Kiss   2020. 09. 17.

Az első rész nem igazán jött be, de gondoltam, adok esélyt a folytatásnak. Nem vagyok benne biztos, hogy jó döntést hoztam. Igazából ugyanazt a színvonalat hozza, mint a Trollok, a fiatalabb korosztály számára valószínűleg tartalmasabb kikapcsolódás, mint a felnőtteknek. Közepesre értékelem.

Peter   2020. 05. 01.

Nem sok köze van az első részhez, ezt jobb, ha már itt az elején tisztázzuk. A Trollok alapvetően bejött, de ez szerintem egy elég komoly visszalépés minden tekintetben. Időpocsékolás. Ha családi programnak szánod, inkább menjetek a szabadba....

Zsófia   2019. 10. 31.

Imádtuk a Trollokat, úgyhogy a folytatás sem maradhatott ki. Szerintem baromira vicces, lendületes, szórakoztató, tényleg ki tud kapcsolni, és a zenék is kimondottan jók lettek, ráadásul kellően pörgős is. Mi mást is mondhatnék? Nézzétek! :)

Lajos   2019. 03. 25.

A gyerekek élvezték, és végülis ez a lényeg. Felnőtt fejjel azt mondom, láttunk már ennél jobbat is, nem is keveset, de ez rendben van így. Erős 3 csillag, de ennél nem több.

A Trollok egyetlen karaktere, aki nem tért vissza a folytatásban, az első film egyik negatív hőse, Creek, aki gyávaságában elárulta a saját fajtáját, és a film végén a főhősök győzelmet arattak felette.

A Trollok a DreamWorks ötödik olyan filmje, melyből franchise született (Shrek, Madagaszkár, Kung Fu Panda, Így neveld a sárkányodat).

A Trollok a világ körül David P. Smith rendezői debütálása.

A filmet eredetileg Mike Mitchell rendezte volna, de végül otthagyta a produkciót, miután lehetőséget kapott arra, hogy ő rendezze meg A Lego-kaland 2-t.

A 2016-os Trollok című animációs film mellett két tévés produkció is született. A 2017-es Trolls Holiday és a 2018-as spinoff, a Trolls: The Beat Goes on!. A Trollok a világ körül cselekménye időrendben ezek előtt játszódik.

A Trollok a világ körül a DreamWorks elős filmje, mely már a 2020-as években debütált.

A 2015-ös Tökéletes hang 2 után ismét együtt dolgozott Anna Kendrick és Flula Borg.

2018. októberében csatlakozott a Trollok 2-höz az amerikai énekesnő, az American Idol első szezonját 2002-ben megnyerő Kelly Clarkson, aki saját, eredeti dallal járult hozzá a filmhez.

A film eredetileg Trollok 2 címmel került volna a mozikba, de a DreamWorks 2018. június 12-én hivatalosan is bejelentette a címváltoztatást.

2017. májusában a népszerű podcastot vezető McElroy fivérek kampányolni kezdtek, hogy hadd szerepelhessenek a filmben. 'A McElroy fivérek benne lesznek a Trollok 2'-ben című podcast adásukkal kellőképp sikerült felhívniuk magukra a figyelmet, a DreamWorks pedig 2018. szeptemberében bejelentette, hogy a testvérpár is cameózni fog a produkcióban.