Merida, a bátor

Brave

2023.09.04 Timon

Nem az a túlságosan tipikus Pixar-mese, amelyet megszokhattunk, de ezért volt annyira jó, mert másabb volt. Főleg itt a középkori környezete miatt és a hangulata miatt. Akkoriban a nők helyzete általánosságban véve, hát... nagyon rossz volt. Úgy kell... Több

2017.08.17 mamiéstöti2

Disney egyik legeredetibb karaktere Merida, akiben kettősség lakozik a jólét és a valódi énje a harcias hercegnő között. Nagyon izgalmas magával ragadó mese.

2021.11.07 Klauka89

Ez a mese régóta az egyik nagy kedvencem. E hét vasárnap délelőttre újra Merida jutott. Merida egy olyan hercegnő, aki nem átlagos, nem sablonos és nem tökéletes. Életrevaló, önfejű és persze lázadó. Épp ezért sokan nagyon jól tudunk vele azonosulni.... Több

2017.04.14 indingo

Meglepően tetszett a mese, nagyon szépen rajzolt, gyönyörű színekkel. A történetében is volt valami misztikus az átváltozó kisöcsékkel, meg az édesanyával.

2018.11.29 dailyfilmsan

Nekem nagyon tetszett. Nagyon jól képviselteti magát ez a rajzfilm az anya-lánya kapcsolatokkal foglalkozó filmek között. Varázslatos történet egy makacs lányról egy merev korból. A szereplők jellemfejlődése az igazi érték ebben a filmben. Szerintem többször megnézhető kicsiknek nagyoknak egyaránt.

2019.07.20 Ms. Akárki

Végre egy olyan disney mese amibe a nő nem egy teszetosza megmentésre váró kislány. Nagyon tetszett, hogy végre tényleges női főhős a karakter. Erős, magabiztos és igazi példakép, mert nem hagyja eltántorítani magát a cél érdekében, mindenképpen meg ... Több

2019.05.05 Norbert93

Vagány hercegnő/Arya Stark light verzió

Nem egy szokásos hercegnőmese, de nem is új ez a fajta karakterábrázolás. Végre nem egy romantikus herceg-hercegnő szerelmi szál a központi téma, hanem az önmagára találás és a családi problémák helyreállítása van teritéken.

2019.02.20 harnas1207

Aranyos és vicces rajzfilm. Egyszer mindenképp megéri megnézni. Bevallom én sokat rosszabbat vártam.

2017.11.20 Bazzzsi

Tetszett a mese. A stílusa nem a megszokott Disneyre jellemző mosolygós csöpögős sztori. Nagyon élettel teli az egész mese, szép színes és lendületes.

2018.07.24 Norbi

Aranyos kis mese. Magával tud ragadni a kislány története, aki meglepően egyedi karakterre sikeredett a Disney-történelmében.Egyszer-kétszer megnézhető.

2017.07.30 Lonka

Tetszett, hogy nem n egy szokványos lány áll a középpontban. A sztori is nagyon helyes, a kis tesók is nagyon aranyosak. Látványos és értelmes a sztorija.

2019.07.29 Greeta

Imádom ezt a mesét, már vagy 10x láttam. Kenterbe veri a sok hercegnős tucatszutykot. A hangulata nagyon jó, imádom Merida karakterét.

2017.08.07 felicity

Eddig ez a legjobb Disney hercegnős film. A hercegnő (Merida) is gyönyörű. Jól meg van animálva, és a ruha tervezése is nagyon jól sikeredett. a lányoknak csak ajánlani tudom.

2018.10.22 Csillagpor

Az utóbbi évek egyik legjobb női karakterrel rendelkező Disney meséje. Végre egy erős női karakter, aki nem arra vár hogy egy férfi vagy valaki megmentse. Klasszikus Disney amúgy. A jó legyőzi a rosszat és a gonosz elnyeri méltó bűntetését. Mint mindig. Ebből a szempontból viszont lehetett volna benne valami kis csavar.