Monsters University
JRD

A Szörny Rt.-ben Mike és Sulley elválaszthatatlan barátok, ám az előzményfilmből, mely a két szörny egyetemi éveket dolgozza fel, megtudhatjuk, hogy régen ez korántsem volt így. Végre megismerkedhetünk hőseink múltjával és azzal, hogy milyen kalandok, küzdelmek és próbák kiállásával jutottak… Több

Rendező: Dan Scanlon
Premier (HU): 2013.06.27. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

Szörny Rt.  (2001)

2022.06.07 JRD

Előzményfilm

És nem is lett rossz. Nem múlja felül az első részt, de jópofa ahogyan bemutatja a két főszereplő kezdeti torzsalkodását, a szörnyülködés "történelmét" és azt, hogy hogyan is jutottak el a Szörny Rt.-hez. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.05.05 mamiéstöti2

Az első rész jobb volt, de ez is ötletes és aranyos volt. Általában az előzményeket feldolgozó filmek jól szoktak sikerülni és ez sem kivétel. Minden korosztály számára ajánlom.

2020.05.08 Artemisia

A Szörny Rt. előzményfilmje, ahol még egyetemistaként látjuk Sulley-t és Wazowski-t, sőt kezdetben még nem is barátok. Érdekes elgondolás bemutatni a rémisztgetés történelmét, és hogy hogyan szövi át ez az iparág a Iszony City lakóinak mindennapi élt... Több

2021.07.14 Laca//Ho/rr/oR//

Jól sikerült előzményfilm, avagy milyenek voltak zöldfülűként

Nem gondoltam volna, hogy 2001-es Szörny Rt. után csinálni fognak egy 2. részt, ami az előzményeket dolgozza fel és mutatja majd be. Látszott azért a két animációs film között, hogy bő 10 év eltelt, és jól megmutatta, hogy a technika mennyit is fejlődött. Nehéz volt eldönteni, mégis egy szinten van-e az 1. résszel, vagy sem, mivel jól tükrözi, hogy a folytatásokkal vigyázni kell, ugyanis számos példát fel lehetne hozni ebben a témában. De véleményem szerint megállja a helyét, és egy jó ötlet volt, hogy kapjon egy előzményt Iszony City lakossága, és az is, hogy mik az elvárások, ha valaki a Szörny Rt. csúcsrémisztője szeretne lenni. Érdekes volt az a fajta elképzelés, hogy az elején még a két jó barát, Mike és Sullivan mondhatni nem igazán kedvelték egymást, csupán idővel alakult ki az egyetemen a szimpátia. Szerintem méltó volt az 1. részhez, és voltak benne nagyon jó pofa, vicces jelenetsorok, bár hozzátenném, sokszor volt az az érzésem, hogy ötlet hiányában erőltetett volt egy-két megmozdulása a filmnek. Érdekes megközelítése volt, mégis kiből lehet jó rémisztő, és ki az, akinek esélye sincsen a pozícióra a szakmát illetően, ami abban a világban "kitüntetés". Szórakoztató résznek találom, és sikerült elérnie a célját, egy aranyos előzmény, ami jól sikerült.

Nagyjából egy szinten van az első résszel. Imádom, mert megfogtak a szereplők. Mindenkinek melegen ajánlom a suta, kicsit béna és esetlen szörnyeket.

A Szörny Egyetem campusát javarészt a Kaliforniai Egyetemről mintázták. Pontosabban a Berkeley-i campusról, amely nagyon közel van a Pixar székhelyéhez.Szerző: dailyfilmsan

A113 kultikus Disney "easter egg" ebben a rajzfilmben Knight professzor előadótermén figyelhető meg. Szerző: dailyfilmsan

2013-ban a 5. legtöbb bevételt termelő film volt.Szerző: mamiéstöti2

A Don Carlton névjegykártyáján szereplő szám – az 510 – a Pixar stúdió házszáma.Szerző: SódóGA