Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Vaiana

jfruzsi97   2020. 11. 05.

Szép mese, jól kreált karakterek, zenék. Ez is szerintem egy tipikus, felnőtteknek is való mese.

Artemisia   2017. 12. 29.

Bájos,szívhez szóló rajzfilm

Nagyon tetszett az aprólékosan kiépített legendakör, a nép és a cselekmény pontos néprajzi háttere, magyarázata. Több mozgatórugója is van a cselekménynek,egyrészt a Szív elrablása és annak következménye a szigetre nézve, másrészt Vaiana belső vágyak... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 07.

A hercegnős mesék szerelmeseinek

2016-ban két animációs filmmel is megajándékozta a Disney-stúdió a rajongóit, s ha információim nem csalnak, a Vaiana-val jó sokáig váratták a hercegnős mesék szerelmeseit. Talán az sem véletlen, hogy az óriási sikert hozó Jégvarázs télies, havas kör... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon jól tudtam szórakozni ezen az animációs filmen. A történet maga nem volt túl variálva és ez igazából nem rossz. Nagyszerűek voltak a dalok is a filmben.

HercegPeter   2018. 02. 19.

Sok jó véleményt hallottam róla, így hát én is megnéztem. Igazuk volt, azoknak akiknek tetszett. Manapság, mikor folyamatosan érkeznek a mindenféle különc állatokról szóló, egy kaptafára készülő rajzfilmek, igazi felüdülés egy ilyen mese is. Nagyon s... több»

Orosz István   2017. 07. 19.

Nekem nagyon tetszett, egész jó történetet, és karaktereket mutat be. Tetszenek az animációs filmben elhangzott dalok, is tehát egész jó kis családi film.

dailyfilmsan   2019. 03. 10.

A bevált Disney séma ütközik itt is, de egy kis változást megengedtek hála istennek. Jó látni egy erős harcolni képes "hercegnőt" aki nem alél el egy jóképű ficsúr láttán vagy esik a karjaiba. Ezzel a húzással erőt tudtak a karakterbe fecskendezni. ... több»

Auli'i Cravalho

A film összbevétele 690 845 539 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 114 154 525 forintot termelt. A hazai mozik összesen 90 174 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mauinak Dwayne Johnson az eredeti hangja.

(felicity)

Az eredeti tervek szerint a film mellőzte volna a Disney-hercegnő szálat és kifejezetten Maui köré épült volna a történet, ám amikor a stáb Polinéziába utazott, a helyi legendák és mítoszok hatására mégis megszületett Vaiana karaktere.

Az eredeti elképzelések szerint HeiHei, a kakas egy okos, értelmes állat lett volna, ám a Disney ezt megváltoztatta.

A filmet Auli'i Cravalho (Vaiana szinkron- és énekhangja) 16. születésnapján mutatták be először.

A 2012-es Rontó Ralph , a 2013-as Jégvarázs, a 2014-es Hős6os és a 2016-os Zootropolis - Állati nagy balhé után a Vaiana az ötödik Disney- produkció, amelyben Alan Tudyk közreműködik.

Lin-Manuel Mirandának, a film zeneszerzőjének és dalszövegírójának a Vaiana készítése alatt született a fia, Sebastian, akit A kis hableány című rajzfilm mókás rákjáról nevezett el.

Bár a Vaiana egy számítógéppel animált film, a Mauin található tetoválásokat kézzel rajzolták az animátorok. Ezzel a Vaiana az első egész estés Disney-animáció a 2011-es Micimackó óta, amelyben kézzel rajzolt képek találhatók.

Legutóbb 2002-ben volt, hogy a Disney egy éven belül két animációs filmet is kiadott. Akkor a Lilo and Stitch és a Treasure Planet került azonos évben vetítésre.

(Archívum)

2016. Novemberében került bemutatásra, majdnem 9 hónappal a Zootropolisz után.

(Archívum)

A Walt Disney-nek ez az 56-ik animációs filmje.

(Archívum)

A Vaiana egy ízig-vérig családi film, az elmúlt évek talán leginkább gyermekbarát animációs Disney filmje. 6/10 több»

A Ron Clements-John Musker (Aladdin, A kis hableány) duó első, teljes egészében számítógépes animációval készült filmje klasszikus Disney-mese, a címke minden pozitív és negatív jelentéstartalmával együtt. 75/100 több»

Szerethető és nagyon szívhez szóló kis mozi, amely elrepít bennünket egy egzotikus kultúrába, és miközben betegre nevetjük magunkat a kiváló helyzet és jellemkomikumon, elgondolkodhatunk azon, hogy mivé lesz a világunk, ha továbbra is így pusztítjuk az anyatermészetet. Nincs ezen mit ragozni, irány a mozi!
8/10 több»