Advertisement
Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Szörny Egyetem (2013)

Monsters University

Szörny Egyetem

Artemisia   2020. 05. 08.

A Szörny Rt. előzményfilmje, ahol még egyetemistaként látjuk Sulley-t és Wazowski-t, sőt kezdetben még nem is barátok. Érdekes elgondolás bemutatni a rémisztgetés történelmét, és hogy hogyan szövi át ez az iparág a Iszony City lakóinak mindennapi éltétét. Mint kiderül iskolákban, egyetemeken tanítják a mesterséget. A főszereplő itt inkább Mike Wazowski , Sulley pedig kissebb szerepet kap az első részhez képest. Remekül el lehet bámuldozni a Szörny Egyetem mindennapjain, Mike Wazowski ambícióin, ahogy mindent megtesz, hogy jó rémisztő legyen belőle és a többi aranyos szörny-karakteren. Azonban ahhoz hasonló katarzis mint ami az első részben történt itt nem következik be, így laposabb, lassabb a hangulat.

mamiéstöti2   2017. 05. 05.

Az első rész jobb volt, de ez is ötletes és aranyos volt. Általában az előzményeket feldolgozó filmek jól szoktak sikerülni és ez sem kivétel. Minden korosztály számára ajánlom.

Deku   2017. 07. 18.

Nekem ez a rész már valahogy annyira nem jött be mint az első rész. Sokkal aranyosabb és egyedibb volt amaz, ez pedig inkább csak bőrnyúzás volt. Nem voltam oda érte.

GedyPapa   2017. 03. 14.

A már jól megszokott előzményfilm. Jól működő poénok, sztoriszálak, de mégsincs meg benne az a fűszer, amit az első rész esetén megkaptunk, így is egy jó rajzfilmet kaptunk, de mégis többen beszélnek és emlékeznek a Szörny Rt-re, mint a Szörny Egyetemre.

Orosz István   2016. 05. 27.

Nagyon jó előzmény történet volt. Nekem sokkal jobban tetszett a hangulata a története mint az első rész. Ja meg a karakterek. A csiga nagyon nagy arc év végén beér az órára. :D :D :D

A Szörny Egyetem campusa javarészt a Kaliforniai Egyetemről mintázták. Pontosabban a Berkeley-i campusról, amely nagyon közel van a Pixar székhelyéhez.

(dailyfilmsan)

A113 kultikus Disney "easter egg" ebben a rajzfilmben Knight professzor előadótermén figyelhető meg.

(dailyfilmsan)

2013-ban a 5. legtöbb bevételt termelő film volt.