mamiéstöti2   2017. 09. 22.

Inkább csináltak volna a filmes verziónak egy harmadik részt. Meg lehetett nézni, de eddig szinte az összes törpös produkció érdekesebb volt. Kicsit csalódtam.

Deku   2018. 02. 15.

Rabul ejtett a filmnek minden pillanata, alig várom, hogy újra megnézhessem. Eszméletlen ütős cucc. Igazán akciódús film tele mindenféle jóval. Nekem ha igazán kikapcsolódni van kedvem hasonlóakra lenne szükségem mint ez is. Imádtam

nanita95   2019. 01. 16.

Aranyos rajzfilm. Nem lehet a két filmhez kapcsolni teljesen különálló, de annál szórakoztatóbb. Törpilla körül forog a világ úgy néz ki, mert azon megy a vita hogy miért nincs több törplány. A végén pedig találnak egy csomót. Aranyos tanmese, jó is de nem varázsolt elannyira nagyon.

MMcFly2015   2017. 08. 01.

Vegyesek az érzelmeim a filmmel kapcsolatban. Annak külön örültem, hogy visszatértünk legalább az animációs meséhez, és a klasszikus főhősök nem Neil Patrick Harris társaságában bohóckodnak New York utcáin. A történet ötletes, kaland - kaland hátán, és meg kell hagyni elég látványosra sikerült (a 3D-t ki is tudja használni). Mégis úgy érzem, hogy a gyerek koromban megszeretett Hupikék törpikék történetébe belerondít. 35 éves történelme van Apraja falva lakóinak, és milyen jó volt ez így. Fölösleges volt belekavarni egy másik (elveszett) falu lakóit, akik teljesen hasonlítanak az általunk ismert törpikékre. Ez olyan izzadságszagú folytatásra vall, mint anno a Notre Dame-i toronyőr 2, a 101 kiskutya 2 stb... Halad a film korral, ami azért megmosolyogtatott, mint például a selfiezés, törpboardozás és a nagy slágerek felszólalása. 2017-ben már trendik a törpök, ami jó ötlet, hiszen nem a felnőtteknek tervezik a filmet. Az utolsó 15 percében jut tömény dráma is, ami miatt nem tudnám szívből ajánlani még piciknek, ki tudja, mennyire van felkészülve ilyesmire (annak ellenére, hogy a legvége cuki, happy end). Én kifejezetten örülök, ha a premierlistákon alkalomadtán feltűnik egy Hupikék Törpikék mozi, legalább köztudatba tartja Peyo által létrehozott világot, viszont elszomorító, hogy a közel 100 megírt karakterből nem sikerül egy fele annyira szerethető, mókás és tartalmas mesét kreálni, mint amit anno láthattunk gyerekként.

kevelin   2018. 03. 02.

Én belenéztem a filmekbe szerintem szörnyűek voltak. nekem ez bejött a hupikék törtpikék rajzfilm nem film. soha nem volt az és nem is lesz :D mi imádtuk párommal a rajzfilmeket. remélem lesz még belőle jó pár.

Demi Lovato
Rainn Wilson
Mandy Patinkin
Szabó Zsófi
Szabó Sipos Barnabás
Gyabronka József
Szabó Győző

Törpnyi jó hír, hogy miután Peyo figuráit a vegyes technikával készült legutóbbi két stúdiófilmben sikerült alaposan megszégyeníteni, Aprajafalva lakói 100%-ban animációs körülmények között térnek vissza – a nyomukban természetesen Hókuszpókkal, aki szintén rajzos formájában gyűlöli a törpöket. 50/100 több»

Az első Hupikék törpikék film, melynek rendezője Kelly Asbury volt.

(Mavil )

Peyo, belga képregény-művész alkotta meg a Hupikék törpikéket.

(Mavil )

A The Smurfs, azaz A Hupikék törpikék képregényeken alapszik a film.