Raya és az utolsó sárkány (2021)

Raya and the Last Dragon

G.Noir   2021. 04. 17.

Hozza a kötelezőt, az elvárt színvonalon. Ez szép dolog, de se nem kiemelkedő, se nem maradandó.

Artemisia   2021. 04. 12.

A béke őrei

A Disney ismételten maradandót alkotott, és a Raya és az utolsó sárkány személyében egy eredeti, a pandémia idején debütált minden eddigi produkciónál aktuálisabb történetet alkotott. Egy apokaliptikus világba kalauzol el, amit valaha bölcs és igaz s... teljes kritika»

Timon   2021. 03. 19.

Szívhez szóló és felemelő

Nem tudtam elhinni, micsoda eszméletlenül gyönyörű látványvilágot hoztak össze. Talán ez a legjobb receptje a tökéletes animációs filmnek. És ha már itt tartok, ez lett ebben a kategóriában az első számú kedvencem, igazán klasszikusnak született. Má... teljes kritika»

Eastern79   2021. 04. 12.

Gyönyörű kaland

Olyan, mintha a Prince of Persiát keresztezték volna Lara Crofttal és a thai akciófilmekkel. Látványos mese szerethető karakterekkel és történettel. Nincs mit hozzáfűzni, a Disney végre kezd magára találni.

Azag   2021. 03. 11.

Tegnap néztem meg, azt kell, hogy mondjam, végig élveztem, és végre valahára nem kellett végigszenvednem a Disney-féle kántálást (ami kiteszi egy mozi felét), amit olyan nagy szeretettel tömködnek animációs filmekbe. Kicsiknek, nagyoknak egyaránt ajánlom.

Mihaly386611   2021. 03. 06.

Nagyon klassz kis animációs mesefilm, nagyon kedvelhető és szerethető, és még azt tudom mondani, hogy a Disney egy nagyon jól sikeredett animációs filmet tudott csinálni. Klassz, érdemes megnézni akár többször, vicces és egyben szomorú, ezt nagyon jól összetették.

KCintia   2021. 04. 03.

Nagyon jó!

Nagyon szép, kellemes mese volt fantasztikus látvánnyal. A története végig leköti az embert, fel se tűnik, hogy nem 90 perc mondjuk a játékidő. Egy valami volt nekem furcsa, a sárkány kinézete. A későbbiekben rájöttem, hogy pont így volt ez szerethető.

A Raya és az utolsó sárkány a Walt Disney Animation Studios első eredeti (nem folytatás, remake vagy reboot) animációs filmje a 2016-os Vaiana óta.

Ez a Disney Animation Studios első animációs filmje a 2020-as években.

Ez Awkwafina negyedik animációs filmje a Gólyák, az Angry Birds 2 és a SpongyaBob: Spongya szökésben után.

A Raya és az utolsó sárkány 2005 óta az első olyan Disney Animation produkció, melyen nem dolgozott a stúdió ikonikus alakja, John Lasseter.

A Raya és az utolsó sárkány a Walt Disney Animation Studios 59. animációs filmje.

A 2019-es D23 Expo keretein belül jelentette be a Disney, hogy a két főszereplő hangját Awkwafina és Cassie Steele kölcsönzi majd, azonban 2020. augusztusában kiderült, hogy Steele helyett Kelly Marie Tran szólaltatja meg Rayát.

A film premierjét eredetileg 2020 novemberére tűzték ki, azonban a koronavírus-járvány miatt a bemutatót egészen 2021 márciusára halasztották.

Megtekintés: Az utóbbi 1-2 év egyik legszórakoztatóbb animációs mozija, de úgy sejtem, pont úgy nem fogok rá teljesen emlékezni, mint az elmúlt kb. 10 évben látott hasonló mesék 90%-ára. Ez nem feltétlenül a mese hibája. Pusztán öregszem. Ha most lennék tizen-pár éves, nagy kedvenc lenne. több»

A Raya és az utolsó sárkány fő fegyverténye azonban mégiscsak az, hogy jókor talált be témájával: egy olyan korban mesél egymás felé fordulásról és egyéni, össztársadalmi sebek párhuzamos begyógyításáról, amikor ezek akkor is akut problémák lettek volna, ha a járvány nem erősíti fel őket. több»