Undipofik

Ms. Akárki   2019. 06. 29.

Nagyon édes mese kisgyerekeknek főleg. Unokatesóm nagyon élvezte a kedves kis történetet, kalandokat a színes cuki karakterekkel. Családi kikapcsolódásnak szerintem tökéletes, mert egész jó poénokkal van tarkítva.

blahblah98   2019. 06. 09.
Remek film.

Az UglyDolls, azaz Undipofik egy igazán kellemes mozifilm, természetesen a gyermekek voltak itt a fő célcsoport, azon belül is a 4-5-6-7-8 évesek, nekik tökéletes. Felnőtt fejjel kevésbé, de nem is úgy lett beharangozva, illetve a trailer is sugallta ezt. Mindenesetre gyönyörű az üzenet, ami az, hogy attól, mert más vagy, még te is lehetsz "tökéletes":

MIE   2019. 05. 21.
Hát nem is tudom...

Most jöttünk ki a hét éves keresztlánnyommal a moziból. Ő imádta tátott szájjal nézte. Ellenben én döbbentem ültem és próbáltam feldolgozni azt a sok szemetet amit a film alatt le nyomtak a gyerek és az én torkomon is. A mese lényege hogy ha nem vagy tökéletes akkor undi vagy. És az undikat meg kell semmisíteni. A cukifalva lakói mind üres fejű ostoba babák akik egy főnököt követnek. Minden baba szerelemes a főnökbe és követik öt. Úgy ugrálnak ahogy ő fütyül. Ez a főnök baba dönti el ki a "tökéletes" és ki az "undi". Ha pattanásos vagy azért, ha sovány azért l, ha kövér azért, ha szemüveges azért mindegy miért undi vagy. Aki nem felel meg az ő elvárásának azt elakarja küldeni megsemmisítésre. Majd a boss elbukik és onnantól arról énekelnek hogy milyen csodálatos hogy mind különbözőek vagyunk. És együtt él az undi és a cuki.... Nem hiszem hogy a gyerekeknek azt kellene sugalni hogy a tökéletesség a fő és ha nem vagy az undi vagy akit meg kell semmisíteni. Semmi de mutatja jobban hogy komoly öt napja volt a premier. Rajtunk kívül senki se volt a terembe.

Grincsalmos   2019. 05. 27.

Látvány: 5 pont Poénok: 4 pont Mondani való: 5 pont Karakterek: 5 pont

petresku   2019. 05. 17.

Nem igazán tudom hova tenni ezt a mesét, mármint nem azzal van gondom, hogy kissé abszurd az egész, de szerintem azt a minimális mondanivalót se hozzá a produkció, amit egy mai animációt minimum elvárható lenne. Teljesen üresjárat az egész, és az ember is csak döbbenten ül, hogy mit is lát most tulajdonképpen. Nagyon csalódottan jöttem ki a moziból, mert szerintem az Undipofik egy hatalmas blöff.

Az Undipofik egy végtelenül kedves, vidám, színes-dalos, egyszernézős történet az elfogadásról és a küzdésről. A figurák aranyosak, a történet néhol kissé foghíjas és bukfences, a zenék magyar szövegével kellett volna még dolgozni, de mégis, összességében egy helyes mese, mely szolgál némi tanulsággal is. Túlságosan kritikus felnőtteknek nem ajánlom! több»

A filmben olyan sztárok dalai is felcsendülnek, mint Kelly Clarkson, Nick Jonas, Blake Shelton, Janelle Monáe, Bebe Rexha, Pentatonix, Anitta és a Why Don't We.

A film költségvetése 45 millió dollár volt, a STX azonban ezen felül további 40 milliót költött az Undipofik promóciójára és marketingjére.

A filmet eredetileg május 10-én mutatták volna be, de végül egy héttel korábbra hozták a premiert, mivel 10-én debütált a mozikban a Pokémon: Pikachu, a detektív is.