Greeta   2019. 07. 29.

Imádom ezt a mesét, már vagy 10x láttam. Kenterbe veri a sok hercegnős tucatszutykot. A hangulata nagyon jó, imádom Merida karakterét.

mamiéstöti2   2017. 08. 17.

Disney egyik legeredetibb karaktere Merida, akiben kettősség lakozik a jólét és a valódi énje a harcias hercegnő között. Nagyon izgalmas magával ragadó mese.

indingo   2017. 04. 14.

Meglepően tetszett a mese, nagyon szépen rajzolt, gyönyörű színekkel. A történetében is volt valami misztikus az átváltozó kisöcsékkel, meg az édesanyával.

dailyfilmsan   2018. 11. 29.

Nekem nagyon tetszett. Nagyon jól képviselteti magát ez a rajzfilm az anya-lánya kapcsolatokkal foglalkozó filmek között. Varázslatos történet egy makacs lányról egy merev korból. A szereplők jellemfejlődése az igazi érték ebben a filmben. Szerintem többször megnézhető kicsiknek nagyoknak egyaránt.

Edii   2015. 04. 23.

Semmi jóra nem számított, mielőtt megnéztem, de kellemesen csalódtam. A képi és zenei világ egyszerűen csodálatos. A történet ugyan egyszerű, de mégis mély nyomot hagyott bennem.

Norbi   2018. 07. 24.

Aranyos kis mese. Magával tud ragadni a kislány története, aki meglepően egyedi karakterre sikeredett a Disney-történelmében.Egyszer-kétszer megnézhető.

Bazzzsi   2017. 11. 20.

Tetszett a mese. A stílusa nem a megszokott Disneyre jellemző mosolygós csöpögős sztori. Nagyon élettel teli az egész mese, szép színes és lendületes.

Merida az egyetlen Pixar-hősnő, aki helyet kapott a Disney-hercegnők brand sorában.

A film 185 millió dollárból készült el, a kritikusok, és a nézők pozitívan értékelték.

A történetből két videojátékot is készítettek.

A MacGuffin-klán főnökének fiát nem lehet érteni, mivel egy skót dialektust, a Doric-ot használja.

Az egyik szereplő Lord Macintosh névre hallgat, ez egy főhajtás volt az Apple előtt, amely sokban segítette a Pixart. A filmet Steve Jobs emlékének szentelték.

A vörös hajú lány hajkoronájának 1500 különálló tincse van és az egyik számítógépes program csak arra szolgált, hogy a hajzuhatag a hercegnővel együtt mozogjon.

Van egy biciklimárka is, melynek a neve Merida.

Ez a Pixar első filmje, amiben elsőként használták a Dolby Atmos hangzástechnikát.

Ahhoz, hogy ezt a fantasztikus látványvilágot megalkothassák a Pixar Stúdió teljes animációs rendszerét átalakították és a végeredményhez két újonnan tervezett speciális szoftver is hozzájárult.

Chapman távozásával a film jelentős változáson ment át, pl. a történet eredetileg 80%-ban havas tájon játszódott, a kész változatban viszont semmi ilyen nincs már.