Előre

Előre

Onward

Egy világban, melyet egykor belengett a varázslat, két tizenéves elf fivér, Ian és Barley Lightfoot egy különleges ajándékra bukkannak apjuktól, aki még Ian születése előtt hunyt el, Barley pedig túl fiatal volt még, hogy pontosan emlékezzen a férfira. A varázslatnak köszönhetően a… Több

Rendező: Dan Scanlon
Forgatókönyvíró: Dan Scanlon, Keith Bunin, Jason Headley
Premier (HU): 2020.03.05. | Telekom TVGO (2020.06.12.) | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

2023.10.07 Török389133

A második fele egész jó, de az első fele kicsit unalmas volt.

2020.10.29 Artemisia

a nap véleménye

Feltámad a Pixar?

A Pixar a Verdák 2-vel kezdődő, 2015-ben tetőpontjára jutó alkotói válságából a 2017-es Coco jelenthette volna a kilábalás kezdetét, azonban 2018–2019-ben ismét a lerágott csonthoz nyúlt, és 2 folytatással jelentkezett. Az új évtized azonban ismét fe... Teljes kritika

2021.10.28 Ms. Akárki

Nagyon édes, vicces, de mégis megható fantasy mese, ahogy a két tini a lehetetlennel is szembenéz, csak hogy pár pillanatra találkozhassanak elhunyt apjukkal. Tom Holland pedig zseniális szinkronhangnak is bizonyult.

2020.10.27 BoBamburg

Nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban, mikor nekiálltam, de meg kell mondjam, nagyon kellemesen csalódtam. Egy tök élvezetes film kedves történettel, szerethető karakterekkel és jó humorral.

2020.03.04 Lubi

a nap véleménye

Pixar, Pixar, mondd meg nékem…

A Pixar az az animációs filmstúdió, amelyik nem szorul bemutatásra. Az ő berkeiken belül készült az első teljes egészében computer-animációs technikával létrehozott mozifilm, a Toy Story – Játékháború. Azóta pedig megannyi sikerfilmet tettek le az as... Teljes kritika

A film összbevétele 136 037 286 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 58 006 676 forintot termelt. A hazai mozik összesen 40 327 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a benne szereplő leszbikus utalás miatt Ázsiában több országban betiltották, míg más országokban cenzúrázták a szöveget. Így a magyar szinkronban is a "barátnőm" helyett a "párom" szó hallható a karakter szájából.Szerző: Artemisia

A film eredeti nyelven tartalmaz egy LMBT-utalás. Mikor Ian és Barley az átváltoztató varázslat segítségével Bronco rendőrnek adja ki magát, a Küklopsz rendőrnő szájából hangzik el a mondat: "Nem könnyű a kezdő szülőknek. A barátnőm lányától a hajam tépem".Szerző: Artemisia

Julia Louis-Dreyfus 22 év után ismét Pixar-filmet szinkronizált (Egy bogár élete - 1998). Szerző: hp

Az Előre a rendező Dan Scanlon második egészestés mozifilmje. A direktor legutóbb hét éve rendezte meg a szintén a Pixar égisze alatt bemutatott Szörny Egyetem-et (2013).Szerző: hp

(2020. 03. 09.)
Lehet, hogy az Előre sosem lesz ott a Pixar-filmek élbolyában, de egy ilyen magas minőségben dolgozó cégnél még a középmezőnybe jutni sem kis teljesítmény. Több

(2020. 03. 10.)
Tesós kaland
Botorság lenne kihagyni a Pixar legújabb művét, mivel egy csodálatos testvéri kapcsolatot élhetünk át az Előrének köszönhetően. Arról nem is beszélve, hogy a végére megint nem marad száraz a szemünk. Több