Előre (2020)

Onward

elekm90   2021. 04. 27.

Aranyos kis Pixar mese, ugyan nem üti meg a stúdió legnagyobb alkotásainak szintjét, szerintem ez így van jól, a felnőttesebb Lelki ismeretek, Agymanók vonal mellett nem feledkeznek meg a fiatalabb generációról sem. A vége kimondottan meghatóra sikeredett.

Artemisia   2020. 10. 29.

Feltámad a Pixar?

A Pixar a Verdák 2-vel kezdődő, 2015-ben tetőpontjára jutó alkotói válságából a 2017-es Coco jelenthette volna a kilábalás kezdetét, azonban 2018–2019-ben ismét a lerágott csonthoz nyúlt, és 2 folytatással jelentkezett. Az új évtized azonban ismét fe... teljes kritika»

BoBamburg   2020. 10. 27.

Nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban, mikor nekiálltam, de meg kell mondjam, nagyon kellemesen csalódtam. Egy tök élvezetes film kedves történettel, szerethető karakterekkel és jó humorral.

Lubi   2020. 03. 04.

Pixar, Pixar, mondd meg nékem…

A Pixar az az animációs filmstúdió, amelyik nem szorul bemutatásra. Az ő berkeiken belül készült az első teljes egészében computer-animációs technikával létrehozott mozifilm, a Toy Story – Játékháború. Azóta pedig megannyi sikerfilmet tettek le az as... teljes kritika»

Félix   2020. 10. 26.

A legmeghatóbb Pixar film???

Érzelmes film tök jó sztorival. Csak pár percig mindenáron akarták látni az apjukat. Hát igen, ez nagyon megható volt. Engem tényleg meghatott. Na de a poénokról se feledkezzünk meg! Azokból is van sok. Mikor Barley összezsugorodik. Király! A manók is nagyon jól megvannak csinálva. Nem tudom, mi kell még. És a szerelem a rendőrló és a két főszereplő anyukája között. Én mindenkinek ajánlom ezt a filmet. Aki akar érezni egy kis drámát, és akar nevetni, és ezt mozizással akarja megtenni, ha beül az Előre című filmre, tuti össze fog neki jönni. Barly szerintem mókásabb, mint a testvére, azaz, mint Ian. Barley, mikor az elején próbálja órákon keresztül elővarázsolni az apukáját... hihetetlen! Az Előre családi mozizásra is nagyon megfelel, és szerintem nemcsak a gyerekeknek, felnőtteknek is remek kaland lenne. Én nem hittem, hogy ilyen remek mozizás lesz nekem ez a film. Én tényleg mindenkinek ajánlom. Ha valaki megnézte ezt a filmet, mint én, az nagyon jól tette, akinek meg még nem sikerült, az nézze meg nyugodtan, jó szórakozást kívánok! Srácok, nézzétek meg!!!

hp   2020. 07. 18.

Nem vagyok biztos benne, hogy az Előre is bevonul majd a Pixar klasszikusai közé, holott szerintem nagyon is ott lenne a helye. A recept ezúttal is tökéletesen műdik: bőven jut kalandból, humorból és mondanivalóból, az animáció ezúttal is pazar, és a... több»

Kanyi   2020. 10. 12.

Nagyon jo animacios film ami nagyon komoly temat dolgozz fel...gratula a keszitoknek

A film összbevétele 136 037 286 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 58 006 676 forintot termelt. A hazai mozik összesen 40 327 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a benne szereplő leszbikus utalás miatt Ázsiában több országban betiltották, míg más országokban cenzúrázták a szöveget. Így a magyar szinkronban is a "barátnőm" helyett a "párom" szó hallható a karakter szájából.

(Artemisia )

A film eredeti nyelven tartalmaz egy LMBT-utalás. Mikor Ian és Barley az átváltoztató varázslat segítségével Bronco rendőrnek adja ki magát, a Küklopsz rendőrnő szájából hangzik el a mondat: "Nem könnyű a kezdő szülőknek. A barátnőm lányától a hajam tépem".

(Artemisia )

Julia Louis-Dreyfus 22 év után ismét Pixar-filmet szinkronizált (Egy bogár élete - 1998).

Az Előre a rendező Dan Scanlon második egészestés mozifilmje. A direktor legutóbb hét éve rendezte meg a szintén a Pixar égisze alatt bemutatott Szörny Egyetem-et (2013).

Az Előre a 2020-as évek első Pixar-filmje.

A film történetéhez a rendező, Dan Scanlon a saját életéből merített ihletet. A direktor és a fivére még gyerekként veszítették el az apjukat, Dan pedig azt követően írta meg az Előre forgatókönyvét, hogy hallott egy, az elhunyt apjától származó hangfelvételt.

A film zenéjét Jeff Danna és Mychael Danna szerezték, akik korábban a Disney egy másik animációs filmjén, a Dínó tesón is dolgoztak.

Az Előre első előzetesét 2019. május 30-án mutatták be az ABC-n a 2019-es NBA kosárlabdabajnokság döntőjének szünetében.

A film két főszereplőjének hangját kölcsönző Chris Pratt és Tom Holland egyaránt dolgoztak a Marvel Cinematic Universe-n (MCU) külön filmekben és együtt is.

(Thibo84)

Tom Holland harmadik filmje, ahol a hangját adja egy karakternek a Kémesítve (2019) és a Voyage of Doctor Dolittle (2020) után.

(Thibo84)

Lehet, hogy az Előre sosem lesz ott a Pixar-filmek élbolyában, de egy ilyen magas minőségben dolgozó cégnél még a középmezőnybe jutni sem kis teljesítmény. több»

Botorság lenne kihagyni a Pixar legújabb művét, mivel egy csodálatos testvéri kapcsolatot élhetünk át az Előrének köszönhetően. Arról nem is beszélve, hogy a végére megint nem marad száraz a szemünk. több»