Roger nyúl a pácban

Roger nyúl a pácban

Who Framed Roger Rabbit
indingo

Bob Hoskins

Roger nyúl (Charles Fleischer) egy rajzfilmsztár a Firkanegyedből. Felesége, Jessica körül pletykák kapnak lábra, ezért Roger felbérel egy magándetektívet, hogy tisztázza az ügyet. Eddie nem szívesen dolgozik firkáknak, de nincs más választása, szüksége van a pénzre. Amikor kétes körülmények… Több

Forgatókönyvíró: Jeffrey Price, Peter S. Seaman
Premier (HU): 1989.10.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.10.07 R9CK3R

Olyan sokat nem tudnék mondani róla, csak annyit, hogy jópofa volt és ötletes, nem bántam meg, hogy végre ezt is bepótoltam!

2016.08.05 mamiéstöti2

Igazi kultfilm, aki nem látta feltétlenül nézze meg, megéri....

2019.03.29 indingo

Jópofa és ötletes egy filmben ötvözni a rajzfilm figurát és a valódi szereplőket. Ez a habókos nyúl piszkosul feldobja a sztorit, főleg, hogy ő a főszereplő.

2017.02.15 ArpiHajdu és Réci

Filmtörténeti érdekesség

A Roger nyúl a pácban egy nagyon érdekes színfoltja a filmtörténelemnek, hiszen ez a félig élőszereplős, félig rajzolt filmek közül az egyik legismertebb, s legsikeresebb. Ma már ez a fajta filmkészítési eljárás elképzelhetetlen lenne, hála a CGI-nak... Teljes kritika

2016.08.29 Thibo84

Egy felhőtlen szórakozást nyújtó családi vígjáték. Minden korosztály számára ajánlott.

A filmből kivágták azt a jelenetet, amit elsőként forgattak le. A jelenet egy hosszabb geg zárósnittje volt. A filmben az után következett volna ez a jelenetsor, hogy Eddie a bárban Doloresre bízza Rogert és az előtt, hogy Jessica meglátogatja Eddie-t az otthonában. Ez a kb. négyperces rész azzal indít, hogy miután Eddie megszabadult Rogertől, betör Jessica öltözőjébe, abban bízva, hogy onnan indulva átkutathatja a Tarka Firkát (Ink and Paint Club), és megtalálhatja Acme végrendeletét, ám Bongó, a kidobó gorilla fülön csípi és leüti. Mikor Eddie magához tér, Doom és Jessica is jelen van. Elbeszélgetnek a végrendeletről, majd Doom elviteti a menyétekkel Eddie-t a városrészbe, amit a detektív annyira gyűlöl, a Firka negyedbe (Toontownba). Mikor felkel a nap, a többször feltűnő helyszínen, a Firka negyedbe vezető alagút boltívéből a menyétek kihajítják Eddie-t, akinek egy jókora zsák van a fején. Utána előlépnek a vihogó menyétek ecsettel a mancsukban, kisétálnak a jelenetből, Eddie pedig leveszi magáról a zsákot és rájön, hogy egy hatalmas firka disznófejet festettek a rosszfiúk a feje köré, melyből csak az arca egy része látszik ki és amitől nem is tud megszabadulni. A következő a már említett zárósnitt, amiben Eddie zuhanyozik és közben kinyúl a piperepolcra egy üveg terpentinért, mellyel le tudja oldani fejéről a "firka implantátumot". Ez a kivágott rész megmagyarázza azt a logikátlan megjelenését is Eddie-nek, amikor is Jessicát tisztálkodás után úgy fogadja, hogy felsőteste a nyakkendőjétől eltekintve teljesen meztelen, hiszen a nyakkendő felső része a disznófej alá szorult.Szerző: TribeBubu

John Cleese szerette volna eljátszani Doom bírót, ám Steven Spielberg és Robert Zemeckis is nemet mondott neki, mert úgy vélték, az egykori Monty Python-tagot senki sem tudná elképzelni gonosztevőként.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez a film az egyetlen olyan alkotás a filmtörténelemben, amelyben Disney és Warner Brothers mesefigurák egyszerre szerepelnek képernyőn.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 61 kritika alapján.Szerző: Bogi87

(2016. 06. 21.)
Családbarát noir
Összességében, a Roger nyúl a pácban, kiváló alkotás lett, még a hibái ellenére is! Több