Cápamese (2004)

Shark Tale

Timon   2020. 08. 29.

Elejétől végéig imádnivaló,vicces és persze tanulságos mese.Rengeteg izgalmas jelenet van benne,kifejezetten igyekszik minnél látványosabb lenni.A vízi állatokat jól kidolgozták,de a karaktereiknek az egyéniségük még jobb,menőbb lett.A zenéje felemel... több»

indingo   2017. 04. 15.

Volt egy idő amikor minden mese tengerről szólt, de szerintem ez sikerült a legjobban Bírtam a karaktereket és nagyon szépen is voltak kidolgozva. A történet izgalmas volt.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 20.

Nagyon jól sikerült családi animációs film,tele tündéri,és megmosolyogtató karakterekkel,és szituációkkal.Leköti az embert,és korhatártól függetlenül mindenkinek erősen ajánlott.A zene is mindent visz,és nagyon jó a mondanivalója.

Timcsi   2019. 02. 01.

Helyes mese, a története is aranyos van benne mondanivaló. Ritmusos zenék, felnőtteknek is ajánlós.

Ms. Akárki   2019. 07. 21.

Aranyos, kedves történet. Kellemes kikapcsolódás volt az egész családnak a jólelkű cápa aki kb maffia ügyletbe keveredik az elvei miattXD A látvány is nagyon rendben volt ahhoz képest, hogy több mint 10 éves meséről van szó.

NFG   2018. 03. 27.

Számomra ez a rajzfilm megtestesített mindent, amit vártam volna tőle! Imádom a "maffiózós" filmeket és aminek kicsi köze is van hozzá! Ebben a filmben pedig meg is jelent egy ilyen szál! Volt még benne szerelmi rész is, ami igazán aranyosra sikerült... több»

doroffee   2016. 02. 15.

Jópofa kis animációs film volt. Voltak részei a sztorinak, amelyek kicsit jellegtelenek, elcsépeltek voltak, de voltak a filmnek igen érdekes pontjai. Pl. a családról nagyon fontos dolgokat mondott el.

2004-ben a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.

A Dreamworks stúdió 55. forgalmazott filmje.

Az eredeti változatban a cápák főhadiszállása az RMS Titanic.

(mrarizona)

A filmben több tucat utalás található korábbi, főleg maffiafilmekre, de nem marad ki a sorból Cápa (1975) és a Gladiátor (2000) sem.

(ps)

Ernie, a medúza angol szinkronhangja Ziggy Marley, Bob Marley fia volt. Ernie Bob egyik régi slágerét énekeli, a "Three Little Birds"-öt (Három kismadár), azzal a különbséggel, hogy a "birds" (madár) helyett "fish"-t (hal) énekel.

(ps)

Hosszú ideig kilátásban volt egy folytatásfilm elkészítésre, azonban az utóbbi évek hallgatása mellett nem valószínű, hogy végül el fog készülni.

(ps)

Oscar egy Labroides dimidiatus, vagyis egy tisztogatóhal.

(ps)

A cápák lakhelyét az SS Normandie francia óceánjáróról mintázták.

(ps)

Néhány konzervatív amerikai intézmény kifogásolta a vegetáriánus cápát a filmben. Ugyanis állításuk szerint ez a homoszexualitás szimbóluma is lehet.