Vili, a veréb

Willy The Sparrow

2023.03.27 Eszter 79

Nekem a férjem ajánlotta ezt a filmet. Valóban tanulságos mese, ami az állatok tiszteletére, szeretetére tanít. Ha rosszul bánunk az állatokkal, előbb-utóbb megkapjuk a büntetéseket érte. Velünk is rosszul bánnak majd az állatok.

2017.08.01 Orosz István

Egész jó kis rajzfilm, a magyar rajzfilm kincstár egyik ékköve. Tetszik a rajzolása, a történet is nagyon jó. Régen alig vártam, hogy az M1 valamelyik ünnepnapon leadja.

2022.07.15 Klauka89

Ó, te jó ég! Kedvenceim, a saját évjáratomból származó mesék, mint például ez is. Visszahozza a gyerekkoromat, meg volt VHS-en, majd DVD-n is kamaszkoromban. Tanulságos mese arról, hogy ne kekeckedjünk az állatokkal, mert megjárhatjuk éppúgy, mint Vi... Több

2019.08.11 Ms. Akárki

Édes és tanulságos kis mese. Magyar mesék közül az egyik kedvencem. Gyönyörű a rajzolása és fantáziadús történet. Érdekes ahogy a verebek életét bemutatja és a kis vili megbűnhődik és tanul a bűntetéséből mikor verébbé változik.

2019.03.19 indingo

Egy remek, szépen kivitelezett, tanulságokkal teli rajzfilm, amiről ismét megállapíthatjuk, hogy nem csak Hollywoodban csinálnak aranyos és ötletes rajzfilmeket.

2018.07.07 LionelMessi10

Remek kis mese, öröm látni, hogy ilyen minőségi rajzfilmet tudtak gyártani a magyarok. Rég láttam már, de jól emlékszem rá, szuper története van, érdemes rászánni az időt a megnézésére.

2018.03.23 hackerjulcsi

Ez egy idióta mesefilm. Vili nagyon bugyután néz ki azzal a parókával a fején.. nekem sosem tetszett, nem értettem a koncepciót sem... és kicsit már az az érzésem volt, hogy nem tudtak mit kitalálni a gyártók. 3* :(

2017.05.27 Sem Rorrey

Szép a kidolgozása, s a sztori is jó. Tetszik az üzenete, egyértelműen jó élmény volt, többször is megnéztem, nagyon kedves film.

2016.02.14 doroffee

Nagyon megható, kedves, tanulságos mese anélkül, hogy túl szájbarágós lenne. Nagyon kedves a humora, a rajz pedig nemcsak kedves, édes és gyermekeknek tetszetős, hanem érzékletes és pontos is.

2018.02.11 zsani

Ó, ez egy jó kis magyar rajzfilm. Nagyon megható és tanulságos. Ezeken kellene, hogy felnőjenek a mai gyerekek és normális felnőttekké válhatnak. Megfelelő értékrendet közvetít.

2019.04.05 Elkoo

Gyerekként láttam, és gondoltam, megnézem újra a kisfiammal. Nagyon jó döntés volt. A picurnak nagyon tetszett, belőlem meg előcsalta újra a kisdedet, amit nagyon élveztem.

2015.05.27 titra

Vili a veréb még könyvben is sokáig elnézegethető, nekem gyerekként külön tetszett hogy az emberi formákat mennyire át tudják hozni kis verebekre is. A grafika egyszerűen fantasztikus, a pesti épületek részleteivel, a madarak szemszögéből való ábrázolással. A történet is kedves, érdekes, mindenképp látni kell egyszer.

2015.06.19 Kellangy

Nagyon kedves történet egy kisfiúról, aki gonoszkodik az állatokkal és nagy leckét kap. Gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt élvezhető mese, tanulságos történettel, a jó mindig elnyeri jutalmát, a gonosz a büntetését, de mindig van esély jó útra térni! Nézd meg!