Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Merida, a bátor (2012)

Brave

Mihaly386611   2021. 06. 26.

Merida, a bátor

Ez egyik kedvenc mesém, annyiszor láttam már, de még mindig nem unom, annyira szimpatikusak a karakterek, hogy csak na, és annyira gyönyörűen van ábrázolva a látványvilága, sok benne a fantázia, gyönyörűen van meganimálva, sok benne a humor, Merida pedig nem egy szokványos Disney hercegnő, ő kilóg a sorból, van önálló cselekedete, álma. Imádom, a kedvenc mesém.

mamiéstöti2   2017. 08. 17.

Disney egyik legeredetibb karaktere Merida, akiben kettősség lakozik a jólét és a valódi énje a harcias hercegnő között. Nagyon izgalmas magával ragadó mese.

indingo   2017. 04. 14.

Meglepően tetszett a mese, nagyon szépen rajzolt, gyönyörű színekkel. A történetében is volt valami misztikus az átváltozó kisöcsékkel, meg az édesanyával.

dailyfilmsan   2018. 11. 29.

Nekem nagyon tetszett. Nagyon jól képviselteti magát ez a rajzfilm az anya-lánya kapcsolatokkal foglalkozó filmek között. Varázslatos történet egy makacs lányról egy merev korból. A szereplők jellemfejlődése az igazi érték ebben a filmben. Szerintem többször megnézhető kicsiknek nagyoknak egyaránt.

Ms. Akárki   2019. 07. 20.

Végre egy olyan disney mese amibe a nő nem egy teszetosza megmentésre váró kislány. Nagyon tetszett, hogy végre tényleges női főhős a karakter. Erős, magabiztos és igazi példakép, mert nem hagyja eltántorítani magát a cél érdekében, mindenképpen meg ... több»

Norbert93   2019. 05. 05.

Vagány hercegnő/Arya Stark light verzió

Nem egy szokásos hercegnőmese, de nem is új ez a fajta karakterábrázolás. Végre nem egy romantikus herceg-hercegnő szerelmi szál a központi téma, hanem az önmagára találás és a családi problémák helyreállítása van teritéken.

Edii   2015. 04. 23.

Semmi jóra nem számított, mielőtt megnéztem, de kellemesen csalódtam. A képi és zenei világ egyszerűen csodálatos. A történet ugyan egyszerű, de mégis mély nyomot hagyott bennem.

Merida az egyetlen Pixar-hősnő, aki helyet kapott a Disney-hercegnők brand sorában.

A film 185 millió dollárból készült el, a kritikusok, és a nézők pozitívan értékelték.

A történetből két videojátékot is készítettek.

A MacGuffin-klán főnökének fiát nem lehet érteni, mivel egy skót dialektust, a Doric-ot használja.

Az egyik szereplő Lord Macintosh névre hallgat, ez egy főhajtás volt az Apple előtt, amely sokban segítette a Pixart. A filmet Steve Jobs emlékének szentelték.