Eszeveszett birodalom (2000)

The Emperor's New Groove

lolita13   2017. 09. 15.

Az egyik kedvenc mesém volt kicsiként. Mindennél jobban imádtam és szerintem naponta megnéztem vagy kétszer régen úgyhogy mindenkinek szívesen ajánlom.

hackerjulcsi   2018. 03. 23.

Kuszkofóbiás lettem ettől, haha :D Szerintem ez egy nagyon elme roggyant és mégis imdáni való mesefilm lett. Egyik személyes kedvencem, mert újat mutat, kalandos, van íve a történetnek és érdekesek a karakterek a filmben... ajánlom.

NFG   2018. 03. 19.

Mindig is imádtam ezt a mesét! Rengetegszer láttam is! A zenéket nagyon eltalálták! Fülbemászók és pörgősek! Kisgyerekként nem szerettem az éneklős részeket, mert untam, de ebben minden perce élvezetes volt! A grafikája tetszik, mert a barátságos embereknek nagyon szimpatikus arcot rajzoltak, a gonosz hölgynek pedig igazi taszító külsőt! A végén pedig ott a tanulság, ami szerintem elég fontos a gyereknek! Ha belegondolunk van mélyebb mondanivalója is így gyereknek és felnőttnek egyaránt élvezhető!

kevelin   2017. 10. 21.

NAgyon jó kis mese. Vicces, szórakoztató, neme gy bugyuta mese úgyhogy ezt érdemes bekapcsolni a gyereknek. MIndenkinek ajánlom

thedarkman99   2018. 10. 03.

Nagyon szerettem kicsinek sokszor megnéztem, egy igazán látványos, és szép mese, szórakoztató történettel jó zenével, amely tartogat egy egyfajta mondanivalót is, amiért igazán érdemes rá időt szánni.

A filmben hallható-Sting, David Hartley - "My Funny Friend and Me" című dal 2001-ben Oscar és Golden Globe jelölést kapott a legjobb eredeti filmdal kategóriában.

(LionelMessi10 )

100 millió dollár költségvetésű mese, 169,2 millió dollár bevételt termelt.

(LionelMessi10 )

Patrick Warburton improvizálta Kronk dúdolását, mikor a zsákot cipeli keresztül a városon. Később alá kellett írnia egy szerződést, amivel átadta a dúdolás fölötti jogdíjakat a stúdiónak.

(kázsé )