Advertisement

Raya és az utolsó sárkány (2021)

Raya and the Last Dragon

jfruzsi97   2021. 11. 24.

Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt ajánlom. Nagyon látványos, és a sztori is érdekes, kis humorral, harccal megfűszerezve. Igaz, mikor először megláttam a "sárkányt", nem hittem el, hogy az az akar lenni. Kicsit másképpen is megalkothatták volna őket.

Artemisia   2021. 04. 12.

A béke őrei

A Disney ismételten maradandót alkotott, és a Raya és az utolsó sárkány személyében egy eredeti, a pandémia idején debütált minden eddigi produkciónál aktuálisabb történetet alkotott. Egy apokaliptikus világba kalauzol el, amit valaha bölcs és igaz s... teljes kritika»

Timon   2021. 03. 19.

Szívhez szóló és felemelő

Nem tudtam elhinni, micsoda eszméletlenül gyönyörű látványvilágot hoztak össze. Talán ez a legjobb receptje a tökéletes animációs filmnek. És ha már itt tartok, ez lett ebben a kategóriában az első számú kedvencem, igazán klasszikusnak született. Má... teljes kritika»

Képkockák   2021. 10. 08.

RPG játékélmény kisgyerekeknek

A mesék (és ideértendő animációs filmek) közös pontja, hogy egyaránt akarnak a gyerekeknek és a felnőtteknek is szórakoztatást nyújtani, valamint, hogy kell lennie valamilyen tanulságnak. Néhány mese nagyon bugyután csinálja ezt, az arcodba van tolva... teljes kritika»

Ms. Akárki   2021. 10. 27.

Kellemes kikapcsolósás gyermeki és felnőtt fejjel is. Igazi rózsaszín kaland megfűszerezve egy kis varázslatos dinamikájú harcművészettel. Gyönyörű a látvány és a mozgások is. Egyedül az számomra talán negatív, hogy a sárkányokat eléggé "elpónisították".

Eastern79   2021. 04. 12.

Gyönyörű kaland

Olyan, mintha a Prince of Persiát keresztezték volna Lara Crofttal és a thai akciófilmekkel. Látványos mese szerethető karakterekkel és történettel. Nincs mit hozzáfűzni, a Disney végre kezd magára találni.

KCintia   2021. 04. 03.

Nagyon jó!

Nagyon szép, kellemes mese volt fantasztikus látvánnyal. A története végig leköti az embert, fel se tűnik, hogy nem 90 perc mondjuk a játékidő. Egy valami volt nekem furcsa, a sárkány kinézete. A későbbiekben rájöttem, hogy pont így volt ez szerethető.

A film összbevétele 86 630 781 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 74 178 692 forintot termelt. A hazai mozik összesen 50 511 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Raya és az utolsó sárkány a Walt Disney Animation Studios első eredeti (nem folytatás, remake vagy reboot) animációs filmje a 2016-os Vaiana óta.

Ez a Disney Animation Studios első animációs filmje a 2020-as években.

Ez Awkwafina negyedik animációs filmje a Gólyák, az Angry Birds 2 és a SpongyaBob: Spongya szökésben után.

A Raya és az utolsó sárkány 2005 óta az első olyan Disney Animation produkció, melyen nem dolgozott a stúdió ikonikus alakja, John Lasseter.

A Raya és az utolsó sárkány a Walt Disney Animation Studios 59. animációs filmje.

A Raya és az utolsó sárkány fő fegyverténye azonban mégiscsak az, hogy jókor talált be témájával: egy olyan korban mesél egymás felé fordulásról és egyéni, össztársadalmi sebek párhuzamos begyógyításáról, amikor ezek akkor is akut problémák lettek volna, ha a járvány nem erősíti fel őket. több»

Nyílegyenesen halad a már kezdettől belőhető végkifejlet felé. Viszont teszi ezt olyan gyönyörű és érdekes miliőben – itt-ott még egy kis váratlan fordulatot is a sztoriba csempészve -, hogy attól még az edzettebb nézőknek is melegség tölti el a keblét. több»