Artemisia   2018. 07. 15.

Varázslatos, könnyfakasztó rajzfilm. A kedves karakterek és az aranyos, néhol vicces cselekménybe bújtatva mélyen szántó gondolatokat, roppant tartalmas mondanivalót és mellbevágóan őszinte társadalomkritikát is tartalmaz. Gyönyörű történet, Ferdinánd pedig nagyon mélyérzésű szeretnivaló, aranyos karakter :-) Azt hiszem ez a jószívű, virág kedvelő bika lesz a kedvenc rajzfilmem.

alexxx   2017. 12. 22.

Hát őszintén szólva nekem kicsit csalódás lett ez a film. A stúdió korábbi animációi nagyon bejöttek, de ebből hiányzott az az érettség, ami miatt a felnőtt korosztályt is ki tudná szolgálni. Legalábbis szerintem.

Filmelemző   2018. 03. 29.

Nagyon aranyos, családbarát kis történet egy szelíd bikáról, akinek a küzdelemnél és harcnál sokkal fontosabb a szeretet érzése. A sztori elvarázsolja az embert, miközben nevettet is. Nekem nagyon tetszett, értékelésem: 7,5 pont.

Norbi   2018. 07. 25.

Szívemhez nőtt ez a kis bika, aki idővel nem is maradt olyan kicsike. Úgy éreztem miközben a mesét néztem, hogy inkább/csak a gyerekek szórakoztatására készült...de így is tetszett.

hackerjulcsi   2018. 03. 29.

Hozza az átlagos animációs filmektől elvárható és megszokott felépítettséget, morális tartalomgyártást. Ferdinánd karaktere kissé bugyuta volt a számomra. Egyszer nézhető, de többször nem éri meg - szerintem.

David Tennant
Raúl Esparza
Jerrod Carmichael
Gina Rodriguez
Bobby Cannavale

Ha lesz pozitív hatása annak, hogy a Disney felvásárolta a Foxot, az egyik valószínűsíthetően az lesz, hogy több ilyen, minden értelemben középszerű animációs alkotást nem láthatunk a mozikban a Blue Skytól. 55/100 több»

Munro Leaf és Robert Lawson Amerikában kultikus népszerűségnek örvendő mesekönyvéből a Disney még az első megjelenést követően készített egy Oscar-díjat is nyert rövid rajzfilmet. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. több»

A történet önmagában is egy kedves sztori, eredetileg Munro Leaf "tollából", még az 1936 -os esztendőből. Ekkor készült el ugyanis az alapmese, melyet aztán most elővett Carlos Saldanha és csapata. A rajzok gyönyörűek, a környezet nagyon szép, az összhatás pedig pozitív energiákat és feltöltődést adó. több»

A film alapjául szolgáló Disney rövidfilmet, a Ferdinánd, a bikát Oscar-díjjal jutalmazták az animációs rövidfilmek kategóriájában.

(ArpiHajdu és Réci )

A filmben eredetileg John Cena világbajnok pankrátor kölcsönzi a hangját Ferdinándnak.

(ArpiHajdu és Réci )

Svédországban minden Karácsonykor a leadják a Ferdinand című rövid tévéműsort, mely még napjainkban is nagy népszerűségnek örvend, és sok családban szabályosan tradíciója van.