Jetikölyök

Abominable

A film összbevétele 189 892 513 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 177 558 124 forintot termelt. A hazai mozik összesen 135 699 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Sarah Paulson pályafutásának első egészestés animációs filmje. Szerző: hp

Ezzel a filmmel debütál rendezőként Todd Wilderman. Szerző: hp

A Jetikölyök a DreamWorks Animation ötödik női főszereplős animációs filmje: Csibefutam, Szörnyek vs. Űrlények, Croodék, Trollok.Szerző: hp

Bár televíziós sorozatokban vállalt már szinkronmunkát, ez Chloe Bennet első egészestés animációs filmje.Szerző: hp

A Jetikölyök pontosan egy évvel az Apróláb című animációs film került a mozikba. A dolog érdekessége, hogy mindkét produkció a jetikről szól. Szerző: hp

A DreamWorks Animation 2010 óta fejleszti a Jetikölyök filmtervét. A projekten eredetileg Jill Culton író-rendező kezdett el dolgozni, ekkor még Everest cím alatt, de 2016-ban végül kiszállt a filmből. Ekkor lépett a helyébe Tim Johnson és Todd Wilderman.Szerző: hp

A Jetikölyök világpremierje 2019. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A Jetikölyök remek kritikai fogadtatásban részesült. Az animációs film jelenleg is 87 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp