Bébi úr: Családi ügy

Bébi úr: Családi ügy

The Boss Baby: Family Business

Átok vagy áldás az idősebbik gyerkőc számára, mindenesetre tény, hogy egy új jövevény érkezése minden családot komoly kihívások elé állít. Ezt a Bébi úr első részében Tim Templeton is a saját bőrén tapasztalta meg. Imádta a szüleit, az egykeséggel járó előnyöket, és őszintén szólva nem… Több

Rendező: Tom McGrath
Premier (HU): 2021.08.26. | Telekom TVGO (2022.01.13.) | HBO Max (2024.04.05.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.12.11 Lipót Testvér

Ennyi szexuális utalást legutoljára a Deadpoolban láthattam.

Alulkorhatárolt. Távol álljon tőlem a cenzúramánia, a pajzánellenesség, egyszersmind bármi, ami olyan szintű ártatlanságfüggőként mutatna be, mint akik húszéves korukig senkit nem világosítanának fel, de ez az alkotás akkor is túlzás. Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy ez legyen a legújabb generáció gyerekfilm-ideálja. Az előző része sokkal „egészségesebbnek” tűnt, humoros jelenetekkel, ahol még volt egy-két dolog, amit „utalásnak” nevezhetnénk, de rendkívül értelmes volt, legfőképpen pedig vicces. Mert ebben a részben olyan a szex-humor, hogy inkább sírni volna kedvem. „Persze a legtöbb kisgyerek nem érti” – mondják egyesek, de akkor meg minek van? Már említettem, hogy az előző része sem olyan agyoncenzúrázott tündi-bündi ártatlankodás, de az humoros volt. Ha a szülőknek címezték, akkor nem tudom, ki akar ilyen ordenáré dolgokat hallgatni a családi filmnézés közben. A filmről egyébként nem vagyok olyan rossz véleménnyel, „hozta a kötelezőt”, valami erőltetett komolykodás, feltűnősködő (beismerem, időnként igencsak vicces) humor, középszerű karakterek, egy-két reális figurával (a vénebbik kiscsaj). Annyira nem volt siralmas, sok gyerekfilm tényleg sokkal rosszabb, inkább legyen valami ilyen szabadelvű, mintsem hogy túlságosan le legyen butítva.

2022.01.22 Képkockák

Sokkal komolyabb és felnőttesebb lett, mint az első epizód, amit igazából nem tudott egyáltalán beérni, nem hogy felülmúlni... Tipikus, klisés folytatás lett belőle, amit bár megnézhetünk, sosem köt majd le minket annyira, mint az első rész.

2021.10.03 HEROES OF THE DAY 2

Na hát szerintem egy egész aranyos mesefilm, ugyanúgy megmaradt a hangulat és a vicces részek, számomra bőven übereli az elsőt.

2022.08.11 Ddd

Fecsegő csecsemő közepes kalandja

Az első Boss Baby filmet anno valamiért nem szerettem, kevés volt. Az ötlet persze erős volt, de a megvalósításnál kezdődtek a gondok. Így jött ez a második rész. AMI JOBB LETT! Ez is egy erőltetett, klisés folytatás lett, úgy mint minden folytatás, ... Teljes kritika

2021.08.26 michal

Szerintem ez egy kiváló mese családi mozizáshoz, ami egész biztosan kicsiket és nagyokat egyaránt szórakoztat majd. Csakis ajánlani tudom.

A film összbevétele 118 818 090 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 116 605 745 forintot termelt. A hazai mozik összesen 80 103 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Bébi úr: Családi ügy a DreamWorks Animation hetedik olyan filmje, mely egy franchise részét képezi. A korábbiak: Shrek (2001), Madagaszkár (2005), Kung Fu Panda (2008), Így neveld a sárkányodat (2010), Trollok (2016), Croodék (2013). Szerző: hp

A Bébi úr: Családi ügy a Universal második filmje a 2012-es Lorax után, melynek márciusban volt a premierje. Szerző: hp

A film alapjául film Marla Frazee azonos című 2010-ben megjelent könyve szolgált. Szerző: hp

A film egyik karakterének hangját a népszerű amerikai showman, Jimmy Kimmel kölcsönzi.Szerző: hp

(2021. 08. 27.)
Aki szerint viccesek voltak a pelenkás poénok 4 éve, és streamingen is jókat kacarászik a lélekben nagykorú babák infantiliskodásain (vagy az átlagnál elégedettebb volt azzal, hogy Bébi úr nem csak eredeti hangja, azaz Alec Baldwin miatt hasonlított Donald Trumpra), bizonyára nem fog a fájdalomtól hisztizni a Családi ügy közben sem…... Több