Cápamese

Shark Tale

2022.01.30 Klauka89

Meglátod, megölöd, megeszed. Ez a cápák dolga, szép hagyomány.

A tegnapi két 47 méter mélyen film kapcsán ugrott be ez a mese, hogy már vagy 10 éve láttam, és miért ne nézzem meg újra. De egészen pontosan egy széles, fehér revolvermosoly jutott eszembe, ahogy azt mondja "Szióókaaa", vagy valami hasonlót. Aztán rájöttem, hogy összekevertem valamivel, mert az nem ebben volt. Egyébként gyerekként, felnőttként simán vállalható mese. Teljesen jó a sztori, a bálnamosóval és a vega cápával. Egészen felnőtt problémákat is feldolgoz, mint a feltűnési viszketegség, az önsztárolás, szerelmi háromszög, érdekkapcsolat és elnyomások. A Don Corleone-jelenet hatalmas, meg az a Reviczky-szinkron hozzá mindent visz, nagyon el lett találva.

2017.04.15 indingo

Volt egy idő amikor minden mese tengerről szólt, de szerintem ez sikerült a legjobban Bírtam a karaktereket és nagyon szépen is voltak kidolgozva. A történet izgalmas volt.

2021.07.30 Laca//Ho/rr/oR//

Remek kis tengeralatti mese minden korosztálynak

Valamiért jó páran lehúzzák ezt az animációs filmet, de szerintem nagyon is rendben volt. Nagyon egyedi karakterek voltak, és nagyon is látszott, hogy kikről mintázták azokat, jól illetek a szinkronhangokhoz, ennek köszönhetően igencsak egyediek voltak. Jól elképzelt kis tengeralatti világot kreáltak a készítők benne nagyon jópofa karakterekkel, jól ki is volt dolgozva, és pörgősnek is lehet mondani a sztori folyamatát. Azért mégis csak Will Smith, Robert De Niro, Angelina Jolie és Jack Black voltak többek között a szinkronhangok. Kedvenc jelenetem a jó öreg, keresztapás stílusú cápák birodalmánál az asztalos jelenet volt, és egy kicsit haza is beszéljek, Reviczky Gábor a klasszis hangjával, remek beleéléssel hozta le azt a vicces jelenetsort. Nagyon sok jó húzása volt a filmnek, és egészen ötletes megoldásokkal rukkoltak elő, milyen is az élet a tenger alatti városkában.

Nagyon jól sikerült családi animációs film,tele tündéri,és megmosolyogtató karakterekkel,és szituációkkal.Leköti az embert,és korhatártól függetlenül mindenkinek erősen ajánlott.A zene is mindent visz,és nagyon jó a mondanivalója.

2019.07.21 Ms. Akárki

Aranyos, kedves történet. Kellemes kikapcsolódás volt az egész családnak a jólelkű cápa aki kb maffia ügyletbe keveredik az elvei miattXD A látvány is nagyon rendben volt ahhoz képest, hogy több mint 10 éves meséről van szó.

2019.02.01 Timcsi

Helyes mese, a története is aranyos van benne mondanivaló. Ritmusos zenék, felnőtteknek is ajánlós.

2020.08.29 Timon

Elejétől végéig imádnivaló,vicces és persze tanulságos mese.Rengeteg izgalmas jelenet van benne,kifejezetten igyekszik minnél látványosabb lenni.A vízi állatokat jól kidolgozták,de a karaktereiknek az egyéniségük még jobb,menőbb lett.A zenéje felemel... Több

2018.03.27 NFG

Számomra ez a rajzfilm megtestesített mindent, amit vártam volna tőle! Imádom a "maffiózós" filmeket és aminek kicsi köze is van hozzá! Ebben a filmben pedig meg is jelent egy ilyen szál! Volt még benne szerelmi rész is, ami igazán aranyosra sikerült... Több

2016.02.15 doroffee

Jópofa kis animációs film volt. Voltak részei a sztorinak, amelyek kicsit jellegtelenek, elcsépeltek voltak, de voltak a filmnek igen érdekes pontjai. Pl. a családról nagyon fontos dolgokat mondott el.

2015.11.02 Niki18

csakúgy mint a Némó nyomában, ez is hasonlóan aranyos és vicces kis családi mese. Sok jó poén van benne és nagyon aranyosak a karakterek. Imádni való mese.

2018.01.30 zsani

Nos ez a mese a gyerekek szórakoztatását egy az egybe félretette és elment a felnőtt irányba. Felnőtt szereplők, felnőtt bajok, konfliktusok. A látvány az szép. A szereplők viccesek, de semmiképpen sem szimpatikusak.

2015.07.26 one1970

Jajj!! ezt a filmet imádom, nagyon :D És most hogy itt megláttam a mafabon, megint meg fogom nézni, mert már rég láttam :) itt az ideje újra megnéznem hehe :D

2017.09.28 Bibabac

Kicsiként nagyon szerettem. Izgalmas történet egy vegetáriánus cápáról és egy nagyravágyó, aprócska tengeri halról. Engem megfogott. Jól kidolgozott, érdekes a világuk, és még a szerelmi szál is aranyos.

2015.10.29 krysn95

Animáció némi Godfather fűszerrel. De Niro király, a sztori mókás..asszem ez a kedvenc animációs filmem. Lassan ideje is újra bevizsgálni. Ha fekszik a műfaj nem érdemes kiahygni