NA

Clifford, a nagy piros kutya (2021)

Clifford the Big Red Dog

Kenan Thompson
Kenan Thompson

Lubi   2021. 11. 10.

Clifford, a nagy piros kutya története minden jószándéka ellenére se több egy klisékből építkező, bárgyún humortalan, fantáziátlan mesénél. A felsorakozó komikus tehetségek (John Cleese; Jack Whitehall; Kenan Thompson) nem képesek kibontakozni. A fil... több»

A Clifford, a nagy piros kutya Norman Bridwell azonos című gyerekkönyv-sorozatán alapszik.

A film fejlesztéséről először 2012-ben hallhattak a film alapjául szolgáló könyv rajongói. Az eredeti tervek szerint Universal Pictures és az Illumination Entertainment készített volna félig animációs, félig élőszereplős adaptációt, de a projekt végül fiókba került.

A film forgatása 2019. június 10-én kezdődött meg New York Cityben. A munkálatok augusztus 23-án értek véget.

A Clifford, a nagy piros kutya premierjét eredetileg 2020. novemberére tűzte ki a Paramount, de a koronavírus-járvány miatt a bemutatót egy évvel elhalasztották.

A film alapján egy képregény is készül, melynek írója Georgia Ball, illusztrátora pedig Chi Ngo. A képregény a tervek szerint 2021. augusztus 23-án jelenik meg, három hónappal a film premierje előtt.