Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Jetikölyök (2019)

Abominable

BoBamburg   2020. 07. 10.

Valószínűleg nem én, illetve nem az én korosztályom volt a célközönség, mert hiába bírom a jó animációs filmeket, ez nagyon nem talált be nálam. Persze kedves film, de minden eresetiséget és új mondandót nélkülöz,tipikus tucat mese.

Artemisia   2020. 04. 14.

Sejtettem, hogy egy kalandos, izgalmas rajzfilmmel lesz dolgom egy imádnivaló kis jetivel a főszerepben, de azt nem sejtettem, hogy ilyen szép és megható történet kerekedik belőle . A kis Everest nagyon erős azonosulási pont, szívszorító ahogy rette... több»

Ms. Akárki   2019. 12. 02.

Nagyon édes mese amit nem csak a kissebb gyerkőcök fognak élvezni. Mesés a látványvilág, de mégis a gyönyörű zenéi a legjobban. Találékony és vicces kaland ahogy szegény cuki jetikölyköt a családjához próbálják eljuttatni.

❤Fanniiii❤   2020. 05. 17.

jó film

Kornél   2019. 10. 25.

Tudtam, hogy mire váltok jegyet. Ez a mese egyszerűen nem is okozott csalódást. Minden ott van benne, ami csak kell: jópofa humor, szívhez szóló történet és remek animáció. Szerintem ezt látni kell egyszerűen!

Alphik   2019. 10. 24.

Sajnálom, én nem tudok elvonatkoztatni az Így neveld a sárkányodat történetétől. Mintha ugyanaz a séma lenne, teljesen eljátszva az egész, csak épp más figurákkal. A mese ettől függetlenül igazán remek lett, csak épp nem tartom valószínűnek, hogy újra meg akarjam majd nézni.

FunBoi   2019. 10. 07.

A Dreamworks most sem okozott csalódást, sikerült izgalmas, ugyanakkor kedves és szerethető animációs filmet készíteniük remek karakterekkel. Szerintem minden korosztály megtalálja benne a kedvére valót, családi mozizásra kitűnő választás.

A film összbevétele 189 892 513 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 177 558 124 forintot termelt. A hazai mozik összesen 135 699 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Sarah Paulson pályafutásának első egészestés animációs filmje.

Ezzel a filmmel debütál rendezőként Todd Wilderman.

A Jetikölyök a DreamWorks Animation ötödik női főszereplős animációs filmje: Csibefutam, Szörnyek vs. Űrlények, Croodék, Trollok.

Bár televíziós sorozatokban vállalt már szinkronmunkát, ez Chloe Bennet első egészestés animációs filmje.

A Jetikölyök pontosan egy évvel az Apróláb című animációs film került a mozikba. A dolog érdekessége, hogy mindkét produkció a jetikről szól.

A DreamWorks Animation 2010 óta fejleszti a Jetikölyök filmtervét. A projekten eredetileg Jill Culton író-rendező kezdett el dolgozni, ekkor még Everest cím alatt, de 2016-ban végül kiszállt a filmből. Ekkor lépett a helyébe Tim Johnson és Todd Wilderman.

A Jetikölyök világpremierje 2019. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A Jetikölyök remek kritikai fogadtatásban részesült. Az animációs film jelenleg is 87 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

Olyannyira részletgazdag, a szó legnemesebb értelmében kedves animációs eszközökkel teszik ezt, hogy az még hollywoodi mércével mérve sem feltétlenül mindennapi. több»

Van itt minden, mi szem-szájnak ingere, nem kevés izgalom, nagyszerű látványvilág és sok humoros jelenet, melynek köszönhetően az egész családnak kellemes kikapcsolódásban lehet része. több»