Merida, a bátor

Brave

2016.07.26 Karolyka

Klasszikus disney mesének tűnik egy laikus számára pedig nem az. Sokkal több annál. Ebben már fel fel tűnik a 21. századi eszme ami a nőknek csak jó lehet úgy vélem. Egy kislánynak szerintem sokat jelent , hogy végre nem azt hallja hogy egy tehetetlen hercegnő.

2015.06.16 Melibaba

Nagyon egyhangunak mondhato ez a mese. Unalmas semmi olyan ami megfogott volna benne.

2015.05.08 Helgus

Kellemes kis mese. Jó kikapcsolódás mindenkinek. Egyértelműen van ennél sokkal jobban kivitelezett animációs film,de érdemes megnézni.Nekem gyenge volt a történet,de a gyerekeknek tetszeni fog!

2016.08.22 Mliklós29

érdekes és misztikus mese, bár nem tudom, hogy a gyerekeknek mennyire tetszik. Felnőtt fejjel elég élvezetes volt.

2015.04.24 sullerb1022

Az animáció szép, a helyszínek látványosak és hangulatosak, de a története teljesen sótlan, unalmas, a karakterek pedig idegesítőek. Ez tipikusan az a rajzfilm, amit végigülsz, és kicsit még el is szórakozol rajta, de a végén nem hagy benned semmit, és szinte már bánod, hogy időt pazaroltál a megtekintésére.

2015.09.01 Barthy

Mindenkinek ajánlom, mert nagyon pörgős, akció filmnek sem utolsó. Még mindig meg tudom nézni újra és újra. Pedig nem egyszer vettem már ezt elő. Kegyetlen jó alkotás.

2015.04.19 Mozi22

Bájos, tanulságos, családi film, sok humorral. A Grafika szerintem nagyon szép, a karakterek jók. A kistestvéreken jót nevetem, főleg bocs alakjukban. A boszi "üzenetrögzítőjén" egy pöpet elakadtam, de végülis! A királyné dala pedig elbűvölt, sőt maj... Több

2015.03.28 fazsuzso

A hasonló animációk közelébe sem ér, legalábbis ami a dramaturgiát illeti. Látványos ugyan, de a szereplők nem annyira szerethetők és egyediek.

2021.06.26 Mihaly386611

Merida, a bátor

Ez egyik kedvenc mesém, annyiszor láttam már, de még mindig nem unom, annyira szimpatikusak a karakterek, hogy csak na, és annyira gyönyörűen van ábrázolva a látványvilága, sok benne a fantázia, gyönyörűen van meganimálva, sok benne a humor, Merida pedig nem egy szokványos Disney hercegnő, ő kilóg a sorból, van önálló cselekedete, álma. Imádom, a kedvenc mesém.

2017.10.13 Bogii

Elragadó történet remek főhősnővel és grafikával. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2015.12.10 Bius

Tanulságos mese.Más animációkhoz képest nekem ez már kicsit mese volt habbal.Kisfiamnak tetszett,nekem már nem volt olyan hihető és nem is volt olyan szép mint más animációs figurák.

2015.02.10 sziliné bea

Nagyon szeretjük a meséket! Ez egy kicsit másmilyen de nagyon élvezhető! Nálunk a gyerekek oda voltak érte!

2015.01.27 sbalazs

Nem azt mondom, hogy rossz volt, csak Pixar filmnek nem volt elég jó. Nem volt olyan átütő erejű bája és drámaisága mint mondjuk a Fel!-nek vagy a Toy Story-nak. Amiben viszont lekörözhetetlen, az az animáció minősége. A skóciai tájak pl. teljesen odavágnak, de a kiscsaj vörös hajzuhatagában is el lehet veszni.

2015.04.02 szabo0421

Nem szívesen mondom, de ez elég középszerűre sikeredett. Voltak jó poénok, de a tróntermi verekedés és a shortless vonulás fizikai fájdalmat okozott. A látvány most is kifogástalan, kár, hogy ez nem elég ahhoz, hogy a történet hibáit ellensúlyozza. Történet miatt 4 csillag.