Eszeveszett birodalom

Eszeveszett birodalom

The Emperor's New Groove
Timon

Kuczó Dél-Amerika egyik királyságának teljhatalmú uralkodója, aki mindig azt teszi, amit csak akar. A legújabb terve, hogy egy vízividámparkot létesítsen egy közeli falu helyére, ahol a becsületes pásztor, Pacha is él. A tervei közepette viszont nem veszi észre, hogy az udvar boszorkánya,… Több

Rendező: Mark Dindal
Premier (HU): 2001.03.29. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.08.26 Ergit

Felnőttként láttam, így is nagyon tetszett! Többször is nézhető!!! Ugyan vannak benne túlzások, de minden valamire való filmben túlzások vannak, máskülönben nem lenne észrevehető mondanivaló, illetve unalmas lenne a cselekménye.

2022.01.31 Klauka89

Na, 22 év után hozzám is eljutott ez a mese, pedig 11 voltam, mikor napvilágot látott. Egyszerű mesének mondanám, semmi bonyolult csavart nem rejt a sztori, pont jó gyerekeknek. A kivitelezés a Papyrus és Herkules rajzfilmekre hajaz, itt jegyezném me... Több

2019.08.29 Timon

Érdekes+merész alkotás

Aztamindenségit,ez a mese abszolút nem semmi! Rengeteg újdonság,érdekesség,merészség,poén-tökéletes ahogy van. Imádom,nagyon klassz...Nagyon sokszor nézős alkotás.

2019.05.17 Ms. Akárki

Nagyon izgalmas klasszikus Disney mese. Érdekes ahogy a király pár nap alatt mennyit tudott fejlődni emberileg, ha valódi emberek között van és persze az élete a tét. A dalbetétek voltak kedvencem.

2017.09.15 lolita13

Az egyik kedvenc mesém volt kicsiként. Mindennél jobban imádtam és szerintem naponta megnéztem vagy kétszer régen úgyhogy mindenkinek szívesen ajánlom.

A filmben hallható-Sting, David Hartley - "My Funny Friend and Me" című dal 2001-ben Oscar és Golden Globe jelölést kapott a legjobb eredeti filmdal kategóriában. Szerző: LionelMessi10

100 millió dollár költségvetésű mese, 169,2 millió dollár bevételt termelt. Szerző: LionelMessi10

Patrick Warburton improvizálta Kronk dúdolását, mikor a zsákot cipeli keresztül a városon. Később alá kellett írnia egy szerződést, amivel átadta a dúdolás fölötti jogdíjakat a stúdiónak.Szerző: kázsé

David Mamet drámaíró szerint ez a forgatókönyv volt a legbriliánsabban újító szellemű alkotás az elmúlt években.Szerző: kázsé