Clifford, a nagy piros kutya

Clifford the Big Red Dog

A film 251 581 329 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 163 144 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Clifford, a nagy piros kutya Norman Bridwell azonos című gyerekkönyv-sorozatán alapszik. Szerző: hp

A film fejlesztéséről először 2012-ben hallhattak a film alapjául szolgáló könyv rajongói. Az eredeti tervek szerint Universal Pictures és az Illumination Entertainment készített volna félig animációs, félig élőszereplős adaptációt, de a projekt végül fiókba került. Szerző: hp

A film forgatása 2019. június 10-én kezdődött meg New York Cityben. A munkálatok augusztus 23-án értek véget. Szerző: hp

A Clifford, a nagy piros kutya premierjét eredetileg 2020. novemberére tűzte ki a Paramount, de a koronavírus-járvány miatt a bemutatót egy évvel elhalasztották. Szerző: hp

A film alapján egy képregény is készül, melynek írója Georgia Ball, illusztrátora pedig Chi Ngo. A képregény a tervek szerint 2021. augusztus 23-án jelenik meg, három hónappal a film premierje előtt. Szerző: hp