Vili, a veréb (1989)

Willy The Sparrow

Orosz István   2017. 08. 01.

Egész jó kis rajzfilm, a magyar rajzfilm kincstár egyik ékköve. Tetszik a rajzolása, a történet is nagyon jó. Régen alig vártam, hogy az M1 valamelyik ünnepnapon leadja.

LionelMessi10   2018. 07. 07.

Remek kis mese, öröm látni, hogy ilyen minőségi rajzfilmet tudtak gyártani a magyarok. Rég láttam már, de jól emlékszem rá, szuper története van, érdemes rászánni az időt a megnézésére.

Sem Rorrey   2017. 05. 27.

Szép a kidolgozása, s a sztori is jó. Tetszik az üzenete, egyértelműen jó élmény volt, többször is megnéztem, nagyon kedves film.

hackerjulcsi   2018. 03. 23.

Ez egy idióta mesefilm. Vili nagyon bugyután néz ki azzal a parókával a fején.. nekem sosem tetszett, nem értettem a koncepciót sem... és kicsit már az az érzésem volt, hogy nem tudtak mit kitalálni a gyártók. 3* :(

doroffee   2016. 02. 14.

Nagyon megható, kedves, tanulságos mese anélkül, hogy túl szájbarágós lenne. Nagyon kedves a humora, a rajz pedig nemcsak kedves, édes és gyermekeknek tetszetős, hanem érzékletes és pontos is.

A figurák elkészítésében a rendezőn és a forgatókönyvírón túl a film animátorai közül Bánki Katalin és Uzsák János is tevékeny részt vállaltak.

(LionelMessi10 )