Eszeveszett birodalom (2000)

The Emperor's New Groove

Klauka89   2022. 01. 31.

Na, 22 év után hozzám is eljutott ez a mese, pedig 11 voltam, mikor napvilágot látott. Egyszerű mesének mondanám, semmi bonyolult csavart nem rejt a sztori, pont jó gyerekeknek. A kivitelezés a Papyrus és Herkules rajzfilmekre hajaz, itt jegyezném me... több»

Timon   2019. 08. 29.

Érdekes+merész alkotás

Aztamindenségit,ez a mese abszolút nem semmi! Rengeteg újdonság,érdekesség,merészség,poén-tökéletes ahogy van. Imádom,nagyon klassz...Nagyon sokszor nézős alkotás.

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Nagyon izgalmas klasszikus Disney mese. Érdekes ahogy a király pár nap alatt mennyit tudott fejlődni emberileg, ha valódi emberek között van és persze az élete a tét. A dalbetétek voltak kedvencem.

lolita13   2017. 09. 15.

Az egyik kedvenc mesém volt kicsiként. Mindennél jobban imádtam és szerintem naponta megnéztem vagy kétszer régen úgyhogy mindenkinek szívesen ajánlom.

kevelin   2017. 10. 21.

NAgyon jó kis mese. Vicces, szórakoztató, neme gy bugyuta mese úgyhogy ezt érdemes bekapcsolni a gyereknek. MIndenkinek ajánlom

hackerjulcsi   2018. 03. 23.

Kuszkofóbiás lettem ettől, haha :D Szerintem ez egy nagyon elme roggyant és mégis imdáni való mesefilm lett. Egyik személyes kedvencem, mert újat mutat, kalandos, van íve a történetnek és érdekesek a karakterek a filmben... ajánlom.

Csillagpor   2019. 03. 27.

Mert néha kell egy kis bolondság

Egyik kedvenc mesém. Kuszkó története egyszerű és nagyszerű. El akarják tenni láb alól a hatalommániás és semmivel sem törődő uralkodót, miután egy régi ott dolgozót ki akar rúgni. Lámakivonatot adnak neki méreg helyett tévedésből, és itt meg is indul a jól megszokott animációs komikus fonal. Gyönyörű látványvilág, zene és történet. Nekem ennél több nem is kell :)

A filmben hallható-Sting, David Hartley - "My Funny Friend and Me" című dal 2001-ben Oscar és Golden Globe jelölést kapott a legjobb eredeti filmdal kategóriában.

(LionelMessi10)

100 millió dollár költségvetésű mese, 169,2 millió dollár bevételt termelt.

(LionelMessi10)

Patrick Warburton improvizálta Kronk dúdolását, mikor a zsákot cipeli keresztül a városon. Később alá kellett írnia egy szerződést, amivel átadta a dúdolás fölötti jogdíjakat a stúdiónak.

(kázsé)

David Mamet drámaíró szerint ez a forgatókönyv volt a legbriliánsabban újító szellemű alkotás az elmúlt években.

(kázsé)

Ez az első Disney mese, amiben feltűnik egy terhes nő, jelesül Pacha felesége.