Coco

A Coco történetének főhőse egy fiatal fiú, Miguel, aki annak ellenére, hogy családja több generációval ezelőtt rejtélyes okokból elhagyta a zenészi hivatás tradícióját, arról álmodik, hogy elismert zenész lesz, mint példaképe, Ernesto de la Cruz. Miguel kétségbeesetten próbálja bizonyságot tenni… Több

Premier (HU): 2017.11.23. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

2024.02.24 Bogi

Az eddig animációs filmek egyik kiemelkedő gyöngyszeme. Megható történet, érdekes kultúra. Szem nem marad szárazon függetlenül, hogy hányszor láttad. Egyszerűen gyönyörű. Tele van élettel és érzelmekkel.

2018.07.11 Az amatőr

a nap véleménye

Szívmelengető mesefilm a családi összetartásról és az álmokról.Varázslatos az animációja,képernyőn még ilyen gyönyörűt nem láttam.Nemhiába lett az év legjobb animációs filmje az Oscaron.Megható történetet mesél el,ami arra bátorít,hogy merjünk hinni ... Több

2020.06.26 Artemisia

Díe de los Muertos

Amihez csak a Pixar hozzáér, az midászi módon arannyá válik. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy Oscar- és Golden Globe-díjas animációs filmet készített a Díe de los Muertosról, a mexikói halottkultusz legjelentősebb ünnepéről. A halottak napja a... Teljes kritika

2018.01.04 Shelby07

Számomra nagyon megnyerő volt, minden percét élveztem. Kissé féltem attól, hogy az éneklés más irányba viszi el az élményt, de abszolút beleillett a képbe, és a vége igazán megható volt. Fantasztikus volt maga a történet, humorral és komolysággal és kellő drámaisággal tetézve, váratlan fordulatokkal.

2021.08.13 Laca//Ho/rr/oR//

Szívmelengető Oscar-díjas animáció

Egyszerűen káprázatos és szívmelengető kis történet. Végre hajaz a Disney kis világára, maga a csodás atmoszféra, ami végigkíséri ezt a gyönyörűen megkomponált animációt, le a kalappal. Nem véletlenül lett az év legjobbja az Oscar-díjon, és zsebelt be megannyi díjat. Könnyhullató történettel párosították az igen jó alapötlettel megáldott, mexikói kultúrával felfegyverkezett mesét. Gyönyörű, színes, és mindvégig izgalmas, egyszerűen sakkban tartja az embert a szűk két órás alkotás. Lee Unkrich és Adrian Molina készítők egy igazán csodás történetet mutattak be, és részben nagyon tanulságos is, mivel mindvégig azt próbálják hangoztatni, hogy merjünk hinni magunkban és az álmainkban, de ezt nagyon jól összetett keretek között tették meg. Mindamellett, hogy mennyire látványos és izgalmas, a poénokról sem feledkeztek meg egy percre sem. Bátran merem ajánlani bárkinek, kortól függetlenül, hiszen tényleg megható a története.

A film összbevétele 807 082 196 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 81 424 153 forintot termelt. A hazai mozik összesen 67 576 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

2017 legjobb filmjének nyilvánították - és valljuk be ez jogos is.Szerző: JRD

Bekerült a "minden idők legtöbb bevételét hozó animáció" 15 legjobbjába.Szerző: JRD

A legtöbb elismerő szót az animáció nem a tökéletessége, kivitelezése miatt kapta, hanem azért a tiszteletért, amivel képes volt bemutatni a mexikói kultúra ezen részét.Szerző: JRD

Brazíliában a film címét "Viva"-ra módosították, mivel a "Coco" könnyen összetéveszthető a portugál "cocô" szóval, ami ürüléket jelent. Szerző: hp

(2018. 02. 28.)
Csontvázban a láthatatlan szív
A Pixar mindig is utat mutatott bátorságban, de a mexikói halottak napjáról családi animációs filmet készíteni még így is meghökkentő vállalás. A legszebb az egészben persze az, hogy nem buktak bele. Sőt. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 9.5/10
(2017. 11. 24.)
Olyannyira megható és elgondolkodtató lett az összkép, hogy még a teljes stáblista legördülése után sem lesz könnyű elhagyni a mozitermet. Több

Értékelés: 9.4/10
(2018. 02. 28.)
Az év megmentője
Ez egy olyan film, ami történetével, karaktereivel, kulturális és nemzeti poénjaival talán végre elkezdi lebontani a falat gyerek és felnőtt filmek között, hiszen nem tudom soha eléggé hangsúlyozni: a kettőnek nem kell feltétlenül elkülönülnie. Egy szó mind száz, a Coco fantasztikus, elragadó mese, amit azonnal látni kell! Több

(2017. 11. 30.)
A Pixar megint a könnyeinkre pályázik. De amíg olyan, kívül-belül csodaszép bravúrokkal bombázza közönségét, mint a Coco, addig szívesen szipogunk éjt nappallá téve. Több

(2017. 11. 23.)
Csak ajánlani tudom, az év egyik legkellemesebb mozis élményét. Több