Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Az öt legenda (2012)

Rise of the Guardians

Vélemények: Az öt legenda (2012)

sabnock666   2019. 09. 07.

Tipikus karácsonyi,vagy karácsony előtti mese.Tetszett,de nem annyira,hogy minden évben újra nézném. A képi világ nagyon szép,a szereplők jól vannak eltalálva.

Deku   2017. 08. 28.

Hatalmas egy film szerintem mindenképpen megéri legalább egyszer megtekinteni hisz nagyon nagy szórakozásról marad le az aki nem így tesz. Nagyon tetszett az utolsó percig.

dailyfilmsan   2019. 02. 16.

Édes rajzfilm a gíerekkor alap pilléreivel. Mikulás, Húrvéti nyuszi, Fogtündér mindenki hitt bennük kicsinek. Ez a rjazfilm pedig erre épít és küld el nosztalgiázni az ünnepek hőseivel. A főgonosz mumus nem mondható teljes szívvel gonosznak mert valahol megérthető az indok amiért rosszalkodik. Minden percével csak cukibb lett ahogyan néztem. Nekem nagyon tetszett.

Edii   2015. 09. 16.

Egyszer nézhető kategória, semmi extra, a története sablonos és néhol szájbarágósnak éreztem, de a látvány az nagyon szép.

Ms. Akárki   2019. 04. 22.

Karácsony közeledtével mindenképpen érdemes megnézni. Nagyon jó hangulata van az egész filmnek. Dér Jankó története nagyon szomorú, de egyben nagyon szívmelengető is. Nagyon jó, akciódús, és tökéletesen ülnek a poénok is.

Norbert93   2018. 07. 28.

Aranyos kis akció-és fantáiadús mese. Karácsony előtt ajánlatos megnézni.

kevelin   2018. 03. 07.

Párom rágta a fülemet, hogy nézzük meg biztosan tetszeni fog. Csak a film címét ismertem sem a sztorit sem azt nem hogy ez egyébként mese. Nem bántam meg egyáltalán hogy megnéztem. Nagyon szórakoztató, a poénok is jók benne a történet nem egy Oscar díjas ötlet de ennek ellenére szerintem abszolút eladható. Jó néha olyan filmeket nézni amik nincsenek túlhypeolva és nem ismeri őket mindenki csak azért mert rajta vannak tejes dobozokon meg drága reklám felületeken.

Csillagpor   2018. 10. 22.

Nagyon jó mese. Főleg ünnepek idején a gyerkőcöknek. Kifejezetten jó történet és szép animáció. Néhol kicsit ijesztő, úgyhogy az ijedősebb gyerekeknek nem ajánlott.

czigler.nora   2017. 08. 15.

Egyszer meg lehet nézni, mert azért annyira nem izgalmas és sokatmondó. Ötletes, hogy ilyen harcosszerűek a szereplők, és hogy ők tartják fent az egyensúlyt.

Adepto   2016. 02. 21.

Nagyon aranyos mese, amelyben a 4 őrző mellé csatlakozik kiválasztása után Dér Jankó (akinek a történetét így ismertem meg), hogy szembeszálljanak Szurokkal. Nekem tetszett, mert szeretem, amikor az álmok és az, hogy miben hiszünk (inkább gyermekkorban) áll a középpontban. Mindemellett nagyon szép a grafikája és sok vicces, vagy aranyos jelenet van benne, ami miatt szívesen megnézi az ember többször is.

iq.csabi   2019. 04. 29.

Aranyos, vicces, de mégis van tanulsága. Nagyon szórakoztató lehet minden korosztály számára.

zsani   2018. 01. 30.

Igazi klasszikus mese, modern köntösbe. Nagyon jó, igazi karácsonyi hangulatú, de mégis akciódús. Lenyűgöző a látvány.

szd91   2015. 07. 26.

Igazi modern de mégis klasszikus mese. A legendák a régiek, de mind "halad a korral". A nyuszi izmos, a télapó tetkós. A homokember imádom olyan kis béna de annyira cuki. A Dér Jankó dolog nekem kicsit még idegen. Igaz a nagy kedvencem a Télapu 3. részében is volt Fagy Jancsi néven, de valahogy nálunk neki nincs akkor feelingje még, kevesen ismerik. De könnyen megbarátkoztam vele azért. Nagyon jó, igazi karácsonyi hangulatú, de mégis akciódús.

london2012   2015. 07. 21.

Ez egy tipikusan olyan animáció volt nekem ami többszöri nézésre sem unalmas. Izgalmas aranyos és vicces mese. Érdemes megnézni minden korosztálynak. star5

ukla   2016. 04. 29.

Sajnos ez a mese nekem inkább elég erőltetett volt.Olyan, mintha a Bosszúálók, és valami idétlen mese keveréke lenne.Nekem nagyon nem jött be ez a harcos húsvéti nyuszi.Persze látvanyos és a történet is jó lett volna ha esetleg valami ismeretlen karakterekkel próbálták volna eladni.De csak olyan mintha azt reklámoznák gyertek ősszecsapnak az ünnepek.

adibandii   2015. 04. 25.

Nekem tetszett.Imádom benne a húsvéti nyuszit,meg azt,gogy a télapónak tetkói vannak.Szóval nem az az átlagos mese,de jobb is.Hugh Jackmann tökéletes választás volt szinkronhangnak.

jozsagabri   2017. 05. 04.

Látványos és modern mese, ami szerintem sokkal inkább szól a felnőtteknek mint a gyerekeknek, mondanivalója egyszerű de mégis maradandó és igaz, örök érvényű.

Wolowitz   2017. 05. 03.

Nekem ez az animációs film nagyon bejött. Először is gyönyörűen van megrajzolva semmi hiba nincs benne, a karácsonyos sztori pedig külön a kedvencem és mindezt így összehozni az összes mítikus lénnyel. Fenomenális.

doffy_joka   2015. 08. 16.

Szerintem nagyon jól sikerült ez a film, mert összetett, és a témája is olyan dolgokat dolgoz fel, amiket fel sem tudunk fogni. Biztos megnézem még egyszer, pedig nem sűrűn szoktam ugyanazt a filmet többször megnézni.

era93   2015. 06. 01.

Oltári egy mese volt. Odavoltam érte meg vissza. Na most ugye híres karakterekről van szó és köréjük kerítenek egy jópofa kis mesét. Szerintem igen csak aranyos módon volt megoldva az egész. Lehet szidni és szeretni. Én a pozitív oldalon voksolok.

kadvan95   2017. 07. 15.

Zseniális mese! A lehető legjobban ragadták meg a karaktereket! A fejlődésük levezetése is elképesztő! Az önfelfedezés, kibontakozás és a csapatjáték mind egyformán fontos. Sosem szabad feladni, amíg csak egy csipetnyi remény is pislákol!

Elizabeth   2016. 03. 02.

Én többször is meg tudom nézni..karácsonyonként egyszer elmegy. A gyerekeknek nagyon tetszik.

Yoniki   2016. 03. 26.

Nekem kifejezetten tetszett, bár még sosem hallottam Dér Jankóról, mégis egy nagyon jó karakter volt, bár a legnagyobb arc egyértelműen a Húsvéti Nyuszi volt. Látványra igazán csodálatos. Szerintem többször nézhető mese.

Solothor   2015. 01. 27.

Igen jó történetet kapott a film, melynek igen jó érzelemvilágot is kialakítottak, mely főleg a film végén érzékelhető.

Joachim   2015. 03. 17.

Jó kis animációs film. Nagyon jó a története és szépen meg van csinálva. Aki még nem látta és szereti az animációs filmeket az nézze meg.

Lalu96   2016. 01. 04.

Először is: Jack Frost *.* !!!! Másodszor: ne már...Dér Jankó? Komolyan? Harmadszor: ez nagyon édes volt, a grafikája is szép, jó nézni, a történet is megkapó néha megható. Kéne egy ff, amiben "Jankó" átáll a sötét oldalra :D Többször nézős.

Hurricane   2015. 03. 13.

Én oda meg vissza vagyok ezért a filmért, legalább hatszor láttam már. Nem tudom egyszerűen megunni! Azt sajnálom, hogy az orosz akcentusos Mikulást annyira nem tudták visszaadni, de a szinkron is egész jó lett (akárki is szidja Stohl Andrist, azért tény, hogy még mindig jól tud szerepelni!). Szóval nálam mindenképp 5 csillag, pedig rég nem az én korosztályomnak szól.. :)

RókaÚr   2015. 12. 21.

Szerintem nem nagy szám ez a film, nem is értettem, és bugyutának tartottam. Viszont nem nekem készült, és úgy tűnik, hogy a célközönség elégedett a filmmel. Mondjuk, hogy már túl öreg vagyok ilyesmikhez és animációs mozik terén más az ízlésem. Meg hát nekem ez egy kicsit már túl amerikai.

FunBoi   2015. 07. 19.

Nem rossz film ez, valami teljesen eredetit kísérelnek meg az alkotók. Felépítenek egy egész univerzumot, ahol a legendás lények léteznek, sőt olyanok is vannak, amihez hasonlóról sem hallottam még soha. A látvány igényes, szép képeket láthatunk a filmben. A történet nem csak eredeti, de izgalmas is. Én meg voltam elégedve ezzel az animációs filmmel.