Az öt legenda (2012)

Rise of the Guardians

Az öt legenda

Sabnock Sanatory   2019. 09. 07.

Tipikus karácsonyi,vagy karácsony előtti mese.Tetszett,de nem annyira,hogy minden évben újra nézném. A képi világ nagyon szép,a szereplők jól vannak eltalálva.

Deku   2017. 08. 28.

Hatalmas egy film szerintem mindenképpen megéri legalább egyszer megtekinteni hisz nagyon nagy szórakozásról marad le az aki nem így tesz. Nagyon tetszett az utolsó percig.

dailyfilmsan   2019. 02. 16.

Édes rajzfilm a gíerekkor alap pilléreivel. Mikulás, Húrvéti nyuszi, Fogtündér mindenki hitt bennük kicsinek. Ez a rjazfilm pedig erre épít és küld el nosztalgiázni az ünnepek hőseivel. A főgonosz mumus nem mondható teljes szívvel gonosznak mert valahol megérthető az indok amiért rosszalkodik. Minden percével csak cukibb lett ahogyan néztem. Nekem nagyon tetszett.

Edii   2015. 09. 16.

Egyszer nézhető kategória, semmi extra, a története sablonos és néhol szájbarágósnak éreztem, de a látvány az nagyon szép.

Ms. Akárki   2019. 04. 22.

Karácsony közeledtével mindenképpen érdemes megnézni. Nagyon jó hangulata van az egész filmnek. Dér Jankó története nagyon szomorú, de egyben nagyon szívmelengető is. Nagyon jó, akciódús, és tökéletesen ülnek a poénok is.

Norbert93   2018. 07. 28.

Aranyos kis akció-és fantáiadús mese. Karácsony előtt ajánlatos megnézni.

kevelin   2018. 03. 07.

Párom rágta a fülemet, hogy nézzük meg biztosan tetszeni fog. Csak a film címét ismertem sem a sztorit sem azt nem hogy ez egyébként mese. Nem bántam meg egyáltalán hogy megnéztem. Nagyon szórakoztató, a poénok is jók benne a történet nem egy Oscar díjas ötlet de ennek ellenére szerintem abszolút eladható. Jó néha olyan filmeket nézni amik nincsenek túlhypeolva és nem ismeri őket mindenki csak azért mert rajta vannak tejes dobozokon meg drága reklám felületeken.

Hugh Jackman és Dakota Goyo együtt játszott a Vasököl (2011) című filmben.

(Thibo84)

Jim Sturgess neve is felmerült Dér Jankó szerepére.

(Thibo84)

Északi szerepére Jeff Bridges neve is felmerült.

(Thibo84)

Isla Fisher harmadik animációs filmje a Horton (2008) és a Rango (2011) után.

(Thibo84)

Nyuszi megemlíti, hogy a húsvét jelenti a tavaszt. Ironikus módon Hugh Jackman szülőföldjén, Ausztráliában a húsvét általában ősz közepére esik.

(Thibo84)

Maya Rudolphot neve is felmerült Fog szerepére.

(Thibo84)

Jeff Goldblum neve is felmerült a Mumus szerepére.

(Thibo84)

A vezető operatőr, Roger Deakins tanácsokkal szolgált a film megvilágításával és megjelenésével kapcsolatban.

(Thibo84)

A pletykák szerint Christopher Lee, Dwayne Johnson, Natalie Portman, Hugh Laurie, Ian McShane és Tom Kenny hangszereplőkként mind részt vettek a film különféle részeiben.

(Thibo84)

Christopher Lloyd neve is felmerült a Mumus szerepére.