Toy story - Játékháború 2. (1999)

Toy Story 2

stewie_griffin_2005   2021. 09. 29.

Hasonlóan jó, mint az első rész, történetileg kicsit gyengébb, de kicsivel poénosabb, és a látványilag sokat fejlődött, el se hiszi az ember, hogy ‘99-ben készült. Nem kötelező kategória, de felnőtteknek is kellemes élmény lehet. 7/10

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Ez a rész is volt annyira szuper, mint az első, egy kedves történet amit jól megfűszereztek humorral is.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 12.

Első részhez képest, itt azért volt egy kis hiányérzetem, de leszámítva egy két unalmas percet élvezhető és voltak olyan jelenetek, ahol jókat lehetett nevetni.

Deku   2017. 07. 15.

Az első részhez hasonlóan lett ez is nagyszerű és kiváló mese. Persze felül nem múlja elődjét de legalább tőle telhetően hozza azt a bizonyos szintet amivel kedvelhető lesz.

dailyfilmsan   2019. 10. 26.

Buzz és Woody kalandjának folytatása is szuperül sikeredett, azt kell hogy mondjam. Az első rész után 4 évvel hihetetlen színvonal javulást és több szereplőt láthatunk a porondon. Nagyon vicces és elmés a rajzfilm. Nekem nagyon tetszett ez a rész is, pont mint az első.

Ms. Akárki   2019. 04. 22.

Gyönyörű és cselekménygazdag folytatás. Izgalmas volt ismét látni Buzzt és Woody-t, ahogy újabb és újabb kalandokba keverednek, hogy hazajuttassák cimborájukat. Gyönyörű az animáció. Nem véletlenül kapott ez a mese Golden Globe-ot.

Norbert93   2019. 01. 05.

Szerencsére nem esett a folytatások hibájába, ugyanolyan szórakoztató mint az első rész. Egyszerűen nem tudom megunni, akárhány részt megnéznék belőle.

1998-ban, a film készítésekor egy számítógépes hiba miatt a kész film 90%-a elveszett a szerverről. Szerencsére a felügyelő műszaki igazgató, Galyn Susman segítségére sietett a rémült animátoroknak. Susman ugyanis anyasága első időszakát töltötte, ezért otthonról dolgozott. Emiatt az ő gépén volt meg az egyetlen másolat az egész filmről.

(johnyJ)

Ez a film 4 évvel az első rész után készült el.

Tim Allen és Tom Hanks mindketten bevallották, hogy sírtak azon a jelenetsoron, amikor Jessie visszaemlékezik, hogy a tulajdonosai elhagyták őt. A jelenet alatt Sarah McLachlan "When she loved me" című dala szólt.

(ArpiHajdu és Réci )

1999-ben a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.

A rémálom jelenet, melyben Andy azt mondja, nem akar többé játszani Woodyval, és a szemeteskukába ejti, egy, az első részhez fel nem használt ötletből ered.