszik megtisztítani Gotham Cityt a bűnözőktől. Ebben a város rendőrfelügyelője (Gary Oldman), és újonnan kinevezett ügyésze (Aaron... több»

Rendszeresen belefutok ebbe a filmbe, mert mindenki teljesen el van tőle ájulva, és folyamatosan a „legjobb filmek” típusú listákon a TOP 10-be helyezik. Megnéztem most újra, és nálam most sem egy kiemelkedő produkció. Látványvilága nem rossz, sok a tetszetős felvétel, a... több»
#6

90 Kapj el, ha tudsz  (2002)

(101) (16)

dráma | életrajzi | krimi

A fiatal Frank W. Abagnale (Leonardo DiCaprio) imádja és tiszteli édesapját (Christopher Walken), mert egy jóképű zsivány, akitől nagyon sokat lehet tanulni az emberek, főleg a nők... több»

Fantasztikus film, hihetetlen történettel és hogy még egy fonnyadt Oscart se kapjon? Kedvenc jelenetek, mikor valamilyen tanárnak adja ki magát Dicaprió és aszt hiszem hónapokig tanít így egy osztályt. És hogy miniatűr repülőgépekről áztatta le a PanAm logót? Hihetetlen, hogy... több»
#7

90 Coco  (2017)

(55) (11)

animáció | családi | fantasy | kaland | misztikus | vígjáték | zenés

Disney+

A Coco történetének főhőse egy fiatal fiú, Miguel, aki annak ellenére, hogy családja több generációval ezelőtt rejtélyes okokból elhagyta a zenészi hivatás tradícióját, arról... több»

Amihez csak a Pixar hozzáér, az midászi módon arannyá válik. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy Oscar- és Golden Globe-díjas animációs filmet készített a Díe de los Muertosról, a mexikói halottkultusz legjelentősebb ünnepéről. A halottak napja a világ minden táján, de... több»
#8

90 Aladdin  (1992)

(112) (36)

animáció | családi | fantasy | kaland | musical | romantikus | vígjáték

Disney+

Agrabah városában él a furfangos utcagyerek, Aladdin és barátja, Abu, egy kismajom. Jafar, a szultán kapzsi varázslója évek óta vágyódik egy csodalámpa után, amiben egy titokzatos... több»

Az egyiptomi környezet újdonságot hoz a Walt Disney mesékhez képest. Remek dalok vannak benne, érdekes a története és igazán viccesek a a karakterek is.
#9

90 Elfújta a szél  (1939)

(38) (52)

dráma | háborús | romantikus | történelmi

Az amerikai polgárháború idején egy georgiai ültetvényes lánya,  Scarlett O'Hara beleszeret a szomszéd birtokos fiába, Ashley azonban unokatestvérét választja helyette. Scarlett... több»

Ritkán nézek ilyen filmet, de most rászántam magam! Láttam már anno, jó 20-25 éve, de már kikopott, így frissítettem... Victor Fleming, Sam Wood, George Cukor rendezésében egy ikonikus filmet láthatunk, de azért azt sejtjük, vagy inkább tudjuk, hogy a film feleekkora sikert sem... több»
#10

89 Jurassic Park  (1993)

(138) (118)

akció | kaland | katasztrófafilm | sci-fi | thriller

SkyShowtime | Amazon Prime Video | TV-ben (Mozi+, csütörtök 01:33)

John Hammond, a vállalkozó kedvű, excentrikus milliárdos borostyánba zárt dinoszauruszvérből újraalkotja az őslényeket. Mindössze hónapokkal a tervezett megnyitás előtt... több»

Steven Spielberg kétségkívül forradalmat indított el ennek a kortalan mestermunkának az elkészítésével. Csakúgy, mint 1975-ben A Cápával, úgy a Jurassic Parkkal is műfajt teremtett, és utolérhetetlen etalonként szolgál a dinoszauruszos filmek ugrásszerűen megszaporodott... több»
#11

dráma | életrajzi | road movie | vígjáték | zenés

Cinego | Max

Tony Lip nem egy bonyolult fickó, aki szereti inkább az öklével elsimítani a konfliktusokat. Amikor egy kis mellékes melót ajánlanak neki, örömmel elvállalja. Ám a feladatról... több»

Lehet könnyedén beszélni és alkotni rasszizmusról? Peter Farrelly bebizonyitotta, hogy igen: készített egy erős filmet a témáról drámával, humorral, társadalomkritikával és csipetnyi szarkazmussal. Az eredmény a Zöld könyv lett és az idei, 2019-es Oscar-gála legrangosabb díja... több»
#12

animáció | dráma | háborús

Netflix

A Chihiro Szellemországban és A vándorló palota alkotói ezúttal egy szívszorító, igaz történetet tárnak elénk, amely két testvérpár megpróbáltatásait kíséri végig a második... több»

Noha nem szoktam elzárkózni az elől, hogy alkalomadtán egy-egy filmet újranézzek, a Szentjánosbogarak sírját felvettem a "nem szeretném még egyszer látni" címet viselő képzeletbeli listámra. Nem azért, mert rossznak tartanám, hanem azért, mert lelkileg-érzelmileg nagyon... több»
#13

dráma | háborús | romantikus | szatíra | vígjáték

"...amikor márciusban a németek átlépték a határt, hogy elfoglalják az egész országot, és a mi városunkon keresztül vonultak Prágába, nagyapám egyes-egyedül kiment elébük,... több»

Ritkán mondom azt egy filmre, hogy tökéletes, de ennek a filmnek nincs hibája. Pont úgy jó, ahogy van és pontosan a megfelelő személyek állnak a film középpontjában és a rájuk szabott szerepkörben. Kiváló rendezés! És hát ugye Hrabal sem végzett rossz munkát - az alapok jók... több»
#14

88 Holtodiglan  (2014)

(255) (20)

dráma | misztikus | thriller

Nick (Ben Affleck) és Amy (Rosamund Pike) látszólag boldog házasságban élnek, gazdagok és sikeresek. Épp az ötödik házassági évfordulójukra készülnek, amikor Amynek nyoma vész. A... több»

A Holtodiglan egy igazán precíz és jól összerakott adaptációja Flynn eredeti könyvének Rosamund Pike egészen kimagasló alakításával (Ben Affleckre sem lehet panasz, de Pike mellett ebben a moziban mindenki elhalványul). Finchernek ezek a filmek állnak jól, ha kap egy erős... több»
#15

88 Drágán add az életed!  (1988)

(61) (62)

akció | thriller

Disney+

John McClane nyompzó Los Angelesbe érkezik, hogy megpróbálja helyrehozni a házasságát feleségével, Holyval. Amikor azonban a nő munkahelyét, a Nakatomi felhőkarcolót ellepik a... több»

John McTiernan két év alatt két olyan klasszikust álmodott vászonra, amelyek örökérvényűek. 1987-ben a Ragadozó volt az első klasszikusa, a második pedig a Die Hard első része, amely magyarul a Drágán add az életed! címet viseli. Bruce Willis talán legjobb szerepe ez, az Utolsó... több»
#16

krimi | vígjáték

Négy csóró jóbarát elhatározza, hogy meggazdagodnak. A lendület megvan, de a terv nem éppen kifinomult,  emiatt pedig a dolgok váratlan fordulathoz vezetnek. Adósságba keverednek,... több»

Kifejezetten tetszik, hogy Jason és Vinnie is az utcáról sétáltak be, és nem színészek, hanem jól működő karakterek, akiknek a szöveg csípőből megy. Mintha semmit nem kellett volna betanulniuk. Óriási arcok. Már vagy 10-szer megnéztem, és még mindig nem tudom megunni.
#17

animáció | családi | kaland | krimi | misztikus | vígjáték

Disney+

Zootropolis, a modern emlősök fővárosa, különleges hely. Ebben a színes kavalkádban a világ minden tájáról származó állatok élnek egymás mellett békében. Itt nem számít ki... több»

Faji előítéletekről még senki sem mesélt olyan bájosan, mint a Disney Judy, a rendőrnyuszi és Nick, a ravasz róka kalandján keresztül. Egy komplett civilizációt építettek fel, egy idealista, utópikus társadalmat, csak épp emberek helyett állatok népesítik be azt. Az állatok... több»
#18

88 A szökevény  (1993)

(22) (10)

akció | dráma | krimi | misztikus | thriller

TV-ben (RTL+, csütörtök 01:33)

Richard Kimble (Harrison Ford) jó nevű sebész. Egy partiról hirtelen behívják egy fontos operációra, majd a műtét után hazaérve holtan találja feleségét. Kimble-t mint egyetlen és... több»

Ma már nem nagyon látni ilyen „egyszerű”, lényegre törő és mégis veszettül szórakoztató filmet. Mert manapság már kell egy thrillerbe is a dráma, valamilyen aktuálpolitikai tartalom, esetleg LMBTQ-s kinyilatkoztatás. Nincs ezzel baj, ha jól adaptálják egy filmbe a... több»
#19

88 Kánikulai délután  (1975)

(10) (24)

dráma | életrajzi | krimi | thriller

1972 augusztus 22-én New Yorkban három férfi parkol egy brooklyni bank előtt. A rövidre tervezett, jól kitalált rablás már az első akadálynál megbicsaklik, ugyanis az egyik társuknak... több»

A banki alkalmazottak félelme nekem nem hiteles, de bevallom, nem néztem utána, hogy ők színészek vagy statiszták. De az utcai jeleneteket imádom, a környezet minden szempontból jól van felépítve, és az egész teljesen hiteles. A két bankrabló pedig fantasztikusat alakít.
#20

88 A hét mesterlövész  (1960)

(7) (21)

akció | kaland | western

Amazon Prime Video

Christ, a revolverhõst, egy mexikói település lakói fogadják fel, hogy védje meg õket egy rablóbandával szemben. A banditák aratás idején évrõl évre kirabolják a falut. Chris... több»

Hihetetlenül jó kis western....Y.Brenner., és Bronson kivételeset alakít ebben a filmben,de amúgy ez minden színészről elmondható. Igazi hősök,igaz emberi sorsok és mindezt némi humorral átitatva....egy életen át nézhető!!!